۲۵ اسفند

جراحی انحراف تیغه بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

جراحی انحراف تیغه بینی

آیا می دانید انحراف بینی چگونه است ؟

آیا به تیغه بینی خود توجه کرده اید ؟

عده ای فکر می کنند وقتی صحبت از انحراف تیغه بینی می شود منظور انحراف ظاهری بینی است ، در صورتی که انحراف تیغه همان تیغه ای است که دو حفره راست و چپ را از هم جدا می کند . با ما همراه باشید تا در مورد انحراف بینی و درمان آن بیشتر بدانید .

عکس عمل بینیتیغه بینی

تیغه بینی مانند همه قسمت های بدن در طول دوران رشد تا قبل از بلوغ ، مداوم در حال رشد است . قسمت هایی در بینی مسئول رشد تیغه بینی هستند ، حال به هر دلیلی ضربه ای به این قسمت ها وارد شود ، تیغه بینی دچار آسیب دیدگی می شود .

به طور نرمال حدود ۷ درصد بچه هایی که به صورت زایمان طبیعی به دنیا می آیند دچار ضربه های قابل توجهی به بینی می شوند ( یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۷ نفر ) . در دوران رشد نیز به خاطر اینکه بینی در قسمت جلویی صورت قرار دارد بیشترین آسیب را در حوادث می بیند و در معرض ضربه است . این ضربه ها می تواند به قسمت های غضروف سازی و یا استخوان سازی صدمه بزند .

برگشت انحراف تیغه بینی بعد از عمل

شایع ترین عارضه ای که جراحی تیغه بینی دارد ، موضوع برگشت پذیر بودن آن است .  معمولا انحراف تیغه بینی با بزرگی بعضی از توربینیت هایی که در بینی وجود دارد همراه است ، بنابراین این مسئله مهم است که قبل از انجام جراحی توسط سی تی اسکن یا معاینه دقیق بررسی های انجام شود و در صورت وجود یک توربینیتی که در یک قسمت بینی و یا هر دو سمت آن وجود دارد ، حتما در حین جراحی بینی این مشکل نیز حل شود . اگر در صورت وجود مشکل ، در هنگام جراحی رفع نشود و تنها انحراف تیغه بینی عمل شود ، بدون اینکه توربینیت اصلاح شود ، احتمال برگشت انحراف بسیار بالا می رود . این برگشت به این خاطر ذکر می شود که تیغه بینی اصلاح می شود و غضروف و یا استخوان سر جای خود قرار می گیرد اما عامل فشاری ، هنوز در جای خود باقی مانده است .

تاثیر انحراف تیغه بینی در ظاهر بینی

اگر تیغه بینی انحراف داشته باشد ، یکی از از حفره های بینی باز تر و دیگری تنگ تر می شود و اگر حفره ای که تنگ شده بیش از حد سوراخ بینی را کوچک کند ، فرد دچار انسداد تنفسی می شود . به این خاطر منظور از اصلاح انحراف تیغه بینی این مسئله نیست که کجی ظاهری بینی برطرف می شود . حال اگر انحراف تیغه بینی بسیار شدید باشد می تواند کجی ظاهری بینی را ایجاد نماید و اگر بیمار بخواهد می تواند همزمان با انجام اصلاح تیغه بینی ، عمل زیبایی بینی نیز داشته باشد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات ذکر شده ، تیغه بینی یک عامل تاثیر گذار در زیبایی ظاهری بینی است و می تواند در عملکرد بینی هم اختلال ایجاد کند . شما می توانید با مراجعه به یک جراح بینی خوب در کرج ، مشاوره های لازم را بگیرید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

5 + سیزده =