جراحی بینی در دوران باردرای

جراحی بینی در دوران باردرای

جراحی بینی به عنوان عملی پرطرفدار و محبوب معرفی می شود و روزانه افراد زیادی از جوان تا میانسال و سالخورده علاقه مند به انجام این جراحی زیبایی هستند . انسان ذاتا زیبایی را ستایش می کند و با کسب آن اعتماد بنفس دو چندانی می یابد . امروزه روابط اجتماعی و کسب و کار به گونه ای است که ظاهر ، تاثیری چشم گیر در موفق بودن آن دارد . حال افرادی که به دنبال انجام جراحی بینی خود هستند سوال مهمی که ذهنشان را درگیر می کند ، زمان مناسب برای انجام این جراحی است و آیا محدودیت زمانی برای آن تعریف می شود یا نه ؟

جراحی بینیجراحی بینی و بارداری

یکی از این بازه زمانی ها برای بانوان، دوران باردرای است که شاید برای عمده خانمهای متاهل این موضوع مطرح شود و نگران فرم بینی خود بعد از بارداری باشند . در ادامه به توضیح بیشتر جراحی بینی قبل از باردرای و در دوان بارداری می پردازیم تا به بخشی از سوالات شما پاسخ داده باشیم .

جراحی بینی در دوران بارداری

در دوران بارداری هر نوع جراحی زیبایی که شامل بیهوشی است ممنوع اعلام می شود . به این خاطر خانم های متاهل باید در ابتدا از باردار نبودن خود اطمینان حاصل نمایند .

عمل بینی بعد از زایمان

برای عمل بینی بعد از زایمان مشکلی ایجاد نمی شود تنها بهتر است برای برطرف شدن ورم دوران بارداری حداقل دو ماه دست نگهدارند تا سیستم بدن به حال عادی خود بازگردد . همچنین باید توجه داشه باشند خانم هایی که به کودک خود شیر می دهند ، باید تا ۲۴ ساعت بعد از بیهوشی از شیردادن خودداری کنند تا تاثیرات بیهوشی کامل از بین برود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی قبل از باردرای

شاید این مورد از بین موارد قبلی مهم تر به نظر برسد . جراحی بینی خود باعث تورم بینی می شود پس بهتر است حداقل شش ماه بعد از عمل تصمیم به بارداری نداشته باشید . البته این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان نمی توان باردار شد اما نکته ای که وجود دارد تورم و التهاب بینی است و در دوران باردرای تشدید می شود به طوری که ممکن است بیماران با جراحی بینی مشکل تنفسی بیشتری احساس نمایند و التهاب داخل بینی بخاطر جراحی بینی به ورم طبیعی دوران بارداری اضافه می شود و حتی در ظاهر ، بینی بزرگ تر دیده می شود .

البته این نکته یاد آوری می شود که بعد از زایمان و اتمام حاملگی تورم کاهش می یابد و هیچ اثر سوئی روی فرم بینی به جا نخواهد گذاشت . اما دکتر عباس نوروزی جراح بینی توصیه می نماید بهتر است ۶ ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی نسبت به باردرای اقدام نمایید تا بدون نگرانی نتیجه مطلوب تری دریافت کنید .

پاسخ

بیست − 6 =

Call Now Button