جراحی بینی نیمه فانتزی در کرج

جراحی بینی نیمه فانتزی

آیا قصد جراحی بینی دارید ؟ و نمی دانید چه فرمی مناسب شما است ؟

در ادامه به جراحی بینی و انواع آن می پردازیم .

انواع مدل جراحی بینی

مدل های بینی با مدل های طبیعی ، فانتزی ، نیمه فانتزی ارائه می شود که می تواند با انتخاب خود بیمار انجام شود و گاهی بیمار این انتخاب را به عهده جراح بینی می گذارند و پزشک بر طبق شرایط چهره بیمار و تناسبات صورت ، بهترین حالت را در نظر می گیرید . امروزه استقبال بینی طبیعی خیلی بیشتر از حالت های دیگر است و توصیه پزشکان نیز بر همین موضوع است . البته در بین خانم ها حالت بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیز بیشتر کاربرد دارد .

نمونه جراحی بینیعناصر تشکیل دهنده بینی

عناصر تشکیل دهنده بینی عبارتند از :

  • پوست
  • بافت های زیر جلدی
  • غضروف
  • استخوان
  • و مخاط

اما آنچه که بیشتر از همه موجب تعیین شاکله کلی بینی و شکل بینی می شود چه در بینی های عمل شده و یا بینی های طبیعی وجود دارد در واقع نوع پوست و کیفیت غضروف های بین است . بر همین اساس است که معمولا بینی ها بر اساس نوع پوست و کیفیت غضروف های بینی به سه نوع مختلف تقسیم می کنیم .

تیپ اول : بینی هایی با پوست های بسیار نازک و غضروف های بسیار قوی ( کشور های شمال اروپا مانند سوئد ، فنلاند ، بلژیک و … )

تیپ دوم : بینی هایی که پوست های بسیار ضخیم و بسیار چرب و گاها با غضروف های بسیار ضعیف هستند که اصطلاحا به آن بینی های گوشتی گفته می شود . ( نژاد های شرق آسیا ، سسیاه پوستان و جنوب شرقی آسیا ، شرق از این دسته اند . )

تیپ سوم : حد وسط این دو نوع است یعنی بینی هایی که با پوست معمولی ، غضروف های معمولی و ممکن است قوض استخوانی و یا غضروفی در پشت بینی داشته باشند . ( نژاد خاورمیانه ای خصوصا نژاد ایرانی جزو این دسته هستند . شاید به این خاطر میزان آمار و عمل جراحی بینی در ایران بالا است .) این دسته بهترین پاسخ را به عمل جراحی می دهند .

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی

برخی بیماران می خواهند بعد از جراحی ، بینی آن ها به صورت طبیعی باشد و یا می خواهند بعد از جراحی بینی ، بینی آن ها به صورت فانتزی یا عروسکی تغییر کند .

در گذشته عمل جراحی بر روی هر سه نوع این تیپ ها بر طبق سلیقه ی بیمار ، یک نوع جراحی صورت می گرفت . در واقع عملی که صورت می گرفته عمل جراحی کاهنده بوده است و تلاش می شده بینی به درخواست مراجعه کننده تا جایی که امکان داشت کوچک شود و به اصطلاح فانتزی و یا عروسکی شود .

معمولا تقاضای بیمار باید منطقی باشد و در صورتی که برای سلامت و عملکرد بینی مشکلی ایجاد نشود قابل انجام است . بینی های نیمه فانتزی توانسته هم بیمار را به نتیجه دلخواه برساند و هم برای بینی کاربرد های لازم را حفظ کند .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

کلام آخر

در نتیجه جراحی نیمه فانتزی برای اشخاصی که می خواهند بینی کوچک و عروسکی داشته باشند می تواند بسیار مطلوب باشد . شما می توانید برای دریافت مشاوره های لازم برای نوع جراحی مناسب برای بینی خود به جراح بینی خوب در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

هجده + 20 =