نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی

نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی

آیا از تأثیر چسب زدن بینی بعد از جراحی باخبرید؟

آیا با روش های چسب زدن بینی متناسب با فرم بینی آشناییی دارید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی همراه باشید.

نحوه-چسب-زدن-بینی-بعد-از-جراحی

نحوه-چسب-زدن-بینی-بعد-از-جراحی

مراقبت بعد از جراحی بینی چه جنبه درمانی داشته باشد و یا جنبه زیبایی بسیار حائز اهمیت است. عمل بینی جزو عمل هایی است که مراقبت بعد از جراحی در نتیجه آن نقش حیاتی دارد. مراقبت هایی از جمله طریقه چسب زدن بعد از عمل، نحوه خوابیدن، استفاده منظم از دارو های تجویزی پزشک معالج و نکات دیگر که رعایت آنها بسیار اهمیت دارد .

طریقه درست چسب زدن بینی بسیاری از افراد را دچار مشکل کرده است و این اضطراب همواره برای بیمار وجود دارد که نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی چگونه است و چه تاثیری در فرم بینی خواهد گذاشت. باید گفت چسب زدن نامناسب در فرم دادن به بینی تاثیر منفی می گذارد و رسیدن به نتیجه دلخواه را دور می کند.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نحوه صحیح چسب زدن بینی

در ابتدا با پنبه الکلی، کامل بینی را تمیز کرده تا مواد چسبی قبلی از بین رود. نحوه چسب زدن به این شکل است که یک برش از چسب حدودا ۸ تا ۱۰ سانتی متر  جدا کرده و از پاین نوک بینی طوری که سوراخ های بینی را کامل نپوشاند به سمت بالا و عقب می شکیم و می چسبانیم و در نوک بینی چسب اضافه را جمع می کنیم.

در مواردی برطبق نظر پزشک می توان دو تکه باریک از چسب را تهیه کرد و روی نوک بینی به سمت بالا چسباند مرحله بعد یک برش کوتاه تر از قبل که معمولاً ۴ سانتی متر است، برداشته و کمی بالاتر از نوک بینی که سوراخ بینی را کامل نگیرد و در خط وسط قرار داشته باشد، می چسبانیم. برش بعدی باز مقداری کوتاهتر و کمی از چسب قبلی را بپوشاند و در خط وسط قرار گرفته باشد.

برش آخر مقداری کوتاه تر بریده شده و مقداری از چسب قبلی را بپوشاند. به طوری که وقتی از پایین به سمت بالا مشاهده می کنیم اندازه چسب باریک باشد. تا به اینجا مرحله اول چسب ها به پایان رسید و  همین روند را دوباره تکرار می کنیم به این صورت که یک برش بزرگتر بریده و از زیر بینی جوری که سوراخ بینی را کاملا نگیرد به سمت بالا و عقب کشیده و می چسبانیم.

باز یک برش کوتاه تر کمی بالاتر از نوک بینی و همینطور خط وسط چسبانده می شود می تواند کمی بالاتر از چسب زیری که در مرحله قبل چسباندیم باشد.

مجدد برش کوتاه تری بریده شود، و طوری که مقداری از چسب قبلی را بپوشاند، می چسبانیم و برش آخر هم کوتاه تر که کمی از برش قبلی را بپوشاند، چسبانده می شود. قسمت همپوشانی برای تمامی چسب ها می تواند حدود دو میلی متر از چسب قبلی باشد.

برای باز کردن چسب ها و یا دوباره چسب زدن بینی باید یک روز درمیان استحمام شود و بعد از استحمام وقتی که چسب ها به خوبی خیس شدند، چسب ها را جدا کرده و به خوبی جای چسب های قبلی تمیز شود. آنگاه چسب ها مجدداً به شیوه ای که توضیح داده شد مرحله به مرحله تکرار می شود.

نتیجه گیری

در صورتیکه چسب زدن بینی به درستی صورت پذیرد، می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان نزدیک کند. جراحی بینی از هر نوعی که باشد، نیازمند چسب زدن درست و اصولی است.

پاسخ

بیست − سه =