انواع ترمیم بینی

انواع ترمیم بینی

آیا از فرم بینی خود راضی نیستید ؟

آیا قصد انجام مجدد جراحی بینی را دارید ؟

طبق آمارهای بین المللی به دست آمده ده تا پانزده درصد افرادی که جراحی بینی انجام می دهند ممکن است احتیاج به جراحی ترمیمی مجدد پیدا کنند. در این بخش ما به توضیح بیشتر جراحی ترمیم بینی می پردازیم .

زمان انجام ترمیم بینی

این موضوع را نباید فراموش کرد که در ماه های اول بعد از جراحی  به دلیل وجود تورم درقسمت هایی از بینی ، ممکن است نگرانی هایی در افراد ایجاد شود که با مرور زمان و کم شدن تورم معمولا این نگرانی ها برطرف می شود . پس برای تصمیم گیری درمورد نیاز به جراحی مجدد بینی یا همان جراحی ترمیمی، حداقل ۱ سال زمان احتیاج است.

نمونه عمل بینیترمیم بینی با استفاده از غضروف

عمل های ترمیمی یا جراحی های ثانویه امروزه در کشور ما بسیار رایج شده است، در خیلی از موارد نیاز است که از قسمت های مختلف بدن  خود بیمار مانند ناحیه غضروف پشت گوش یا غضروف  دنده استفاده شود.

لازم به ذکر است استفاده از این نواحی در ترمیم بینی به این دلیل نیست که قصد اضافه کردن  حجم بینی را داشته باشیم بلکه به این معناست که بینی صاف تری داشته باشیم و با این استراتژی جدید مشکلات تنفسی بوجود امده برای بیمار را حل کرد .

علت استفاده نکردن از غضروف مصنوعی

شاید برای خیلی ها سوال باشد چرا در این عمل از غضروف های مصنوعی استفاده نمی شود؟پاسخ این سوال این است که در این روش از نظر علمی  استفاده از غضروف مصنوعی موجود در بازار رد شده است  چرا که این غضروف ها مربوط به بدن خود شخص نمی باشد و ممکن است  عفونت کند  وهمچنین جذب بالایی دارد و ممکن است به مرور زمان تحلیل ویا حتی  از بین برود. به همین دلیل ما می توانیم از بدن خود بیمار استفاده کنیم  که این روش نه تنها هیچگونه عارضه ای ندارد بلکه نتیجه خوبی نیز به دست می آید.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

ترمیم بینی  با استفاد ه از بی حسی موضعی

در هیچ کجای دنیا هیچ جراحی نمی تواند ادعا کند که بیمارهایی که آنها مراجعه نمایند نیاز ترمیم ندارند و درصد ترمیم در مراجعه کننده گانش صفر می باشد اما می توان این درصد را کمتر کرد به این صورت که تغییرات و ناهمواری های جزیی که پشت بینی می باشد وموجب نارضایتی و شکایت بیماران می شود را با روش هایی غیر از جراحی مجدد و بیهوشی این ایرادات را برطرف کرد.می توان گفت که جراحی ترمیمی بینی نیاز به ظرافت کاری بیشتری دارد .

بطور مثال اگر استخوان یا غضروف بینی که بعد از عمل بینی بصورت برجسته مانده باشد و مورد رضایت بیمار نباشد با استفاده از بی حسی موضعی و بدون اینکه بیمار دردی حس کند قسمت مورد نظر را در حد نیم میلی متر یا حتی یک میلی متر تراش می دهند .

در نتیجه شما می توانیم در صورت لزوم به جراح زیبایی بینی مراجعه نمایید و در صورت لزوم این جراحی را انجام دهید .

مقالات مرتبط

پاسخ

1 × یک =

Call Now Button