۲۱ دی

جراحی بینی ثانویه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی امروزه جزو عمل های بسیار شایع است که مخاطبان خاص و عامی دارد . اما جراحی بینی ثانویه چیست و چه موقع احتیاج به آن احساس می شود. اصلا چرا باید بعد یکبار جراحی ، مجدد تن به جراحی بدهید . در این بخش در مورد جراحی بینی ترمیمی و شرایط انجام آن توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

جراحی بینی ثانویه چیست؟

جراحی بینی جزو عمل های زیبایی و درمانی است که بیمار لازم می بیند که آن را انجام دهد این جراحی بر طبق شرایط ظاهری و عملکردی که بینی فرد دارد صورت می گیرد و جراح باید لزوم آن را تایید نماید .

جراحی بینی ثانویه یعنی فرد یک بار جراحی بینی را انجام داده است و به دلایل مختلف مانند مشکلات تنفسی ، اختلالات بویایی و یا ظاهر مناسب مجبور به جراحی مجدد می شود . این جراحی قطعا باید بعد از گدشت یک سال و پس از مشاهده نتیجه نهایی انجام شود و لازم است بیماران برای این کار عجله نداشته باشند و زمان کافی برای برطرف شدن ورم و کبودی ایجاد شده بدهند .

پس از وقوع شرایط مورد نظر و مورد آزار قرار گرفتن فرد ، باید به جراح بینی خوب مراجعه شود و مشکلات ایجاد شده را به طور دقیق بازگو نماید در این مرحله جراح با بررسی موارد ذکر شده و معاینات لازم به جراحی بینی ترمیمی اقدام می نماید.

گاهی جراحی بینی ثانویه به صورت جزیی صورت می گیرد به طوری که ممکن است تنها نوک بینی مورد نارضایتی بیمار قرار گیرد .

 

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی ثانویه چگونه است؟

این جراحی نیز مانند مابقی عمل ها تحت بیهوشی دائمی انجام می شود و همانطور که برای بار اول اقدام گردید باید در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام شود . تنها اگر جراحی تغییرات بسیار ناچیز به همراه داشته باشد می تواند در مطب دکتر و با بی حسی موضعی ایرادات جزیی ظاهری برطرف گردد.

چرا جراحی بینی ثانویه ؟

جراحی بینی ثانویه می تواند بسیاری از مشکلات بیمار را بعد از جراحی برطرف نماید . گاهی بیمار بعد از گذشت چند سال از افتادگی بینی خود و یا قوز به جا مانده بینی رنج می کشد و قصد جراحی مجدد می نماید . همچنین نوک بینی که ممکن است در افرادی بسیار سربالا و کوتاه طراحی شده باشد . مشکل مهم دیگر که شاید برای شما نیز آشنا باسد تنفس این افراد است ، خرخر کردن های هنگام خواب یا با صدا نفس کشیدن جزو مواردی است که بیمارانی که از جراحی بینی مناسب بهره مند نشده اند، درگیر آن می شوند.

این موضوع اهمیت انتخاب بهترین جراحی بینی را بارز می کند و اینکه می توان با صرف زمان و دقت بیشتر جراحی برگزید که از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نماید .

چه موقع برای جراحی بینی ثانویه اقدام کنیم؟

جراحی بینی تا ماه ها دچار ورم و کبودی است و بر طبق نوع بینی ممکن است این زمان زودتر و یا دیرتر باشد ، در نتیجه برای این کار حوصله بیشتری به خرج دهید . بینی بعد از جراحی تا یک سال زمان نیاز دارد تا به طور کامل پوست جدا شده به ساختار بینی وصل شود . در نتیجه برای اقدام به جراحی بینی ثانویه حداقل باید یک سال از جراحی شما گذشته باشد.

نکات لازم برای قبل جراحی بینی ثانویه

مجموعه اقداماتی که قبل از انجام جراحی بینی ترمیمی انجام می شود دقیقا مشابه مراقبت های قبل از جراحی بینی اولیه می باشد پس از این جهت بیمار با روند جراحی آشنا است و استرس جراحی تا حد زیادی کاهش می یابد . تنها اضطرابی که عموم بیماران ابراز می نمایند نتیجه جراحی دوم است . به یاد داشته باشید افرادی که برای قصد رینوپلاستی ثانویه را دارند از شرایط کنونی بینی خود راضی نیستند و دلیل اصلی این موضوع انتخاب نامناسی یک جراح بینی خوب است . در نتیجه باید برای این جراحی مجدد دقت بیشتری کنید تا از نحوه کار جراح خود مطمئن شوید. این جراح نیاز به وسواس بیشتری دارد و حتما نمونه کار های مختلفی از جراح خود ببینید . در ادامه بری آشنایی با سبک جراحی دکتر عباس نوروزی می تواند گالری زیر را تماشا نمایید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی ثانویه

بعد از جراحی بینی باید اقداماتی صورت گیرد تا نتیجه جراحی یک خروجی مطلوبی داشته باشد این موارد عبارتند از:

رعایت موارد غذایی که باید بعد از جراحی تا یک هفته از خوردن مواد غذایی سفت و محکم خودداری شود ، از مایعات بیشتر استفاده شود. از نمک و ادویه هایی که ورم بینی را تشدید می کند نباید استفاده شود .

برای استحمام بعد از جراحی حتما با پزشک خود هماهنگی لازم را داشته باشید و از خیس شدن اسپیلنت یا گچ بینی تا قبل از برداشتن آن اجتناب کنید .

از فین کردن و عطسه و یا سرفه شدید دوری شود. دقت داشته باشید بینی ضعیف و حساس شده و نباید مواردی که باعث خونریزی آن می شود ، انجام شود .

تا به اینجا متوجه شدید که بیشتر موارد مراقبتی و بهداشتی عمل بینی ثانویه مطبق با مواردی است که برای بار اول اقدام به جراحی نموده اید . در نتیجه می تونید از تجریه قبلی خود استفاده کنید .

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده می توان به این نتیجه رسید که انجام جراحی بینی باید با دقت و اطلاعات بیشتر انجام شود چرا که برگزیدن جراح نامناسب شما را مجبور می کند برای برطرف کردن مشکلات ایجاد شده بار دیگر تن به عمل بدهید و این موضوع علاوه بر هزینه جراحی بینی مجدد به شما آسیب های روحی و جسمی قابل توجهی وارد می کند .

 

 

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

یک × 3 =