بهترین جراح بینی در کرج
17 جولای

بهترین جراح بینی در کرج

مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

جراحی بینی

امروزه جراحی بینی جزو شایع ترین عمل های زیبایی محسوب می شود . هر روزه افراد زیادی به خاطر ظاهر خود ، تصمیم به جراحی می گیرند و یا مشکلات عملکردی ، آن ها را مجبور به جراحی بینی می کند . حال بعد از تصمیم قطعی این سوال بریا بیماران مطرح می شود که چگونه می توانند یک جراح خوب را بیابند ؟ ویژگی یک جراح خوب چیست؟ چه معیار هایی برای تشخیص یک جراح مناسب اهمیت دارد؟ پاسخ دادن به این سوالات می تواند برای نتیجه عمل بسیار حیاتی باشد . به این خاطر توصیه می شود حتما آگاهی لازم و اطلاعات مناسب را کسب کرده آنگاه اقدام به جراحی نمایید . در ادامه به توضیح بیشتر این امر می پردازیم تا در این راستا کمکی به مشتاقان جراحی بینی شده باشد .

انواع جراحی بینی

بینی در همه افراد به دو بخش تقسیم می شود . به طوری که در معاینه اولیه بر طبق نوع بینی استخوانی و یا گوشتی ، روش جراحی تعیین می شود . گاهی لازم نیست جراحی بینی به صورت باز انجام شود و با روش جراحی بسته بتوان به نتیجه دلخواه رسید .

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی کلیک نمایید. 

جراحی بینی استخوانی 

جراحی بینی در جامعه امروزی به دو دسته عمده تقسیم می شود به نام بینی استخوانی و گوشتی. بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که غضروف و استخوان سفت و مستحکمی دارند و معمولا با قوز یا برآمدگی همراه هستند و پوست نازکی دارند. قوز بینی به دلایل مختلفی از جمله عوامل ارثی و محیطی وجود دارد. ژنتیک بحث گسترده ایست که عوامل ظاهری و باطنی فرد را تحت شعاع قرار می دهد . عوامل محیطی نیز شامل تصادف، ضربه و … منجر می شود بینی دچار شکستگی شود .

در بینی های استخوانی روش انجام جراحی به دو روش بسته و باز انجام می پذیرد که هر کدام با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود . در جراحی رینوپلاستی باز برای اعمال تغییرات اساسی صورت می گیرد که برطرف کردن قوز بینی یا انحراف مد نظر باشد . در انجام این عمل جراح با تسلط بیشتری کار می کند و آناتومی بینی را به طور دقیق مشاهده می کند.

معیار یک جراحی بینی موفق

جراحی بینی جزو عمل های بسیار حساس در بین عمل های زیبایی است . این عضو در چهره بیشترین تاثیر را در تناسبات ظاهری فرد دارد و وظیفه عملکردی آن مهم تلقی می شود . این موضوع جراحی بینی را حساس و پیچیده می نماید . جراح بینی با ارزیابی وضعیت جسمی بیمار و عارضه هایی که در بینی وجود دارد بهترین حالت را برای بینی در نظر می گیرد این فرم بینی باید با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته و متناسب باشد . این امر باعث می شود بهترین جراح بینی، دانش لازم و تجربه و تبحر کافی را داشته باشد تا بتواند نتیجه مطلوب را برای بیمار به همراه داشته باشد .

زمانی می توان یک جراحی بینی را موفق قلمداد کرد که در آن هر دو عملکرد بینی به درستی انجام شود . به طوری که هم ظاهر صورت مطلوب تر گردد و هم سلامت جسمی بیمار بهبود یابد و افرادی که انحراف بینی دارند و یا در تنفس مشکل دارند ، بعد از عمل این مشکلات را نداشته باشند . باید توجه کرد که بینی زمانی می تواند زیبا باشد که در کنار اجزای دیگر صورت طبیعی و متناسب باشد و در کنار دیگر اجزا زیبا دیده شود . گاهی بینی به تنهایی زیبا و کوچک شده اما در چهره فرد بیش اندازه کوچک و یا سربالا شده است . درنتیجه به عملی می تواند یک جراحی بینی موفق گفت که این موارد در آن رعایت شده باشد .

ویژگی بهترین جراح بینی

در جراحی بینی داشتن یک جراح زبده می تواند این اطمینان خاطر را در بیمار ایجاد می نماید که نتیجه کار یک خروجی بسیار مطلوب خواهد بود . البته انتخاب آن لازمه دقت و اطلاعات کافی می باشد . در گام اول باید از تخصص پزشک مطمئن شوید . گاهی پزشک تخصص لازم در این زمینه نداشته و تنها دوره های کوتاهی را گذرانده است . بینی هایی که بعد از عمل ظاهر نامطلوب دارند و یا مشکلات تنفسی پیدا می کنند ، نشان می دهد که جراح تجربه کافی را نداشته است. و گاها بیمار مجبور به انجام جراحی ترمیم بینی خواهد بود .

