۱۰ دی

جراحی بینی گوشتی در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۲.۸]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی گوشتی

آیا بینی شما نسبت به سایر اعضای صورتتان نامتناسب است؟

آیا در عکس های سلفی بینیتان بیش از اندازه بزرگ به نظر می رسد؟

با ما در این مقاله به منظور کسب اطلاعات بیش تر در مورد جراحی بینی گوشتی همراه باشید.

هرساله نزدیک به نیم میلیون نفر در سرتا سر دنیا جهت عمل بینی به جراح متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند. این جراحی ممکن است به منظور زیبایی و یا حتی درمان بینی صورت پذیرد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد با ظاهر بینی خود که از زمان تولد با آنها بوده، احساس راحتی نمی کنند. با افزایش سن نیز بینی دچار افتادگی شده و نیاز به لیفت و جراحی پیدا می کند.

بعضی از ضربات محکم در تصادفات رانندگی و یا برخورد توپ به بینی سبب ایجاد جراحت و آسیب به استخوان بینی می گردد. شکستن استخوان بینی تنفس را با مشکل مواجه می کند. اما چیزی که مشخص است اکثر بیماران با هدف زیباتر شدن به جراح بینی مراجعه می نمایند. زیرا بینی بیش از سایر اعضای صورت بر زیباتر دیده شدن فرد تأثیر می گذارد.

همانطور که می دانید، جراحی زیبایی بینی می تواند تأثیر زیادی بر افزایش اعتماد به نفس، سلامت و زیبایی شما داشته باشد. ولی یک عمل بینی موفق تا حد زیادی به میزان همکاری میان پزشک و بیمار بستگی دارد.

اعتماد به جراح بینی یکی از ابتدایی ترین گام ها برای برقراری این ارتباط می باشد. جراح شما می تواند به بسیاری از پرسش هایی که در مورد عمل بینی دارید پاسخ مناسبی دهد.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی گوشتی برای چه افرادی مناسب است؟

مسلماً اولین شرط برای انجام هر نوع جراحی، سلامتی فرد می باشد. سلامتی جسمی و ثبات علائم حیاتی شرط اولیه برای شروع جراحی بینی می باشد. همچنین داشتن اطلاعات کافی در مورد عمل جراحی بینی بسیار مهم است.

ایده آل های جراحی بینی بسته به سلیقه هر فرد متفاوت می باشد. اما استانداردهای علمی و تخصصی برای متناسب سازی بینی با سایر اعضای صورت به وجود آمده است. جراح بینی با استفاده از این استندارد ها و با در نظر گرفتن سلیقه مراجعه کننده اقدام به جراحی بینی گوشتی می نماید.

نوع پوست، وراثت و سن فرد در هنگام جراحی، فاکتورهای مهمی برای تصمیم های جراح شما هستند. در صورتیکه تصمیم به جراحی دارید، بهتر است تا پایان سن ۱۵ الی ۱۶ سالگی صبر نمایید. اما برای افرادی با مشکلات جدی تنفسی که به دلیل ناهنجاری در ظاهر بینی با ان مواجه می شوند، ممکن است در سنین پایین تر نیز جراحی بینی صورت پذیرد.

پیش از تصمیم به جراحی بینی حتماً یک جلسه مشاوه با جراح بینی خود داشته باشید. در این جلسات پزشک معمولاً از شما سوالاتی در مورد مصرف داروهای خاص می پرسد. ممکن است لازم باشد فرد مصرف برخی از داروها را به منظور آمادگی برای جراحی بینی قطع نماید.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

آیا تصمیم به جراحی بینی گوشتی دارید؟

گرچه جراحی بینی معمولاً به منظور زیبایی بینی انجام می گیرد، انتخاب جراح بینی متخصص وحرفه ای مهم ترین بخش این جراحی است. بسیاری از جراحان بینی همزمان جراحی زیبایی گوش، غبغب و دیگر جراحی های زیبایی صورت را نیز با تبهر انجام می دهند.

