23 فوریه

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی1 min read

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی از جمله پرطرفدارترین عمل های زیبایی محسوب می شود . ممکن است در مورد جراحی بینی مطالبی خوانده باشید اما باید بدانید که مراقبت های بعد از جراحی بینی ، در داشتن نتیجه بهتر می تواند بسیار مهم باشند . در این مقاله به توضیح برخی از موارد که باید بعد از انجام حراحی بینی به آن توجه داشته باشید ، می پردازیم .

جراحی زیبایی بینیویتامین های مکمل بعد از جراحی بینی

قطعا ویتامین E در دوزهای خوراکی ، روزانه بیش از 100 IU ، خونریزی را بیشتر می کند ولی در مورد مکمل های ویتامینی دیگر جای تردید است . برخی جراحان تصور می کنند که بسیاری از ویتامین های مکمل حتی ممکن است خونریزی یا مشکلات دیگر را بیشتر کنند .

آن ها به شدت مخالف استفاده از هر نوع ویتامینی هستند . چنانچه خودتان از قبل ویتامین مصرف می کرده اید حتما درباره ی آن با پزشک خود مشاوره کنید و گمان نکنید بی ضرر هستند .

برخی از جراحان برای کاهش میزان تورم و کبودی استفاده از گلیسیرین موضعی (هر یک ساعت) ، برخی از مکمل های غذایی و خوردن روزانه پنج تا هفت عدد کیوی را توصیه می کنند . ظاهرا این ها برای برخی افراد بسیار موثرند و گاهی اوقات تاثیر زیادی ندارند .

استروئید (کورتن ها)

استروئید های سیستمیک ممکن است تورم را کاهش داده و پس از جراحی باعث تقویت روحیه ی فرد شوند . بسیاری از پزشکان هنگام جراحی یک دوز داخل وریدی می دهند . ممکن است برخی دیگر استروئید خوراکی تجویز کنند . در صورت عدم استفاده صحیح می تواند مضر و خطرناک باشد . بنابراین تنها با نظر پزشک جراحی زیبایی بینی داده می شوند . اگر فردی سالم بدون سابقه ی زخم معده هستید ، بعید است دچار مشکل شوید .

قابل ذکر است استروئید های پزشکی با استروئید های آنابولیکی مورد مصرف ورزشکاران برای رشد عضلانی متفاوت است .

ورزش بعد از جراحی بینی

اگر خیلی زود پس از جراحی بینی ورزش کنید تورم بدتر خواهد شد و بالقوه باعث خونریزی می شود . تا 3 هفته بعد از جراحی ورزش نکنید . زمانی که ورزش را دوباره شروع می کنید ، نصف ورزش نرمالی باشد که انجام می دادید . سوزش یا تورم روز بعد حاکی از فعالیت بدنی زیاد است . عدم سوزش یا تورم نشان می دهد که می توانید به مرور ورزش خود را افزایش دهید .

خانه داری به نوعی ورزش است باید در این بازه زمانی به صورت محدود انجام گیرد به خصوص جارو برقی کشیدن که صورت شما همیشه رو به پایین است .

روابط جنسی بعد از جراحی بینی

بسیاری از پزشکان از توضیح دادن به بیمار در ارتباط با زمان شروع روابط جنسی بعد از عمل زیبایی بینی خودداری می کنند و بسیاری از بیماران درباره ی سوالاتی در این زمینه راحت نیستند . اگر چنین است ، از پزشک خود زمان در این خصوص را بپرسید . به طوری کلی ، پس از کسب اجازه از پزشک ، امکان پذیر است .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

تابش نور خورشید

در طول اولین سال پس از جراحی ، اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید ، ممکن است محل زخم جراحی در حال ترمیم برای همیشه تیره شود . بنابراین مراقب باشید و بینی خود را با محفظ های قوی در برابر نور خورشید حفاظت کنید . سعی کنید تا یکسان از کرم با رنگ های زیاد مثل برنزه کردن ، خودداری کنید .

نتیجه گیری

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار اهمیت دارد . شما می توانید با مشاوره گرفتن از جراح زیبایی بینی در کرج که با داشتن جدیدترین متد ها و تجهیزات به مراجعه کنندگان ، خدمات ارائه می دهد ، به سوالات خود پاسخ دهید .

برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی می توانید مقالات زیر را مطالعه نمایید .

جراحی بینی در کرج 

هزینه جراحی بینی

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

نوزده + 16 =