تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

امروزه جراحی بینی جزو عمل های زیبایی پرمخاطب شده است . انجام جراحی بینی به دلایل مختلف انجام می شود و رعایت مراقبت های بعد از آن در داشتن نتیجه خوب، بسیار اهمیت دارد . در این بخش به توضیح بیشتر رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی پرداخته می شود .

بعد از عمل بینی چه بخوریم ؟

تغذیه بعد از عمل بینی نکاتی دارد که باید رعایت شود . حداقل ۶ ساعت بعد از عمل نباید چیزی خورده شود و حتما شروع رژیم غذایی با مایعات سرد باشد .

روز اول بعد از عمل ، توصیه به استفاده سوپ و سیب زمینی آبپز می شود . در کل بعد از عمل بینی در ۲۴ یا ۴۸ ساعت اول ، بهتر است از غذاهای سفت که نیاز به جویدن بسیار دارند ، پرهیز شود . برای مثال بیمار از خوردن هویج خام و موارد مشابه خودداری کند اما می تواند غذا های نرم مانند برنج ، گوشت نرم ، مرغ را داشته باشد . مایعات بیشتر در برنامه غذایی خود قرار دهد که بهتر است آب میوه های تازه باشند . به طور کلی محدودیتی در رژیم غذایی وجود ندارد و بعد از دو یا سه هفته می تواند به صورت نرمال و مانند قبل تغذیه خود را ادامه دهد تنها بهتر است رژیم غذایی فرد ، پر ویتامینه و پر پروتئینه باشد .

نمونه عمل بینیرعایت نکات بعد از جراحی بینی

از مصرف مواد غذایی داغ ، گرم و ادیه دار پرهیز شود ، چرا که باعث افزایش تورم بینی و صورت می گردد .

آب میوه های مورد استفاده بهتر است طبیعی باشند و از مصرف آب میوه های صنعتی و خیلی شیرین پرهیز شود چرا که باعث جوش زدن صورت می شود . بهتر از هنگام نوشیدن مایعات از لیوان استفاده شود و برای نوشیدن مایعات از به کار گیری نی خودداری کنند .

ورزش بعد از جراحی بینی

بیماران بعد از گذشت یک هفته بعد از جراحی بینی می توانند به آرامی پیاده روی را شروع کنند . سه هفته بعد از جراحی بینی می توان سرعت پیاده روی را افزایش داد و وزنه های سبک حتی ورزش یوگا انجام شود .

به مدت یک ماه بعد از عمل بینی سعی شود از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند . بعد از این زمان می توان شنا بدون شیرجه زدن انجام داد . بعد از گذشت سه ماه بعد از جراحی بینی می توان ورزش های سنگین تر مانند بسکتبال ، فوتبال و … را بدون محدودیت انجام داد . بعد از شش ماه ورزش هایی مانند کشتی که امکان برخورد وجود دارد ، می تواند شروع شود و بعد از یکسال ورزش هایی که خطر برخورد مستقیم با صورت وجود دارد ، مانند بوکس می تواند در برنامه های فرد قرار گیرد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

جراحی بینی با توجه به حساسیت های زیادی که برای انجام آن وجود دارد ، بیمار را ملزوم به رعایت نکاتی قبل و یا بعد از جراحی بینی می کند . آگاهی در زمینه جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی ، سبب می شود شما به نتیجه مطلوب برسید . برای گرفتن مشاوره های بیشتر می توانید با جراحی بینی خوب تماس حاصل نمایید .

پاسخ

دو + 2 =

Call Now Button