بعد از جراحی بینی چه کار کنیم بینی زیباتر شود؟
06 آوریل

بعد از جراحی بینی چه کار کنیم بینی زیباتر شود؟

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بعد از جراحی بینی چه کار کنیم بینی زیباتر شود؟

آیا می خواهید جراحی بینی انجام دهید ؟

آیا می دانید بعد از جراحی بینی باید چکار کنید ؟

آیا از روند تغذیه و ورزش بعد از جراحی بینی آگاهی دارید ؟

جراحی بینی جزو عمل های زیبایی شایع در بین افراد بوده که از محبوبیت زیادی برخوردار است . این جراحی شامل نکاتی است که باید قبل و بعد از جراحی رعایت شود . در این بخش ما به بیان بخشی از موارد مهم ، برای زیباتر شدن بینی شما می پردازیم .جراحی بینینکات مهم بعد از جراحی بینی

افرادی که جراحی بینی انجام داده اند می توانند فعالیت های معمول مثل نشستن ، غذا خوردن و … را انجام دهند .

همچنین پیاده روی می تواند تاثیر بسیار خوبی در بهبود بینی داشته باشد .

فین کردن بعد از جراحی بینی

فین کردن موجب آسیب رسیدن به بینی می شود و پزشکان توصیه می کنند حداقل تا یک ماه این کار را انجام ندهند . عوارض آن خونریزی و باز شدن زخم های بینی است که در عمل جراحی بینی بسیار مهم هستند .

تا چه مدت زمان از سرم باید استفاده شود ؟

توصیه می شود تا یک ماه بعد از عمل از سرم های شستشو داخل بینی استفاده شود و با هماهنگی پزشک خود آن را قطع کنند .

کاهش ورم بینی بعد از جراحی

مورد دیگری که به بیماران توصیه می شود ، بهتر است برای کاهش ورم بینی از آناناس و کرفس استفاده شود که کمک می کند ورم بینی کاهش یابد و از استفاده نمک در وعده های غذایی خود پرهیز نماید . هر چند ممکن است در مواردی ورم خیلی زیاد باشد و باعث نارضایتی بیمار شود در این مورد پزشک جراح بینی با توجه به شرایط بینی ، از آمپول دگزا متازول استفاده می کند که در کاهش ورم ، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

چه موقع می توان از حمام استفاده کرد ؟

برای حمام رفتن بعد از جراحی بینی باید توجه داشته شود در موقعی که هنوز گچ روی بینی قرار دارد ، می توان سر را از عقب و مابقی را از گردن به پایین شستشو داد و از خیس شدن گچ بینی اجتناب کرد .  پس از باز کردن گچ می توانند به راحتی استحمام داشته باشند و مشکلی نخواهد داشت اما از وارد شدن فشار آب شدید روی صورت پرهیز شود .

خواب بعد از عمل بینی

این مورد بعد از عمل بینی بسیار مهم است و برای بیمار این سوال پیش می آید که روش درست خوابیدن چگونه است . بهترین توصیه ای که توسط جراح زیبایی بینی به بیمار داده می شود ، خوابیدن به صورت طاق باز است که سر کمی به بالا قرار گیرد . می توانند به پهلو هم بخوابند اما به هیچ عنوان نباید روی شکم خوابید که باعث ورم و انحراف بینی می شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل محدودیت خاص غذایی وجود ندارد و می توانند از هر نوع غذایی استفاده کنند فقط همان طور که ذکر شد از نمک ، کم استفاده شود و سعی کنند از مواد غذایی مقوی برای بهبود زخم بینی و کاهش ورم بینی ، بیشتر استفاده کنند .

نتیجه گیری

آنچه که بعد از جراحی بینی حائز اهمیت است رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی است که می تواند در داشتن نتیجه بهتر کمک بسیاری کند . در نتیجه تلاش کنید با رعایت اصول مراقبتی و معاینات مرتب در این راستا گام بردارید . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به جراحی بینی در کرج مراجعه نمایید و مشاوره ها لازم را بگیرید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

1 + 15 =