 در صورتیکه پیش از مراجعه به جراح بینی گوشتی مدل خاصی مد نظرتان باشد، پزشک در ابتدا ساختار استخوان بینی شما را بررسی می نماید. هر اندازه که ایده مورد نظرتان به واقعیت نزدیک تر باشد، از نتیجه عمل نیز راضی تر خواهید بود.

شما می بایست عوارض جراحی بینی را که جراح پیش از جراحی بینی به شما گوشزد می نماید را بپذیرید. برای رسیدن به بهترین و ایده آل ترین نتیجه جراحی بینی می بایست به صورت مشترک با پزشکتان تصمیم گیری نمایید.

جراح بینی عکس هایی از شما را به صورت پیش فرض بر روی نمایشگر قرار داده و راه های ممکن را پیش روی شما قرار می دهد. در جلسه حضوری، جراح برای شما در مورد نحوه جراحی بینی و چگونگی فرم دادن غضروف و استخوان بینی و نحوه بیهوشی را توضیح می دهد.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

هدف اصلی از جراحی بینی گوشتی، متناسب سازی سایز سوراخ های بینی است. در ابتدا به وسیله تیغ جراحی، برشی بر روی بینی صورت پذیرفته و غضروف و استخوان بینی در دسترس قرار می گیرد.

در برخی از جراحی ها برش لایه های پوستی از داخل بینی انجام گرفته و دسترسی جراح به داخل بینی ممکن می گردد. در برخی دیگر از جراحی ها برش از سوراخ های بینی شروع شده و امتداد می یباد. به گونه ای که لایه سطحی پوست بینی به طور کامل بلند می شود. سپس جراح شروع به بازسازی و ترمیم بافت های استخوان و غضروف بینی می نماید.

در این عمل ممکن است جراح بینی از غضروف سایر اندام های بدن بهره بگیرد. قوس بینی معمولاً در بینی های گوشتی کم بوده و نیاز به اصلاح دارد. برای اصلاح این عارضه، جراح ممکن است به برخی از نقاط غضروف اضافه نماید.

به منظور نگه داشتن غضروف و استخوان بینی در جای خود، جراح بینی از گچ مخصوصی استفاده می نماید. بعد از گذشت مدتی و با سفت شدن بافت بینی، وی اقدام به خارج کردن این مواد از داخل بینی می نماید.

 پس از اتمام جراحی بینی گوشتی، پزشک بافت پوستی را در جای خود برگردانده و پوست را در جای خود محکم می نماید. تامپون های بینی نیز در اطراف تیغه بینی قرار می گیرند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

برای افزایش بازدهی جراحی بینی گوشتی بهتر است توصیه های ذیل را مد نظر قرار دهید:

  • بلافاصله پس از جراحی بینی گوشتی، موادی داخل بینی قرار داده می شود تا از بینی شما محافشت کرده و ساختار آن را مستحکم نگه دارد. این مواد به مدت ۵ الی ۸ روز پس از جراحی بینی در اطراف استخوان ها باقی می ماند.
  • ممکن است صورت شما پس از جراحی بینی، به خصوص در روزهای اولیه پس از عمل کمی پف داشته باشد. همچنین جراح بینی به منظور کاهش دردهای احتمالی پس از جراحی بینی ممکن است برای شما داروهای مسکن تجویز نماید.
  • توجه داشته باشید که پس از جراحی بینی از فین کردن به مدت یک هفته خودداری نمایید.
  • در روز های اولیه پس از جراحی بینی مقداری کبودی و تورم در اطراف چشم طبیعی می باشد. استفاده از کمپرس یخ مقدار کبودی و اندک ناراحتی در این ناحیه را بر طرف می نماید.
  • در هنگام خوابیدن بهتر است سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
  • برخی از فعالیت های سنگین ورزشی خود را تا یک هفته پس از جراحی بینی گوشتی محدود نمایید.
  • تا چند هفته پس از جراحی بینی از استفاده از عینک طبی خودداری نمایید.

نتیجه گیری

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم با غضروف های ضعیف دارد. جراحی بینی گوشتی نیز مانند سایر جراحی های بینی توسط جراح بینی متخصص قابل انجام می باشد. جراح ممکن است در جراحی بینی از غضروف سایر اعضای بینی جهت فرم دهی استفاده نماید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

شش + پنج =