۲۰ شهریور

آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است؟

امروزه انواع جراحی زیبایی پرطرفدار شده است که از مهم ترین آن می توان به جراحی زیبایی بینی اشاره کرد . جراحی بینی به خاطر تاثیری که در چهره فرد می گذارد هر ساله علاقه مندان زیادی یافته است . حال اگر قصد دارید جراحی بینی انجام دهید یا از فرم بینی خود راضی نبوده اید کافی است تحقیق کوچکی در این باره داشته باشید تا با اصطلاح بینی گوشتی و استخوانی آشنا شوید .

شاید این باور که جراحی بینی گوشتی ، فرم خوبی نخواهد داشت به گوشتان خورده باشد معمولا تصور عامیانه این است که بینی های گوشتی بعد از جراحی برگشت دارند و نتیجه آن مانند جراحی بینی استخوانی مطلوب نخواهد بود . اگر شما نیز چنین تصوری دارید با ما همراه باشید تا در ادامه با جراحی بینی گوشتی بیشتر آشنا شوید .

عمل بینیعمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای مشخصاتی است که به خاطر وجود آن این نام را به خود گرفته است مانند داشتن پره های بینی ضخیم ، بزرگ بودن پهنای تحتانی بینی ، ارتفاع پرده های بینی از کناره ها زیاد باشد ، غضروف بینی ضعیف باشد ، پهن بودن نوک بینی و پوست بینی چرب و ضخیم باشد . داشتن این موارد بینی را از گروه استخوانی جدا کرده و گوشتی محسوب می شود و نام آن دلیل بر داشتن گوشت و عضله زیاد نیست .

این علائم باعث می شود شکل بینی ، زیبایی خود را از دست بدهد و صورت را از فرم طبیعی خارج کند البته بسیاری از افراد ممکن است نوک بینی پهن داشته باشند اما در گروه بینی گوشتی قرار نگیرند و با وجود داشتن غضروف های سفت و پهن ، پوست نازک داشته باشند که خود باعث بهتر شدن فرم بینی بعد از جراحی می شود .

نمونه عمل بینی

روش جراحی بینی

هدف از جراحی بینی گوشتی باریک کردن قسمت تحتانی بینی تا جای ممکن و فرم دهی نوک و پره های بینی است و برای دریافت چنین نتیجه ای غضروف بینی ، با غضرف تیغه میانی بینی فرد تقویت می شود تا بینی فرم بهتری داشته باشد . تا حد امکان از برداشتن بیش از اندازه غضروف و استخوان جلوگیری می گردد و تنها در صورت قوز بینی این کار انجام می شود .

مراقبت بعد از جراحی بینی

داشتن تغذیه مناسب ، چسب زدن مداوم و شستشوی بینی جزو مواردی است که جراح بینی بعد از اتمام عمل به بیمار توصیه و تاکید می کند .

خوردن غذاهای مقوی که سرعت ترمیم پوست را افزایش می دهند ، پیشنهاد می شود و در کنار آن باید از خودن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد است خودداری شود .

چسب زدن بعد از جراحی بینی معمولا دو تا سه ماه باید ادامه داشته باشد این بازه زمانی برای بینی های گوشتی بیشتر خواهد بود و جراح بینی با توجه به شرایط بینی بیمار ، زمان دقیق را مشخص می کند .

برای افرادی که ورزش را به صورت جدی دنبال می کنند ، ورزش بعد از جراحی بینی باید با مشورت پزشک آغاز شود . ورزش های سنگین ممکن است تا یک سال بعد از جراحی به تعویق افتد . پس اگر ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال می کنید بهتر است این مورد را با پزشک در میان بگذارید .

نمونه جراحی بینی

آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است ؟

حال به این مرحله می رسیم که آیا این ذهنیت درست است یا نه ! باید گفت عمل بینی چه از نوع استخوانی و چه گوشتی اگر توسط بهترین جراح بینی انجام شود قطعا نتیجه مطلوب به همراه خواهد داشت و نتیجه دائمی است . البته این نکته را باید توجه داشته باشید که بینی گوشتی به خاطر ضخیم تر بودن پوست ، بعد از جراحی دچار ورم بیشتری می شود و باید زمان بیشتری برای بهبودی کامل صرف نمود . پس  بعد از گذشت چند ماه دلسرد نشوید و به خود زمان بیشتری بدهید . بر طبق تحقیقات ، بینی گوشتی بعد از ۱ تا ۲ سال زمان نیاز دارد تا نتیجه نهایی مشخص شود . دکتر عباس نوروزی جراح بینی ، در این زمینه ذکر می کنند دوره عمل بینی گوشتی به جز موارد گفته شده تفاوتی با بینی استخوانی ندارد و بیمار بعد از مدت حدود ۱۰ روز می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

کلام آخر 

اگر قصد جراحی بینی دارید حتما با جراح بینی خوب مشورت نمایید تا با توجه به وضعیت بینی شما راهنمایی های مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد . این کار باعث می شود شما دید روشنی از جراحی داشته باشید و بدانید قرار است بعد از عمل چه نتیجه ای دریافت نمایید . انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز در فرم نهایی آن اهمیت دارد ، در نتیجه موارد مراقبتی را حتما از پزشک خود پرسیده و منظم انجام دهید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

بیست − هفت =