داشتن نمونه کارهای مناسب و سابقه طولانی می تواند دلیل دیگری از یک جراح بینی خوب باشد . هر گاه عمده جراحی زیبایی بینی به خوبی انجام شده باشد ، نشان می دهد جراح از توانایی بالایی برخوردار است و شما را از سبک جراحی وی آگاه می کند .

بهره گیری از تکنولوژی روز از جمله مواردی است که در انتخاب جراح خوب تاثیر می گذارد . مسلما با پیشرفت علم ، زمینه پزشکی نیز از آن بهره مند خواهد شد و استفاده از روش های سنتی و منسوخ ممکن است نتیجه مطلوبی ارائه ندهد . در جراحی بینی نیز روش های جدیدی پیشنهاد شده است که جراح می تواد از آن برای بهتر شدن نتیجه کمک بگیرد .

 

انواع جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز

در این نوع جراحی با برش کوچکی در قسمت کولوملا ، پوست بینی از قسمت غضروف آن جدا شده و جراح بینی می تواند داخل بینی را مشاهده نماید . این روش برای تغییرات ظاهری و فرم دهی بینی استفاده می شود و همچنین برای برطرف کردن مشکلات تنفسی و پولیپ و … مورد استفادده قرار می گیرد .

جراحی بینی به روش بسته

در این روش جراحی ، جراح از داخل بینی و از زیر پوست و روی برآمدگی سوراخی ایجاد می کند . این روش جراحی که به خاطر باز نشدن بینی به آن جراحی بسته اطلاق می شود و از داخل سوراخ های بینی انجام می شود .

چه موقع از جراحی بینی باز استفاده می شود؟

عمدتا جراحی باز برای مشکلات عملکردی بینی مانند تنفس بیمار و ترمیم ظاهر بینی انجام می شود و برای مواردی که بینی کج باشد و یا انحراف شدید داشته باشد ، این روش کاربرد دارد اما روش جراحی بینی بسته در مواردی که بینی تنها قوز دارد گزینه مناسب تری است و در صورت وجود پولیپ ، افتادگی و یا کجی ، این روش استفاده نمی شود . در تعیین مزیت نمی توان هر کدام از این روش ها را بر دیگری برتر دانست چرا که هر کدام بر طبق شرایط جسمی بیمار تعیین می شود . در عمل بینی باز جراح ، دسترسی بیشتری به بینی دارد و راحت تر می تواند آسیب ها را برطرف کند و تغییرات در این حالت محسوس تر خواهد بود .

بهترین جراح بینی گوشتی 

اگر شما نیز جزو افرادی باشید که بینی گوشتی دارند، لابد شنیده اید جراحی بینی گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است . اما این باور عمومی که بینی گوشتی به خوبی وزیبایی بینی استخوانی نمی شود، کاملا اشتباه بوده و شاید در طراحی مدل های طبیعی، بینی های گوشتی نتیجه بهتری دریافت نمایند. در گذشته به خاطر استفاده از روش نادرست، بینی های گوشتی در مواردی بازگشت پذیر بوده اند اما با پیشرفت روزافزون علم روش های جدید ارائه شده اند که به جای تراشیدن غضروف بینی، گاهی غضروف تقویت می شود. در نتیجه انتخاب جراحی که از روش های منسوخ شده استفاده نکند خود امری حیاتی به نظر می رسد.

سن مناسب برای جراحی بینی

سن ایده آل جراحی در سن جوانی است به خاطر اینکه پوست باید خاصیت انقباض پذیری مناسبی داشته باشد و بتواند خود را مطابق تغییراتی که ایجاد می شود ، تغییر دهد . به این خاطر در محدوده سنی 20 تا 30 سال نتیجه بهتری از جراحی زیبایی بینی حاصل می شود . عمل بینی در سن کم نیز توصیه نمی شود چرا که صورت فرد باید به رشد نهایی خود رسیده باشد و تغییری در چهره ایجاد نشود . عمل بینی در سن بالا نیز علاوه بر منعطف نبودن پوست و قابلیت تغییرپذیری کم ، از نظر روحی نیز بیمار دیرتر با چهره خود ارتباط برقرار می کند . داشتن تصور ثابت از چهره خود امری است که از نظر روانشناختی نیز بررسی می شود و به مرور زمان ایجاد می شود . به این خاطر بهترین جراح بینی تصویری از بعد از عمل برای بیمار متصور می شود و از نظر روحی فرد را آماده روبرو شدن با چهره جدید خود می کند . توضیحات ذکر شده بدان معنا نیست که نمی توان برای افراد در سن بالا عمل بینی انجام داد . بلکه باید موارد احتیاطی قبل از آن را در نظر گرفت به طوری که فرد مشکلات قلبی ، تنفسی و بیماری های زمینه ای نداشته باشد و یا در صورت وجود بتوان آن را کنترل کرد .

