انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی

بینی به خاطر ویژگی منحصر به فرد خود تاثیر زیادی در چهره دارد . بینی تناسبات صورت را تنظیم می کند و با مرکزیت خود اجزای بالا را به اجزای پایین چهره متصل می کند . بینی علاوه بر تاثیرات ظاهری از نظر عملکرد نیز اهمیت زیادی دارد که می تواند در تنفس و فعالیت های روزانه فرد موثر باشد . حال به دلایل بینی دچار آسیب می شود و یا به صورت مادرزادی با مشکل همراه بوده است در این صورت جراحی بینی یک راه مناسب برای برطرف کردن آسیب های احتمالی است . اما این جراحی با روش های مختلف انجام می شود که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم .

انواع جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز

در این نوع جراحی با برش کوچکی در قسمت کولوملا ، پوست بینی از قسمت غضروف آن جدا شده و جراح بینی می تواند داخل بینی را مشاهده نماید . این روش برای تغییرات ظاهری و فرم دهی بینی استفاده می شود و همچنین برای برطرف کردن مشکلات تنفسی و پولیپ و … مورد استفادده قرار می گیرد .

جراحی بینی به روش بسته

در این روش جراحی ، جراح از داخل بینی و از زیر پوست و روی برآمدگی سوراخی ایجاد می کند . این روش جراحی که به خاطر باز نشدن بینی به آن جراحی بسته اطلاق می شود و از داخل سوراخ های بینی انجام می شود .

چه موقع از جراحی بینی باز استفاده می شود؟

عمدتا جراحی باز برای مشکلات عملکردی بینی مانند تنفس بیمار و ترمیم ظاهر بینی انجام می شود و برای مواردی که بینی کج باشد و یا انحراف شدید داشته باشد ، این روش کاربرد دارد اما روش جراحی بینی بسته در مواردی که بینی تنها قوز دارد گزینه مناسب تری است و در صورت وجود پولیپ ، افتادگی و یا کجی ، این روش استفاده نمی شود . در تعیین مزیت نمی توان هر کدام از این روش ها را بر دیگری برتر دانست چرا که هر کدام بر طبق شرایط جسمی بیمار تعیین می شود . در عمل بینی باز جراح ، دسترسی بیشتری به بینی دارد و راحت تر می تواند آسیب ها را برطرف کند و تغییرات در این حالت محسوس تر خواهد بود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

تفاوت جراحی باز و بسته بینی

در صورتی که در روش بسته اگر بینی مشکل زیادی نداشته باشد ، کاربرد دارد و در این حالت بینی دچار کبوری و تورم کمتری می شود چون پوست بینی به طور کامل از استخوان بینی جدا نشده است .

زمان بهبودی نیز در دو حالت متفاوت است به طوری که در جراحی باز بینی بعد از حدود ۱۰ روز بهبود می یابد و این زمان در حالت بسته به ۲ روز کاهش می یابد .

زمان عمل در حالت بسته حدود ۳۰ دقیقه تخمین زده می شود ، در صورتیکه در حالت باز این زمان به یک تا دو ساعت تغییر می کند .

موارد گفته شده به معنای تایید یک روش نسبت به دیگری نیست و جراح بینی با توجه به شرایط بیمار روش مناسب را تعیین می کند . در نتیجه انتخاب بهترین جراح بینی می تواند در داشتن نتیجه مطلوب موثر باشد .

پاسخ

11 − 8 =

Call Now Button