۱۳ اسفند

جراحی زیبایی بینی و آلرژی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

جراحی زیبایی بینی و آلرژی

آیا ممکن است جراحی بینی به هر دلیل زیبایی و یا درمانی انجام شود و فرد بعد از آن دچار آلرژی شود ؟

آیا بعد از انجام جراحی بینی آلرژی تغییر می کند ؟

با شروع فصل بهار آمار آلرژی بالا می رود البته وجود هوای آلوده نیز موجب آلرژی می شود اما برای افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند این سوالات و ایجاد آلرژی جنبه مهمی پیدا می کند . ما در این مقاله به آلرژی و ارتباط آن با جراحی بینی پرداخته ایم .

جراحی بینیآلرژی چیست ؟

آلرژی یک واکنش ، افزایش حساسیتی است . یعنی گلبول های سفید و سیستم ایمنی بدن انسان ، نسبت به موادی که در طبیعت وجود دارد و در حالت عادی برای افراد عادی مشکل ایجاد نمی کنند ، نسبت به آن ها واکنش نشان می دهند و موادی را از خود ترشح می کنند که این مواد در بدن باعث ایجاد علائمی می شود .

علائم آلرژی

علائم آلرژی در عرصه گوش و حلق و بینی بروز می کند . در بینی به شکل آبریزش بینی ، گرفتگی بینی ، خارش بینی و عطسه می باشند . البته همه کسانی که این علائم را دارند لزوما آلرژی ندارند و ممکن است ریمیت داشته باشند . ریمیت یعنی التهاب بینی و یکی از دلایل ریمیت آلرژی است .

انواع آلرژی

آلرژی به دو بخش تقسم می شود .

یکی آلرژی فصلی است که فردی ممکن است در فصل های مختلف مانند پاییز و یا بهار که شایع ترین هستند ، نسبت به گرده گیاهان و یا مواد مختلف ، آلرژی داشته باشند .

یک سری آلرژی ها دائمی هستند . این افراد در کل ایام سال دارای علائم آلرژی هستند . یک سری از این علائم مربوط به فصل و بخشی به عوامل دیگر مربوط می شود .

ارتباط جراحی بینی با آرژی

بسیاری از افراد برای برطرف شدن آلرژی به جراح بینی مراجعه می کنند و می خواهند برای از بین رفتن آلرژی ، این عمل را انجام دهند . باید به این افراد گفت که خود آلرژی هیچ درمان جراحی ندارد حتی درمان داروی کاملی نیز تعیین نشده است. اما گاهی افراد مواردی مانند انحراف بینی و یا بزرگ شدن شاخک های تحتانی بینی دارند که اگر این موارد با آلرژی همراه شوند علائم آلرژی را تشدید می کنند و عمل جراحی بینی می توان این عامل های تشدید کننده را از بین ببرد تا علائم بیماری کاهش یابد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

آیا جراحی بینی به ایجاد آلرژی کمک می کند ؟

جراحی بینی برای انحراف بینی یا پولیپ یا زیبایی ، هیچ تاثیری در ایجاد آلرژی نخواهد داشت زیرا آلرژی به گلبول های سفید بدن مربوط است و جراحی در به وجود آمدن آن بی تاثیر است . آلرژی در سن های مختلف ممکن است ایجاد شود . گاهی افراد در سن سی سالگی اعلام می کنند که قبلا مشکلی نداشته اند و بعد جراحی بینی تازه دچار آلرژی شده اند . اما این به جراحی بینی آن ها برنمی گردد و در هر صورت اگر جراحی هم انجام نمی دادند در این سن علائم آلرژی در آن ها مشاهده می شد. حتی آلرژی ها روند پیش روند و یا پس رونده دارند و ممکن است شدت یابند و این ذهنیت ایجاد شود که با عمل جراحی بینی ، آلرژی تشدید شده است ، در صورتی که بدون جراحی نیز این اتفاق رخ می داد.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده جراحی بینی در ایجاد آلرژی تاثیری نخواهد داشت و حتی در مواردی موجب از بین رفت دلایل افزایش آن می شود . شما می توانید با مشاوره گرفتن از به جراح بینی خوب در کرج مراجعه نمایید .

مقالات مرتبط با این مقاله

سن مناسب برای جراحی بینی 

جراحی پولیپ بینی 

جراحی انحراف بینی در کرج

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

یازده − چهار =