مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آیا به تازگی تجربه جراحی بینی داشته اید؟

آیا از تأثیر مراقبت های بعد از جراحی بینی بر روی نتیجه عمل آگاهی دارید؟

با ما در این مقاله به منظور اطلاع از مراقبت های بعد از جراح بینی همراه باشید.

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-بینی

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-بینی

امروزه جراحی بینی در میان جوانان بسیار باب شده است. با توجه به اینکه نژاد ایرانی بسیار مستعد انحراف بینی می باشد، جراحی بینی استخوانی بیش از دیگر جراحی ها در کشور ما انجام می گیرد.

خونریزی خفیف بینی در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی کاملاً طبیعی می باشد. برای جلوگیری از ترشخ خونریزی به بیرون بینی از تامپون های لوله شده یا گاز استریل استفاده می شود. این تامپون ها توسط جراح بینی و پس از عمل در داخل بینی قرار داده می شود.

ضربه شدید بلافاصله بعد از جراحی بینی می تواند به طور کلی نتیجه مثبت بعد از عمل را به سمت و سوی دیگری ببرد. بنابراین نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی موضوع بسیار مهمی می باشد. پس از جراحی بینی، بهترین حالت برای خوابیدن، حالت طاق باز است. همچنین در هنگام خوابیدن می بایست فرد از امن بودن محل اطمینان حاصل کرده و انفرادی خوابیدن می تواند از ضربه های ناگهانی حین خواب جلوگیری نماید.

بهداشت داخل بینی یکی از آیتم های مهم مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد. جراح بینی توصیه می کند تا بعد از عمل از سرم های شست و شو برای تمییز نگه داشتن محیط داخلی بینی استفاده شود. این سرم ها از داروخانه ها به راحتی قابل تهیه می باشند.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

 

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

اما فارغ از نوع جراحی بینی، مراقبت ها بعد از جراحی بینی به شدت در نتیجه این عمل تأثیر گذار است. در ذیل به زمان بندی دوران نقاهت پس از جراحی بینی می پردازیم:

  • روز اول بعد از جراحی بینی

در روز اول جراحی بینی شما به خانه باز می گردید. شما می بایست تا ۲۴ ساعت پس از عمل از کمپرس آب سرد استفاده نمایید. تورم، کبودی و اندکی ناراحتی عادی می باشد. در صورت نیاز چسب بینی خود را تعویض نمایید.

  • روز دوم و سوم بعد از جراحی بینی

بیش ترین میزان کبودی و تورم بینی در روز دوم و سوم بعد از جراحی بینی اتفاق می افتد.

  • روز پنجم الی چهاردهم بعد از جراحی بینی

در صورتیکه بخیه ها جذبی باشند، داخل پوست جذب می شوند. اگرنه بخیه ها توسط جراح بینی کشیده می شوند.

  • هفته دوم الی چهارم بعد از جراحی بینی

بخش زیادی از تورم بینی از بین رفته و تنفس راحت تر می شود.

  • یکسال بعد از جراحی بینی

شما می توانید از نتیجه نهایی بینی لذت ببرید. تقریباً تمامی تورم بینی از بین رفته و بینی زیبا و متناسب بر روی صورت شما نمایانگر شده است.

رانندگی بعد از عمل بینی

بهتر است هنگام مراجعه برای جراحی بینی فردی را به عنوان همراه به کلینیک بیاورید. رانندگی بلافاصله پس از جراحی بینی به هیچ وجه توصیه نمی شود. در صورتیکه کسی را به عنوان همراه جراحی سراغ ندارید، می بایست از یک راننده برای رسیدن به منزل کمک بگیرید.

نتیجه گیری

تخصص جراح بینی از یک سو و مراقبت های پس از عمل بینی از سوی دیگر، دو عامل تأثیر گذار در نتیجه عمل بینی می باشند. بنابراین توصیه می شود تا بعد از جراحی بینی اقدامات فوق الذکر را انجام داده و نتیجه مثبت آنرا نظاره گر باشید.

پاسخ

نه + 7 =