سرما خوردگی و عمل بینی

سرما خوردگی و جراحی بینی

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که هنگام سرما خوردگی می توان عمل بینی انجام داد یا نه ! ما در این مقاله به بیان مسائل مربوط به این حوزه می پردازیم . با ما همراه باشید تا از نکات مهم قبل از جراحی بینی آگاهی بیشتری پیدا کنید .

نمونه عمل بینیسرماخوردگی قبل از جراحی بینی

توصیه می شود بیمارانی که سرما خورده اند دو هفته دوره درمانی خود را مرتب پیگیری کنند تا بهبودی حاصل شود زیرا بیهوشی هنگام جراحی باعث می شود ریه ها روی هم بخوابد یا به اصطلاح کولابس کند و اگر بیمار سرما خورده باشد ریه ها بعد از بیهوشی دچار عوارض شده و باعث سرفه ها و خلط های بسیار می شود و همچنین به خاطر اینکه اساس بیهوشی تنفس بوده و بر پایه قلب و ریه است ، این مسئله را بسیار حائز اهمیت می کند در نتیجه در صورت سرماخوردگی ، دو هفته دوره درمانی را سپری کرده و بعد از آن برای انجام جراحی بینی اقدام کنید .

این مسئله توسط پزشک زیبایی بینی قابل تشخیص بوده و باید علائم سلامت را مشاهده نماید . معمولا به بیماران توصیه می شود اصرار به انجام عمل در دوره نقاهت خود نداشته باشند و اجازه دهند ، بیماری روند بهبودی خود را طی کند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی باید مراقبت های لازم را انجام داد زیرا هر نوع عطسه و سرماخوردگی می تواند برای بیمار مشکل ایجاد کند . عطسه های زیاد به همراه آبریزش بینی جزو موارد ناراحت کننده برای بیمار است . بینی های عمل شده تا مدتی ورم دارند و سرماخوردگی می تواند تورم را تشدید کند .

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

اگر بعد از جراحی زیبایی بینی دچار سرماخوردگی شدید ، رعایت نکات زیر می تواند به شما کمک کند بهبودی زودتر حاصل شود :

استراحت کردن

استراحت در همه بیماری ها نقش مهمی در بهبودی خواهد داشت . سعی کنید استراحت لازم را داشته باشید تا جسم ، قوای از دست رفته خود را بازیابد .

تغذیه مناسب

 تغدیه بعد از عمل بینی بسیار مهم است ، زیرا می تواند در بهتر شدن ورم بینی تاثیر گذار باشد . استفاده از سوپ در این دوره توصیه می شود و نمک تا حد امکان در برنامه غذایی محدود شود .

مایعات زیاد بنوشید

مایعات در دفع بیماری بسیار موثر است . سعی کنید در این دوره مایعات بیشتری میل کنید .

هنگام عطسه کردن دهان خود را باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در ابتدا تلاش کنید قبل و یا بعد از جراحی بینی با رعایت نکات بهداشتی ، دچار سرماخوردگی نشوید و در صورت بیماری ، با انجام توصیه های ذکر شده نسبت به بهبودی اقدامات لازم را انجام دهید .

پاسخ

پانزده − یازده =