۰۸ بهمن

نکات مهم بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

نکات مهم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی از جمله عمل های حساسی است که همیشه نگرانی زیادی برای انجام آن وجود داشته است. مراقبت های بعد از جراحی بینی و توجه داشتن به نکات آن تاثیر زیادی در نتیجه جراحی خواهد داشت . در این مقاله به بیان مواردی از آن می پردازیم.

سوالات بعد از جراحی بینی

در جراحی بینی ، چسب زدن بسیار مهم است و این سوال به وجود می آید که تا چه زمانی باید چسب زدن بینی بعد از جراحی را ادامه دهند. این مسئله به پوست بیمار بستگی دارد ، اگر پوست بیمار نازک باشد می توان تا سه هفته چسب زده شود و برای اشخاصی که پوست ضخیمی دارند بهتر است تا دو ماه چسب را روی بینی داشته باشند.

نکته دیگر که خیلی مهم است از مصرف نمک زیاد دوری کنند زیرا باعث ورم بیشتر می شود. فعالیت های سنگین و یا ورزش های خیلی سنگین را تا شش ماه بعد از جراحی بینی انجام ندهند. بهتر است تا سه ماه بعد از جراحی بینی از رفتن به استخر اجتناب کنند و از مصرف سیگار و قلیان تا چهار هفته بعد از عمل خودداری شود زیرا باعث ورم بینی می شود و همچنین ترمیم زخم های بیمار را با تاخیر مواجه می کند.

مراقبت بعد از جراحی بینی

مراقبت بعد از جراحی بینی

مدت زمانی که استفاده از سرم

مدت زمانی که باید از سرم های شستشوی بینی بعد از جراحی استفاده شود یک ماه بعد از جراحی بینی است .

راهکار طبیعی برای کاهش ورم بعد از عمل بینی

تغذیه نیز امری مهم برای زیبا شدن بینی ، بعد از عمل است . استفاده از کرفس و آناناس به این امر کمک می کند تا زودتر ورم بینی از بین رود. در مواردی که ورم بینی خیلی زیاد است . با توجه به نظر جراح بینی می توان از آمپول دگزامتازون استفاده کرد که در کم شدن ورم بینی موثر است.

استفاده از حمام بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی تا موقعی که گچ وجود دارد بهتر است ، اول سر شستشو شود و بعد مابقی بدن که آب روی گچ بینی ریخته نشود و این قسمت خیس نگردد.

بعد از باز شدن می تواند به صورت عادی حمام کرد ولی از تمام آب مستقیم به بینی خودداری کرد. و برای مطالعه بیشتر می توان از شستشوی بینی بعد از جراحی کمک گرفت .

بعد از جراحی بینی می تواند به فعالیت های روزمره پرداخت و مداخله ای در انجام کارهای الزامی شخص ایجاد نمی کند.

خواب بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی نحوه خوابیدن بسیار مهم است بهترین توصیه ای که می توان گفت اینکه رو به بالا و سر ، کمی بالاتر باشد که ورم بهتر کاهش یابد و یا می توان به پهلوی چپ یا راست خوابید اما به هیچ عنوان نباید روی شکم خوابید زیرا این مسئله باعث می شود بینی روی بالش قرار گرفته و انحراف ایجاد شود و زیبایی نهایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

توصیه های بعد از عمل بینی

جراح بینی محدودیت خاص غذایی اعلام نمی کند و تنها می توان به مصرف کم نمک اشاره کرد. در حین غذا خوردن آهسته  غذا جویده شود و از فشار آوردن به بینی اجتناب شود .

می توان برای بعد از جراحی بینی پیاده روی کرد که می تواند روند بهبود را تسریع کند.

و نکته مهم دیگر در بین نکات مهم بعد از جراحی بینی این می باشد که حتما باید توجه داشته باشید بعد از جراحی بینی تا یک ماه از فین کردن دورری کنید که فین محکم باعث خونریزی و باز شدن بخیه می شود .

نتیجه گیری

جراحی بینی چه از لحاظ درمانی و چه زیبایی از عمل های مهم تلقی می شود که باید به توصیه های مهمی که توسط جراح بینی داده می شود توجه شود تا در دوره درمانی تعیین شده به نتیجه مطلوب برسید. ما در اینجا می توانیم به شما یک جراح بینی در کرج را پیشنهاد کنیم .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

1 × سه =