نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

از موارد مهم جراحی بینی مراقبت های بعد از جراحی است . امروزه جراحی بینی جزو پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود . بینی از ارکان مهم صورت است که تناسبات را در چهره هماهنگ می کند و نقطه اتصال قسمت بالایی صورت اعم از چشم ها و ابرو با قسمت لب و چانه می باشد . این تاثیر زیاد باعث می شود جراحی بینی بیشتر مورد استقبال قرار گیرد .

حال بعد از جراحی مراقبت هایی وجود دارد که رعایت کردن آن می تواند در نتیجه جراحی تاثیر مهم داشته باشد . یکی از مورد های مهم آن خوابیدن بعد از جراحی بینی است که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم .

نمونه عمل بینیجراحی بینی

جراحی بینی در انواع و روش های مختلفی انجام می شود که بنا به شرایط بینی مراجعه کننده ، نوع آن انتخاب می شود .

مراقبت بعد از جراحی

رعایت نکات مهم بعد از عمل، اهمیت زیادی دارد که جراح بینی حتما در جلسات مشاوره به آن تاکید می کند . مانند جلوگیری از ضربه که می تواند در روزهای اول فرم بینی را تغییر دهد ، رعایت تغذیه بعد از جراحی بینی که باید از غذاهای سفت و جویدنی خودداری نمود و تا جای ممکن از مایعات و غذاهای نرم استفاده کرد . در روزهای اول باید استراحت کامل داشت و چسب زدن روی بینی را جدی گرفت .

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

همه افرادی که جراحی بینی انجام داده اند و یا قصد انجام آن را دارند ، نحوه خوابیدن است که یکی از دغدغه های بیماران بعد از عمل است . البته بهتر است به جای چنین نگرانی به دنبال رعایت نکات حفاظتی بود .

در سه روز اول بعد از جراحی باید سر را بالاتر از بدن قرار داد تا مایعات باقی مانده از قسمت سر و بینی تخلیه گردد . بعد از عمل به خاطر خونریزی هایی که زیر پوست رخ می دهد تجمع مایعات ، تورم و کبودی در چهره ایجاد می شود . این عوارض طبیعی بوده و بعد از گذر زمان از بین می رود . و برای بهبود زود تر آن باید هنگام خواب سر بالاتر از بدن قرار گیرد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

خوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی می توان به پهلو خوابید تنها باید روی بینی فشاری وارد نشود . پس این برداشت اشتباه است که بیمار نباید هنگام خواب تکان بخورد بلکه ملاک فشار نیامدن به بینی ملاک است و بعد از گذشت زمان این مراقبت ها نیز کاهش می یابند .

پاسخ

7 − 3 =

Call Now Button