12 فوریه

جراحی بینی چگونه است ؟1 min read

جراحی بینی چگونه است ؟

عمل راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از رایج ترین عمل های زیبایی است این جراحی باید به ترتیبی انجام شود که در مجموع صوت و چهره شخص را زیبا تر کند .در این مقاله جراحی زیبایی بینی یا همان راینوپلاستی توضیح داده خواهد شد

عمل رینوپلاستی را می توان با استفاده از بی حسی موضعی ، حالت خواب عمیق بعلاوه بی حسی موضعی و یا یهوشی عمومی انجام داد که  عمدتا در امروزه پزشکان این جراخی را با بیهوشی عمومی انجام می دهند .

وظایف بینی در بدن

وظایف اصلی بینی را می توان به وظیفه تنفسی و حسی آن خلاصه کرد ساختار بینی متشکل از استخوان و غضروف است که از داخل با مخاط تنفسی و از بیرون با پوست پوشیده شده است . بینی به عنوان عضو بویای بدن نیز عمل می کند و در پاکسازی هوایی که وارد بدن می شود نیز دخالت دارند . این وظایف بسیار مهم هستند چرا که در عمل رینوپلاستی ضمن شکل گیری بینی زیبا ، باید تمام این وظایف خصوصا وظیفه تنفسی را حفظ نموده و تقویت کرد .

جراحی بینی دکتر عباس نوروزی
جراحی بینی

روش جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی و یا راینوپلاستی به دو روش انجام می شود

در روش اول که به آن روش بسته می گویند ، تمام برش های جراحی در داخل بینی است .

در روش دوم و یا همان باز علاوه بر برش های روش بسته ، برشی بر روی پوست پایه بینی هم داده می شود .

اینکه کدام روش برای چه بیمار مناسب است تا حدود زیادی به شرایط و مشکلات و ویژگی های بینی بیمار بستگی دارد و اینکه پزشک جراح زیبایی بینی چه تشخیصی بدهد و چه روشی را ترجیح می دهد ، بستگی دارد .

روند انجام جراحی زیبایی بینی

یک سوم بالای بینی استخوانی و دو سوم پایین آن غضروفی است ، در محل اتصال این دو قسمت به هم قوز بینی به وجود می آید که به همین علت قوز بینی بیشتر غضروفی است و حتما باید در حین جراحی زیبایی بینی این قسمت اصلاح شود.

اصلاح مشکلات نوک بینی از قسمت های مهم عمل های رینوپلاستی است و برای حل این مشکل معمولا غضروف های پره بینی تعدیل می شود . پس از کم شدن غضروف های پره های بینی ، این غضروف ها با استفاده از بخیه های مناسب و یا پیوند غضروف های جدید به شکل و اندازه دلخواه تبدیل می شود .

پهن بودن قسمت استخوان  بالای بینی خصوصا پس از برداشتن قوز بینی باید اصلاح شود . این مشکل معمولا با جمع کردن استخوان های جانبی بینی ممکن می شود ، خونمردگی که معمولا بیماران در اطراف محل عمل و یا ناحیه زیر چشم مشاهده می کنند به سبب همین جمع کردن استخوان های بینی است .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

پس از پایان عمل روی بینی چسب زده می شود و قالبی پلاستیکی روی آن گذاشته می شود و بر خلاف آنجه که به نظر می رسد جراحی زیبایی بینی زیاد دردناک نیست ، تورم و خونریزی کاملا گذرا بوده و کمپرس یخ در روز های اول به کاهش این تورم و خونمردگی بسیار کمک می کند .

نتیجه گیری

جراحی زیبایی بینی مانند سایر عمل های زیبایی ، عملی است که باید تا از بین رفتن کامل تورم و واکنش های بافتی بینی یعنی حدود چند ماه صبر کرد تا نتیجه دلخواه را مشاهده نمود . شما می توانید برای مشاوره و کسب اطاعات لازم برای عمل بینی خود و تشخیص نوع بین استخوانی و یا بینی گوشتی بودن به جراح زیبایی بینی مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

شش + هجده =