رینوپلاستی
21 دسامبر

رینوپلاستی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

رینوپلاستی

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی در واقع به معنای زیباسازی و اصلاح زیبایی بینی است . جراحی زیبایی بینی قدمتی دیرینه دارد و بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان روشی نوین برای اصلاح بینی معرفی گردید. در ایران نیز بعد از دهه 40 آغاز گردید که تا به امروز توانسته رکورد این جراحی در جهان را داشته باشد. این جراحی از ابتدا توسط متخصص گوش و حلق و بینی صورت می گرفت و بیشتر جنبه درمانی داست اما به مرور هدف زیبایی با جدیت بیشتری لحاظ گردید.

رینوپلاستی چگونه است؟

رینوپلاستی همان تغییر در ظاهر و فرم بینی است که با توجه به شرایط بیمار ، به صورت جدی و یا به صورت مختصر ایجاد می شود. جراحی زیبایی بینی می تواند برای قرینه کردن ، تغییر تیغه بینی ، نوک بینی ، برداشتن غضروف اضافه بینی و … انجام شود.

فواید رینوپلاستی

رینوپلاستی می تواند علاوه بر ظاهر بینی بر عملکرد بینی نیز تاثیر بگذارد. شاید باور نکنید اما عملکرد آن بسیار مهم تر از ظاهر زیبایی بینی است. آسیب هایی که یک عمل بینی نابجا و اشتباه به بیمار وارد می کند بسیار سخت تر از بینی اولیه خود بیمار خواهد بود. خرخر های شبانه ، تنفس سخت ، ناتوانی از انجام ورزش های سبک و سنگین ، آبریزش های مکرر و … برخی از دردسر های یک بینی با عمل نادرست است. اما اگر یک بینی با اصول درست و توسط جراح بینی متبحر جراحی شود چه مزایایی دارد ؟ در ادامه به بیان بخشی از آن می پردازیم.

  • کوچک شدن اندازه بینی و ماناسب با چهره و مابقی اعضای صورت
  • برطر شدن قوز بینی که عموم مراجعه گکنندگان نسبت به این موضوع حساس هستند.
  • برطرف شدن افتادگی بینی
  • کاهش فاصله بینی با لب
  • اصلاح بزرگ بودن سوراخ بینی که نمای نامناسبی به بینی می دهد .
  • قرینه سازی بینی
  • اصلاح انحراف بینی
  • اصلاح مشکل پولیپ بینی

چند نکته مهم رینوپلاستی

امروزه جراحی بینی به صورت طبیعی متقاضیان بیشتری دارد . در این باره باید گفت جراحی بینی به صورت فانتزی شاید در برخی موارد بین مراجعه کنندگان محبوب بود اما به خاطر معایبی که بعد از جراحی دامن گیر بیماران می شد ، از سوی بهترین جراح بینی رد می شود مگر در شرایط بسیار خاص. فرم بینی به صورت طبیعی در عین رعایت فرم مناسب ، عملکرد بهتری برای بینی فراهم می نماید . در این حالت ضخامت پوست و غضروف های بینی در بهترین وضعیت خود قرار می گیرد.

عوارض رینوپلاستی

رینوپلاستی جزو عمل های پرتکرار و محبوب در کشور ما است . به این خاطر تبلیغات گسترده ای در این زمینه وجود دارد که خواه ناخواه مراجعه کنندگان تحت تاثیر آن قرار می گیرند. بهتر است برای انجام جراحی بینی در ابتدا به دنبال جراح بینی خوب باشید تا با دقت وضعیت شما را بررسی نمایند و مطابق با شرایط بینی و حتی وضع جسمی شما بهترین روش جراحی را انتخاب نماید. اما در حالت کلی اگر جراحی بینی توسط جراح متبحر و با تجربه انجام شود ف عارضه خاصی ندارد .

هزینه رینوپلاستی

رینوپلاستی هزینه مشخصی ندارد اما استاندارد های وجود دارد که می توان مطابق با آن هزینه را تخمین زد . هزینه رینوپلاستی به نوع بینی بیمار و منطقه ای که بیمار قصد جراحی را دارد برمی گردد. بله درست خواندید منطقه شما نیز در هزینه نهایی شما موثر است . تخصص و میزان مهارتی که جراح دارد در هزینه اعمال می شود علاوه برآن هزینه های جانبی نیز لحاظ می شود که برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله هزینه جراحی بینی را مطالعه نمایید که به طور کامل در این حوزه توضیح داده شده است .

چند نکته قبل از رینوپلاستی

قبل از انجام رینوپلاستی باید به صورت ناشتا مراجعه نمایید. از مصرف سیگار از دو هفته قبل خودداری نمایید. آزمایشات لازم را حتما انجام دهید . این آزمایشات توسط دکتر برای شما تجویز می شود. استفاده از برخی دارو ها نیز قبل از جراحی ممنوع است پس اگر بیماری خاصی داری که باید دارو مصرف کنید حتما در مورد آن با دکتر خود مشورت نمایید.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

مراقبت بعد از هر عملی در نتیجه آن تاثیر مستقیم دارد . پس حتما بعد از جراحی به دنبال مراقبت های بعد از جراحی بینی باشید. این نکات توسط جراح به شما انتقال می یابد . در نتیجه سعی نمایید به صورت کامل در مورد آن اطلاع داشته و مو به مو را اجرا کنید تا یک بینی زیبا داشته باشید. برخی از این مراقبت ها عبارتند از :

هنگام استراحت به مدت یک هفته سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید.

استفاده از کمپرس یخ تا سه روز فراموش نشود این کمپرس نباید به قالب بینی فشار وارد کند.

از فرم و التهاب بینی خود نهراسید این تورم و کبودی بعد از عمل بینی، طبیعی است و بعد از مدتی کامل از بینی می رود .

برای کاهش درد با هماهنگی جراح بینی می توانید از مسکن استفاده نمایید.

بعد از جراحی تا سه ماه از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید و شروع آن حتما با هماهنگی پزشک انجام شود . لازم به ذکر است بعد از یک هفته می توانید پیاده روی را شروع نمایید.

از خودن غذاهای سفت و گاز زدن محکم به غذا خودداری نمایید. تا دو روز اول بهتر است مواد غذایی آبکی و نرم میل شود و حرکت بی مورد دهان و باز کردن آن توصیه نمی شود.

از فین کردن خودداری کنید.

تا حد ممکن عطسه نکنید و در صورت نیاز و مجبور شدن بسیار آرام باشد.

مراقب ضربه خوردن به بینی خود باشید. اطرافیان شما شاید جراحی بینی شما را فراموش کنند پس خودتان با احتیاط باشید و فاصله لازم را داشته باشید این مشکل در اماکن عمومی پر رنگ تر خواهد بود . راه حل مناسب در این زمینه چسب زدن است که علاوه بر ثابت نگه داشتن فرم بینی ، یک نوع اعلام خطر برای بینی محسوب می شود و اطرافیان را متوجه جراحی بینی شما می کند .

کلام پایانی

برای داشتن یک بینی مناسب روند مختلفی وجود دارد که هر کدام تاثیری بر نتیجه خواهند داشت . اما آنچه که بیشتر از همه مهم جلوه می نماید انتخاب یک جراح خوب است تا مابقی مسیر را با همیاری او بپیمایید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

شش + شانزده =