۳۰ آذر

رینوپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

رینوپلاستی

رینوپلاستی چگونه است؟

رینوپلاستی همان تغییر در ظاهر و فرم بینی است که با توجه به شرایط بیمار ، به صورت جدی و یا به صورت مختصر ایجاد می شود. جراحی زیبایی بینی می تواند برای قرینه کردن ، تغییر تیغه بینی ، نوک بینی ، برداشتن غضروف اضافه بینی و … انجام شود.

عوارض رینوپلاستی

رینوپلاستی جزو عمل های پرتکرار و محبوب در کشور ما است . به این خاطر تبلیغات گسترده ای در این زمینه وجود دارد که خواه ناخواه مراجعه کنندگان تحت تاثیر آن قرار می گیرند. بهتر است برای انجام جراحی بینی در ابتدا به دنبال جراح بینی خوب باشید تا با دقت وضعیت شما را بررسی نمایند و مطابق با شرایط بینی و حتی وضع جسمی شما بهترین روش جراحی را انتخاب نماید. اما در حالت کلی اگر جراحی بینی توسط جراح متبحر و با تجربه انجام شود ف عارضه خاصی ندارد .

هزینه رینوپلاستی

رینوپلاستی هزینه مشخصی ندارد اما استاندارد های وجود دارد که می توان مطابق با آن هزینه را تخمین زد . هزینه رینوپلاستی به نوع بینی بیمار و منطقه ای که بیمار قصد جراحی را دارد برمی گردد. بله درست خواندید منطقه شما نیز در هزینه نهایی شما موثر است . تخصص و میزان مهارتی که جراح دارد در هزینه اعمال می شود علاوه برآن هزینه های جانبی نیز لحاظ می شود که برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله هزینه جراحی بینی را مطالعه نمایید که به طور کامل در این حوزه توضیح داده شده است .

چند نکته قبل از رینوپلاستی

قبل از انجام رینوپلاستی باید به صورت ناشتا مراجعه نمایید. از مصرف سیگار از دو هفته قبل خودداری نمایید. آزمایشات لازم را حتما انجام دهید . این آزمایشات توسط دکتر برای شما تجویز می شود. استفاده از برخی دارو ها نیز قبل از جراحی ممنوع است پس اگر بیماری خاصی داری که باید دارو مصرف کنید حتما در مورد آن با دکتر خود مشورت نمایید.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

مراقبت بعد از هر عملی در نتیجه آن تاثیر مستقیم دارد . پس حتما بعد از جراحی به دنبال مراقبت های بعد از جراحی بینی باشید. این نکات توسط جراح به شما انتقال می یابد . در نتیجه سعی نمایید به صورت کامل در مورد آن اطلاع داشته و مو به مو را اجرا کنید تا یک بینی زیبا داشته باشید. برخی از این مراقبت ها عبارتند از :

هنگام استراحت به مدت یک هفته سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید.

استفاده از کمپرس یخ تا سه روز فراموش نشود این کمپرس نباید به قالب بینی فشار وارد کند.

از فرم و التهاب بینی خود نهراسید این تورم و کبودی بعد از عمل بینی، طبیعی است و بعد از مدتی کامل از بینی می رود .

برای کاهش درد با هماهنگی جراح بینی می توانید از مسکن استفاده نمایید.

بعد از جراحی تا سه ماه از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید و شروع آن حتما با هماهنگی پزشک انجام شود . لازم به ذکر است بعد از یک هفته می توانید پیاده روی را شروع نمایید.

از خودن غذاهای سفت و گاز زدن محکم به غذا خودداری نمایید. تا دو روز اول بهتر است مواد غذایی آبکی و نرم میل شود و حرکت بی مورد دهان و باز کردن آن توصیه نمی شود.

از فین کردن خودداری کنید.

تا حد ممکن عطسه نکنید و در صورت نیاز و مجبور شدن بسیار آرام باشد.

مراقب ضربه خوردن به بینی خود باشید. اطرافیان شما شاید جراحی بینی شما را فراموش کنند پس خودتان با احتیاط باشید و فاصله لازم را داشته باشید این مشکل در اماکن عمومی پر رنگ تر خواهد بود . راه حل مناسب در این زمینه چسب زدن است که علاوه بر ثابت نگه داشتن فرم بینی ، یک نوع اعلام خطر برای بینی محسوب می شود و اطرافیان را متوجه جراحی بینی شما می کند .

کلام پایانی

برای داشتن یک بینی مناسب روند مختلفی وجود دارد که هر کدام تاثیری بر نتیجه خواهند داشت . اما آنچه که بیشتر از همه مهم جلوه می نماید انتخاب یک جراح خوب است تا مابقی مسیر را با همیاری او بپیمایید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

13 − 2 =