۲۶ آبان

جراحی بینی استاندارد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

از جمله عمل های زیبایی که امروزه بسیار شایع شده است جراحی بینی    می باشد . متناسب بودن بینی با آناتومی صورت بسیار حائز اهمیت می باشد . یکی از سوالات شایع در بین عموم افراد جامعه این است مکه انجام عمل بینی متناسب با چهره چه ویژگی های دارد ؟

ویژگی های شکل صحیح بینی به چه صورت است ؟ برای پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید …

ویژگی های بینی استاندارد 

افرادی که برای جراحی بینی  مراجعه می کنند دوست دارند بینی متناسب با چهره خود داشته باشد . آنچه در ابتدا باید بررسی شود قرینه بودن صورت می باشد . پهنای صورت براساس تقسیم شدن به پنج قسمت مساوی، مورد ارزیابی قرار می گیرد . پهنای یک چشم باید با پهنای یکی از پنج خط صورت، همانند فاصله پایه بینی برابر باشد .

نسبت های بینی و صورت

زاویه بینی و پیشانی: محدوده ایده آل برای این زاویه از ۱۱۵ درجه تا ۱۳۵ درجه می باشد .

زاویه بینی و لب: محدوده ایده آل این زاویه در زنان ۹۵ تا ۱۱۰ درجه و ۹۰ تا ۹۵ درجه در مردان می باشد .

زاویه بینی و صورت: محدوده ایده آل این زاویه ۳۶ درجه می باشد که می تواند از ۳۰ تا ۴۰ درجه باشد .

زاویه بینی و چانه: محدوده این زاویه از ۱۲۰ تا ۱۳۲ درجه می باشد که در صورت عدم هماهنگی (ایده آل نبودن) موقعیت چانه یا لب فوقانی می تواند مبهم باشد .

عمل بینی فانتزی یا عروسکی

عمل بینی فانتزی عروسکی

 چرخش و برآمدگی بینی

چرخش و برآمدگی بینی برای اندازه گیری نسبت های زیبایی ضروری می باشند . معمولا چرخش نوک بینی در امتداد یک قوس که به وسیله شعاع در کانال خارجی گوش شکل می گیرد، پدید می آید . چرخش (دوران) در امتداد افزایش و در امتداد قسمت تحتانی کاهش می یابد . روش مختلفی جهت تجزیه و تحلیل برآمدگی نوک بینی وجود دارد که صحیح ترین روش طول بینی تعریف شده است .

انتخاب نامناسب مدل بینی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا بینی آن ها بدون در نظر گرفتن آناتومی صورت و متناسب بودن با چهره آن ها بینی خود را کوچک کنند لذا باید گفت که کوچک کردن بیش از حد بینی می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد . بهتر است قبل از انجام عمل بینی ابتدا با یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب مشورت نماید تا با در نظر گرفتن آناتومی صورت شما جراحی بینی انجام شود .

جراح از کجا بینی مناسب صورت من را تشخیص می دهد ؟

انتخاب جراح بینی متبحر و خوب مسئله کمی نیست . از کجا مطمئن شویم که تشخیص جراح بینی درست است؟ جراح بینی برای بررسی صورت باید با ملاک های زیبایی شناسی آشنایی کامل داشته باشد و در حین عمل بینی به آنها توجه لازم و کافی را داشته باشد . لذا برای رسیدن به نتیجه ایده آل و مطلوب و پیشگیری از عوارض بیشتر در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

شاید برای خیلی ها سوال باشد چرا در این عمل از غضروف های مصنوعی استفاده نمی شود؟

پاسخ این سوال این است که در این روش از نظر علمی  استفاده از غضروف مصنوعی موجود در بازار رد شده است  چرا که این غضروف ها مربوط به بدن خود شخص نمی باشد و ممکن است  عفونت کند  وهمچنین جذب بالایی دارد و ممکن است به مرور زمان تحلیل ویا حتی  از بین برود. به همین دلیل ما می توانیم از بدن خود بیمار استفاده کنیم  که این روش نه تنها هیچگونه عارضه ای ندارد بلکه نتیجه خوبی نیز به دست می آید.​

 

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

2 × دو =