جراحی بینی استخوانی چگونه است؟
01 ژوئن

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

آیا به دنبال جراحی بینی هستید؟

می دانید نوع بینی شما چگونه است؟

بینی های استخوانی معمولا قوس بزرگ دارند و سرپایین هستند و بیشترین مراجعه برای جراحی بینی را این گروه به خود اختصاص داده اند . در ادامه به توضیح شرایط انجام این جراحی می پردازیم .

بینی استخوانی

از کجا متوجه شویم که بینی گوشتی و یا استخوانی است . معمولا بیماران با بینی استخوانی پره بینی نازکی دارند ، بینی استخوانی معمولا دارای غضروف قوی و پوست نازکی می باشد . به همین علت ایرادات آن به خوبی نمایان است . ممکن است در بعضی از افراد در قسمت نوک بینی قسمت ضخیم تری داشته باشند اما در نهایت جزو گروه بینی استخوانی محسوب می شوند .

نمونه عمل بینینظر بیمار در جراحی بینی استخوانی

بیمار در شرایط داشتن بینی استخوانی می تواند تا حد بیشتری در نوع فرم بینی خود نظر بدهد . به این معنی که بعد از برداشتن قوس بینی توسط جراح بینی قوس داده شود و یا صاف باشد و می تواند انتخاب کند میزان سربالایی بینی تا چه اندازه باشد .

روند جراحی بینی استخوانی

مهمترین نکته ای که بیماران برای انجام عمل جراحی باید بدانند این موضوع است که جراحی بینی یک عمل با سلیقه شخصی نیست که به هر شکل دلخواه تبدیل شود ، گرچه تا حدی می توان نظر بیمار را در فرم نهایی بینی اعمال کرد. به طور کلی سه کار اصلی در حین عمل بینی انجام می شود ، در مرحله اول برداشتن قوز بینی بیمار است و در مرحله دوم انتهای بینی یک مقدار بالاتر می رود و در پایان نوک بینی یا همان تیپ بینی بیمار جمع تر می شود .

در گام بعدی می توان عرض بینی بیمار را کمی کوچک تر نمود اما میزان مشخصی از عرض بینی بیمار کمتر می شود و باید مطابق با معیار های زیبایی جهاتی این کار انجام شود . معیار استاندارد زیبایی اینگونه معرفی می کند که طول بینی انسان بعد از عمل باید یک سوم طول صورت باشد و همین طور عرض بینی آن یک پنجم صورت خودش باشد .

گاهی بیمار خواهان کوچک شدن بیش از اندازه و یا سربالا بودن نامعقول بینی خود است ، این مسئله باعث می شود تناسب زیبایی چهره بهم خورده و بینی زیبایی خود را از دست بدهد، شاید فرم دلخواه بیمار باشد اما جذابیت لازم را در صورت بیمار نخواهد داشت . زیرا زیبایی فرم، در قالب اجزای صورت سنجیده می شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

عملکرد بینی بعد از جراحی بینی

در انجام جراحی بینی در ابتدا مسائل تنفسی بیمار و عملکردی آن برطرف و یا بهبود می یابد و در اولویت جراح ،حفظ عملکرد های بینی است . گاهی زیاد کوچک کردن و یا فانتزی بودن بینی ممکن است به دریچه های اصلی تنفسی بینی آسیب برساند و باعث مشکلات تنفسی اعم از صدا دادن ، صوت زدن یا تنگی نفس برای بیمار شود .

کلام آخر

برای افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند با در نظر گرفتن نوع بینی آن ها روند جراحی تعیین می شود . بیماران برای این عمل به توصیه های جراح توجه کنند و دقت داشته باشند جراحی بینی یک عمل زیبایی همراه با حفظ عملکرد های آن است . برای مشاوره های بیشتر می توانید به جراح بینی خوب در کرج مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

7 + 5 =