۰۷ خرداد

اهمیت چسب زدن بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۱.۵]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

اهمیت چسب زدن بعد از عمل بینی

آیا مراقبت بعد از جراحی بینی تاثیر دارد؟

آیا چسب زدن جزو مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی است ؟

جراحی بینی حساسیت ها و دغدغه های مختص به خود را دارد که از ابتدای قصد انجام این جراحی شروع شده و تا چند ماه بعد از آن نیز ادامه می یابد . شاید به نظر دوره طولانی باشد اما همه این روند ها می تواند در داشتن یک بینی زیبا موثر باشد . التبه یک جراح بینی خوب تمام مراحل جراحی را به بیمار توضیح خواهد داد و با آگاه ساختن وی از تمام جزییات جراحی ، مسیر درمان را راحت تر می کند . این کار باعث می شود نگرانی بیمار نیز کاهش یابد .

نمونه جراحی بینیجراحی بینی

جراحی بینی عمل حساسی است که بعد از جراحی نیز مراقبت هایی باید انجام گیرد تا بتوان نتیجه رضایتمندی از آن گرفت . جراحی بینی در بینی های استخوانی و گوشتی کمی متفاوت بوده و اما آنچنان که در بین بیماران عمومیت دارد هراسی است که در بیمارانی که بینی های گوشتی دارند وجود دارد، اما روند درمانی که جراح بینی برای این افراد مشخص می کند کاملا متناسب با فرم بینی بیمار بوده و جای نگارنی وجود ندارد . جراح حتی بعد از عمل بینی توصیه و مراقبت هایی که مختص فرم و جنس بینی بیمار است ، ذکر می کند . این مراقبت ها شامل موارد مخختلف از جمله نحوه خوابیدن ، ورزش بعد از عمل بینی ، شروع فعالیت ها و همین طور نحوه چسب زدن و مدت آن است . در ادامه به توضیح بیشتر اهمیت چسب زدن می پردازیم .

مدت زمان چسب زدن

برای چسب زدن بینی حداقل زمانی که برای بیماران توصیه می شود یک ماه بعد از عمل بینی است . البته در بعضی مواقع تا دو ماه نیز ادامه پیدا می کند . در بیمارانی که بینی گوشتی همراه با پوست ضخیم دارند که لازم است این افراد تا سه ماه از چسب استفاده نمایند چرا که در تورم بینی در این افراد دیر بهبود می یابد و دیرتر روند درمانی را طی می کند .

نحوه چسب زدن روی بینی

نحوه چسب زدن بینی بسیار اهمیت دارد به خصوص در یک ماه اول که نحوه چسب زدن بر فرم بینی نیز تاثیرگذار خواهد بود و بعد از آن در کاهش ورم بینی تاثیر می گذارد . معمولا در مراحل ابتدایی چسب توسط جراح بینی زده می شود و بعد از آموزش درست بیمار می تواند در منزل سب خود را تعویض نماید . قبل از در آوردن چسب حتما باید زیر چسب را خیس کرد تا از روی پوست جدا شود و باعث توم بینی نشود .

چسب زدن در طی چند مرحله انجام می شود ، چسب ها به صورت تکه های کوچک بریده شده و از پایین به بالا ادامه می یابد . برای آشنایی بیشتر با نحوه چسب زدن می توانید مقاله نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی را مطاله نمایید .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

کلام آخر

شاید به نظر آید مراقبت ها نمی تواند بسیار با اهمیت باشد و مهم انجام جراحی توسط یک جراح متبحر است ، اما با توجه به توضیحات ذکر شده نکاتی بعد از جراحی بینی وجود دارد که می تواند بسیار با اهمیت باشد .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

13 + شانزده =