برای مشاهده ویدئویی از نمونه جراحی بینی روی تصویر زیر کلیک نمایید. 

 

هزینه جراحی بینی

برای جراحی بینی هزینه های مختلفی ارائه می شود که مطابق با تجربه جراح، نوع خدمات بیمارستان، موقعیت جغرافیایی، شرایط جسمی بیمار و … متفاوت است. اما استاندارهایی از سوی جامعه جراحان تعیین می شود که معمولا در همان محدوده اعلام می شود. اما در برخی شرایط جراحان تازه کار، برای جراحی بیشتر و کسب تجربه اقدام به جراحی با هزینه های پایین می نمایند که این کار با ریسک بالایی همراه است. حال ممکن است علاوه بر ظاهر بر عملکرد بینی نیز تاثیر منفی به جای بگذارد. پس برای اقدام به جراحی این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نخواهد بود!!

اقدامات بعد از جراحی بینی

جراحی بینی غالبا به صورت باز و با بیهوشی عمومی فرد انجام میشود ، نیاز است تا موارد بسیاری را رعایت نمایید که بهترین نتیجه را از عمل جراحیتان بگیرید .

پیش از این در رابطه به اقداماتی که باید قبل و بعد از جراحی بینی انجام دهید اشاره نموده ایم.

موردی که امروزه بسیاری از سوالات در رابطه با آن مطرح میشود تغذیه و رژیم غذایی بعداز جراحی بینی است ، برخی افراد به چاقی بعد از عمل بینی اشاره میکنند و عده ای نیز از این جراحی به عنوان فرصتی برای لاغر شدن نگاه میکنند. این تصورات اشتباه و غلط بوده و حتما نیاز است تا در این رابطه با پزشک جراحتان مشورت نمایید .

باید توجه داشته باشید که تغذیه باید به صورت اصولی و مناسب صورت بگیرید،معمولا یک ساعت بعد از جراحی باید یک نوشیدنی میل کنید. توجه داشته باشید که بعد از عمل به هیچ عنوان غذاهای سفت و جویدنی مصرف نکنید .

به خوردن وعده های غذایی حاوی مایعات زیاد اکتفا کنید، از این رو خوردن سوپ و یا سبزیجات پخته ی نرم و یا غذاهای آب پز شده که به راحتی خورده میشوند توصیه میشود .

غذاهایی که مشکلات بلع و دفع ایجاد میکنند مصرف کنید، ترجیحا از خوردن شیر و لبنیات جلوگیری نمایید .

تا هفته ی اول نیاز است تا فشار زیادی به استخوانهای فک و صورت وارد نکنید.

ممکن است بر اثر بیهوشی برای دفع دچار مشکل شوید از این رو به خوردن مایعات ادامه دهید.

دوره ی نقاهت جراحی بینی دوره ی پر اهمیتی برای  دریافت کالری است، ممکن است بیمار تمایلی به غذا خوردن نداشته باشد و احساس تهوع بکند این امر عادی است و با خوردن نوشیدنی هایی مثل آب آناناس و یا هلو درمان میشود، خوردن میوه و غذاهای اسیدی مثل پرتقال توصیه نمیشود زیرا باعث ایجاد اختلال در معده شود.

برخی از بیماران برای اینکه نوشیدن مایعات برایشان راحت تر باشد از نی استفاده میکنند، توجه داشته باشید که استفاده از نی میتواند فشار سنگینی به بینی شما وارد نماید و عضلات آن را منقبض نماید.در این حالت ممکن است اختلالاتی برای تنفس و یا خونریزی ایجاد شود .

 

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده، بهترین جراح بینی شما را در رسیدن به آنچه می خواهید یاری می کند. پس با داشتن آگاهی و گرفتن مشاوره های لازم، با خیال راحت به اتاق عمل بروید و خود را برای داشتن یک بینی متناسب آماده کنید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

2 thoughts on “بهترین جراح بینی در کرج

 1. مریم - مارس 11, 2020 در 2:54 ب.ظ

  آقای دکتر من بعد از دو سال از جراحیم هنوز مشکل تنفسی دارم می تونم برای جراحی ترمیمی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • drnouroozi - سپتامبر 13, 2020 در 10:44 ق.ظ

   بله ، البته باید بررسی بشه که علت به وجود اومدن مشکل تنفسی چه هست .

   پاسخ

پاسخ

هفده − 14 =