27 فوریه

فواید عمل بینی طبیعی | ۳ فایده مهم

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از متداول ترین جراحی ها در بین بانوان و مردان عمل بینی می باشد که همزمان می تواند تنفس شما را بهتر نماید و همچنین دید متعادل تری برای شما به ارمغان می آورد. هر یک از افراد مراجعه کننده برای عمل زیبایی بینی، متقاضی یکی از انواع مدل های عمل بینی هستند که با توجه به خصوصیات چهره فرد، پزشک متخصص بهترین مدل را به آن ها توصیه می نماید.

فواید عمل بینی طبیعی

در کل برای این که یک جراحی زیبایی بینی به شکلی طبیعی و موفقیت آمیز باشد مناسب است به بهترین پزشک بینی طبیعی منطقه زندگی خود مراجعه نمایید. اگر می خواهید در مورد فواید عمل بینی بسته طبیعی بیشتر بدانید این مطلب را از دست ندهید.

فواید عمل بینی طبیعی چه مواردی هستند؟

امکان دارد برای تعداد زیادی از افراد این سوال پیش آید که چرا جراحی زیبایی بینی این قدر در بین افراد طرفدار زیادی پیدا کرده است؟ در پاسخ به این موضوع باید گفت کاربردهای جراحی بینی درمانی و زیبایی با خود به همراه دارد موجب شده افراد زیادی راغب به انجام آن شوند. ما در ادامه این بخش از مقاله به برخی از مزیت های آن اشاره خواهیم کرد:

ایجاد هماهنگی و تقارن بین اجزای چهره:

همانطور که اشاره کردیم با توجه به علم زیباشناسی صورتی زیبا و بدون نقص به حساب خواهد آمد که بین اجزای آن تقارن و هماهنگی وجود داشته باشد به طور نمونه اگر فرم صورت فرد کوچک و فانتزی باشد فرم بینی برای او مناسب خواهد بود که کوچک و دارای قوس کوتاهی باشد. با انجام عمل بوسیله یک پزشک با تجربه و مجرب خواهید توانست زیباترین فرم را برای بینی خود بوجود آورید که با سایر اجزای چهره تقارن داشته باشد و موجب بیشتر شدن زیبایی صورت شما شود.

بهتر شدن مشکلات تنفسی

همانطور که گفتیم، جراحی بینی فقط با اهداف زیبایی صورت نمی گیرد و بعضی اوقات افراد برای رفع نمودن مشکلات تنفسی خود همچون مشکلاتی که با توجه به انحراف بینی، داشتن پولیپ، کج بودن دماغ و شکسته شدن تیغه بینی به وجود می آید تصمیم به انجام عمل بینی nose surgery می نمایند. زمانی که مشکلی در مجرای تنفسی و بینی وجود داشته باشد و موجب شود که تنفس فرد با مشکل رو به رو شود نیاز می باشد تا عمل جراحی انجام شود.

حضور پررنگ تر در اجتماع به علت افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که هیچ نوع مشکلی در شکل بینی و کار آن وجود نداشته باشد و بین بخش های مختلف چهره و بینی شما تقارن و تعادل وجود داشته باشد نرمال می باشد که اعتماد به نفس شما زیادتر شود. با افزایش اعتماد به نفس خواهید توانست حضور بیشتر و مناسب تری در اجتماع داشته باشید که همین موضوع کیفیت زندگی شما را افزایش خواهد داد.

برخی از فواید عمل بینی طبیعی

امکان دارد برخی اوقات برای بهتر شدن شکل بینی، عمل رینوپلاستی با سپتوپلاستی ترکیب شود. که همین علت به آن جراحی سپتورینوپلاستی گفته خواهد شد. همینطور امکان دارد بعضی اوقات عمل زیبایی برای اصلاح تیغه ی بینی به شکل سرپایی و با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. که در این روش جراحی سپتوپلاستی با عمل سینوسی ترکیب خواهد شد. در این نوع عمل فرد باید تلاش کند پس از گذشت ۳ الی ۴ ساعت از جراحی به خانه بازگردد.

فواید عمل بینی طبیعی
  • پس از جراحی سپتوپلاستی نباید کبودی بینی و التهاب بسیاری بوجود آید، پدید آمدن کبودی و التهاب ۱ الی ۲ هفته بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی می باشد.
  • در موارد کمی عمل بینی در بیمارستان پرهیز و در محیط کلینیک صورت می گیرد. در این روش تازه از متدهای سپتوپلاستی بالنی استفاده خواهد شد.
  • پیشنهاد می شود این جراحی بعد از ۱۵ الی ۱۸ سالگی برای تکمیل شدن رشد بینی و چهره صورت گیرد.

جراحی بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

این فرم از بینی برای تمامی افراد مناسب خواهد بود با این وجود افراد زیر را می توان بهترین افراد مناسب جراحی بینی طبیعی معرفی کرد.

کسانی که بینی گوشتی دارند:

همانطور که بیان کردیم استخوان های ضعیف و پوست های پرضخامت بینی گوشتی دست جراح زیبایی بینی را برای بوجود آوردن تغییرات مثل قوس در بینی بسته می شود و به همین علت نمی شود آن را به فرم فانتزی جراحی نمود.

کسانی که فاصله لب و بینی آن ها زیاد است:

فاصله  داشتن لب و بینی از زیبایی و جذابیت فرد خواهد کاست به علت اینکه در فرم طبیعی نوک بینی سربالا نیست بنابراین جراحی بینی طبیعی باعث شدید شدن و افزایش این فاصله نشده و از زیبایی افراد کاسته نمی شود.

کسانی که صورت بزرگ با اجزای درشت دارند:

یکی از ویژگی هایی که در زمان فرم دهی بینی باید به آن دقت کرد چهره و اجزای صورت می باشد. بهترین فرم بینی آن می باشد که زیادترین تناسب را با قسمت های مختلف چهره داشته باشد. واضح است که اگر صورت بزرگ و ضخیم باشد بینی فانتزی که کوچک و سر بالا می باشد با آن تقارنی نخواهد داشت بنابراین عمل زیبایی بینی طبیعی مناسب ترین گزینه برای کسانی با صورت های بزرگ می باشد.

مردان:

صورت مردها بزرگ بوده و اکثرا استخوانی می باشد بنابراین بالا بردن نوک بینی و بوجود آوردن قوس زیاد در آن از جذابیت صورت آن ها کاسته و به آن ها پیشنهاد نخواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