آیا پولیپ بعد از جراحی بینی بر می گردد؟

آیا پولیپ بعد از جراحی بینی بر می گردد؟

عمل بینی همراه با پولیپ امکان دارد؟

آیا پولیپ بینی شما را آزار می دهد ؟

آیا به دنبال راه حل مناسب برای از بین بردن پولیپ خود هستید و از عمل بینی می هراسید ؟

آیا تصور می کنید بعد از عمل بینی ، پولیپ شما بازخواهد گشت ؟

امروزه پولیپ بینی افراد بسیاری را درگیر کرده و باعث شده زندگی روزمه آن ها به سختی همراه باشد . پولیپ بینی به دلایل متفاوتی ایجاد می شود که در ادامه به توضح بیشتر پولیپ بینی پرداخته می شود .

پولیپ بینی

ممکن است از ابتدای ایجاد پولیپ بینی فرد متوجه وجود آن نشود و با بزرگ شدن و اختلال در تنفس ، وجود خود را به فرد نمایان نماید . عمدتا پولیپ تدریجی ایجاد می شود و در مواردی به مدت سالیان طولانی در بینی باقی می ماند .

پولیپی که به صورت شایع بین مردم شناخته شده است معمولا همان اصطلاح عملی که متخصصات از آن در جراحی یاد می کنند نیست و عمدتا توده هایی هستند که در ناحیه بینی رشد می کنند . در این شرایط باید علت رشد آن مشخص گردد زیرا ممکن است بعد از جراحی در موارد محدودی عود نمایند .

نمونه جراحی بینیدلایل ایجاد پولیپ

پولیپ به دلایل مختلف ایجاد می شود از جمله به دلیل شرایط تنفسی و یا انحراف بینی و یا به دلیل شرایط آلرژی که ممکن است فرد داشته باشد ، شاخک های بینی بزرگ می شوند .

عمل پولیپ بینی چگونه است؟

در جراحی بینی آنچه که در اصطلاح به عنوان داشتن پولیپ ذکر می شود و شایع است، در واقع آن توبینیت های شاخک های بینی است و در افرادی که پولیپ دارند این شاخک ها به دلایل ذکر شده ، بزرگ می شوند . بزرگ شدن این شاخک ها باعث می شود مشکل تنفسی بیمار تا حدودی افزایش یابد . به این خاطر زمانی که جراحی شده و آن انسداد برداشته می شود این شاخک ها کوچک تر می گردد و ممکن است نیازی به جراحی زیبایی بینی نیز نباشد .

در بعضی موارد این شاخک ها به قدری بزرگ می شوند که باید در حین جراحی این شاخک ها نیز بریده شده و کوتاه شوند و معمولا اگر مسائل و مشکلات اولیه بیمار برطرف گردد و بیمار مشکل آلرژی و مسائل این چنینی نداشته باشد احتمال بازگشت بسیار ناچیز خواهد بود . این در حالی است که اگر بیمار مسئله زمینه ای داشته باشد امکان عود مجدد پولیپ نیز وجود دارد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

پولیپ بینی با توجه به موارد ذکر شده می تواند برای افراد آزار دهنده باشد و در تنفس اختلال ایجاد نماید . با مشورت گرفتن از جراح بینی می توانید موقعیت پولیپ خود را تشخیص دهید و با توجه به ویژگی آن و بزرگ بودن آن ،  راه های درمان مناسب را انتخاب نمایید . جراحی زیبایی بینی همراه با عمل پولیپ می تواند نتیجه رضایت بخشی برای شما داشته باشد اگر به متخصص حاذق مراجعه کنید و یک متخصص جراح بینی خوب در کرج تشخیص درستی از وضعیت شما داشته باشد .

پاسخ

دوازده + 1 =