30 جولای

جراحی بینی در فصل تابستان 

جراحی بینی در فصل تابستان

برای کسانی که قصد انجام جراحی بینی دارند این سوال پیش خواهد آمد که چه فصلی برای انجام این جراحی مناسب است وآیا می توان فصلی را برای آن تایدد نمود یا خیر ؟ در ادامه به توضیح کامل این مطلب پرداخته می شود تا بتوانید با آگاهی کامل انتخاب درست داشته باشید .

جراحی بینی و آلرژی

آلرژی برای عده ای از افراد به عنوان معضل رنج آوری یاد می شود . به طور کلی ۲۰ درصد افراد مشکل آلرژی دارند و با تغییر فصل ایجاد می شود زمان اوج آلرژی در فصل بهار و یا تغییر پاییز به پاییز است . علت آن نیز گرده افشانی را می توان ذکر کرد . اما این افراد می توانند مانند بقیه افراد جراحی زیبایی بینی داشته باشند و این تصور نادرستی است که جراحی بینی باعث تشدید آلرژی می شود افرادی زیادی نیز بعد از جراحی بینی دچار آلرژی می شوند که گمان می کنند چون بینی خود را عمل کرده اند آلرژی به سراغ آن ها آمده است . در صورتی که اگر عمل بینی انجام نمی دادند باز به آلرژی مبتلا می شده اند و از نظر علمی این مشکل نمی تواند با عمل بینی ایجاد شود .

جراحی بینیعمل بینی در فصل تابستان

در فصل تابستان به خاطر وجود نیروهای تابشی شدید می تواند برای افراد عادی نیز آزار دهنده باشد . به این خاطر توصیه می شود در هنگام عمل در فصل تابستان مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام دهند . نور خورشید در فصل تابستان بسیار قوی بوده و می تواند التهاب بینی را در بیماران جراحی بینی افزایش دهند این مسئله در فصل زمستان به خاطر تابش ضعیف آن وجود ندارد .

مراقبت های لازم در فصل تابستان

داشتن مراقبت های لازم می تواند یک نتیجه مطلوب از بینی به همراه داشته باشد . در ادامه برخی از این موارد را ذکر می نماییم تا در این جهت به شما یاری زساند .

عینک زدن

عینک زدن در تابستان به خاطر وجود نور شدید آفتاب بیشتر شایع می باشد . اما بعد از عمل بینی تا ۶ هفته نباید از هیچ نوع عینکی استفاده کرد . بینی در این زمان بسیار حساس بوده و و نمی تواند فشار عینک را تحمل نماید . پس برای جلوگیری از خم شدن و کج شدن بینی از گذاشتن عینک جدا خودداری نمایید .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

نور مستقیم آفتاب

نور ماورابنفش برای \وست در حالت عادی نیز مضر است و پوست بعد از جراحی حساس تر نیز می شود در نتیجه برنزه کردن به هر طریقی بعد از انجام رینوپلاستی منع می شود .

شنا کردن

شنا کردن که یکی از تفریحات محبوب در تابستان است می تواند هر کسی را وسوسه کند اما باید توجه داشت بعد از جراحی نزدیک به یک ماه نباید شنا کرد و بعد از آن نیز حتما با هماهنگی جراح بینی انجام شود .

کلام آخر

در نتیجه اگر قصد جراحی بینی در فصل تابستان را دارید باید نکات مهم بعد از جراحی بینی را به صورت مرتب انجام دهید تا تاثیرات نامطلوب آن از بین رود و یک نتیجه ایده آل از جراحی بینی خود دریافت نمایید . به این منظور می توانید به جراح بینی خوب مراجعه نمایید که تبحر لازم را در این موارد داشته باشد .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