۱۴ تیر

همه چیز درباره عمل جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

همه چیز درباره عمل جراحی بینی

بنظرت بینی خیلی بزرگی دارم؟ از عمل بینی می ترسم! اگه بینیمو عمل کنم زشت تر بشم چی؟! ویژگی یه جراح بینی خوب چیه؟ از بیهوشی  عمل بینی می ترسم! عمل بینی خیلی عوارض داره؟

این سوالات معمولا سوالاتی است که اکثر افرادی که قصد عمل بینی دارند ممکن است ذهنشان را درگیر کنند و با مشاوره از افراد مختلف و یا سرچ درگوگل به دنبال جواب سوالهایشان هستند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتم همه چیز درباره عمل جراحی بینی و سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

ترس از جراحی بینی

همه افرادی که عمل جراحی بینی داشته اند، مانند شما که حالا قصد عمل بینی دارید، روزهایی را با ترس از عمل بینی، ترس از بیهوشی عمل بینی، ترس از تامپون بینی، ترس از درد عمل بینی گذرانده اند. پس این گونه ترس ها عادی است و اصلا جای نگرانی ندارد.

اگر واقع بینانه به عمل بینی نگاه کنیم، مانند سایر عمل های جراحی درد و عوارض مختص به خود را دارد که اگر در انتخاب جراح بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی دقت داشته باشید قطعا در کاهش دردهای عمل بینی و عوارض عمل بینی نقش بسزایی خواهند داشت.

توصیه هایی که دکتر عباس نوروزی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به شما دارند، شامل:

 • قبل از عمل بینی حتما از پزشک خود مشورت بگیرید، و در رابطه با خواسته و توقعات خود بدون هیچگونه خجالت و رودربایستی صحبت کنید تا پزشکتان هم بتواند مشاور و جراح خوبی برای شما باشد.
  فرض مثال اگر شما بینی شخص خاصی را مد نظر دارید و ایده آلی در رابطه با جراحی بینی دارید باید در مورد همه این موارد با پزشکان صحبت کنید تا ایشان بتوانند شما را نسبت به اینکه این عمل برای شما امکان پذیر است و یا خیر آگاهتان کند.
 • اطلاعات کافی در مورد وضعیت سلامتی و جسمانیتان در اختیار پزشکتان قرار دهید. این اطلاعات شامل: سابقه عمل جراحی و بیهوشی شما در گذشته، سابقه بیماری، نوع و دوز داروهای مصرفی شما، بیماری های ارثی در خانواده، وضعیت تنفسی می باشد.
همه چیز درباره جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی

انواع عمل جراحی بینی

عمل بینی معمولا با سه هدف زیر انجام می شود:

 • عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)
 • عمل ترمیمی بینی
 • عمل ترمیمی و زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی(رینوپلاستی)

معمولا افرادی که دارای بینی گوشتی، استخوانی و قوزداری هستند به دنبال رینوپلاستی هستند، و این فکر همیشه آزارشان میدهند که شکل زشت بینی آنها باعث شده زیبایی های سایر اعضای صورت هم نادیده گرفته شود.

عمل زیبایی بینی با توجه به مشخصات بینی فرد به سه طریق؛ عمل بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و عمل بینی معمولی انجام می شود.

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی معمولا جزء عمل های زیبایی بینی سختی است و نیاز به تبحر و ظرافت خاصی در جراح بینی می باشد، زیرا این بینی نسبت به سایر انواع بینی دارای پوستی ضخیم و غضروفی ضعیف می باشد.

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی به دلیل غضروف های مستحکم و پوست نازکی که دارند معمولا نتایج راضی کننده ای را بعد از عمل خواهند داشت.

عمل بینی معمولی

این نوع از بینی ها معمولا حد وسط بینی گوشتی و استخوانی می باشد. بینی معمولی دارای پوستی با ضخامت متوسط و از نظر ظاهری نسبتا بدون مشکل هستند. بیشترین انگیزه افرادی که بینی معمولی دارند برای رسیدن به بینی فانتزی می باشد.

هر کدام از این عمل های زیبایی بینی باید متناسب به سایر اجزای صورت انجام گیرد، زیرا همان طور که بینی بزرگ یا قوزدار می تواند باعث زشتی سایر اجزای صورت شود، زمانی که عمل بینی هم متناسب با سایر اعضای صورت مانند فرم صورت،چشم ها، دهان انجام نشود هم جلوه ی خوبی نخواهد داشت. پس حتما حتما قبل از عمل زیبایی بینی از یک متخصص باتجربه مشاوره دریافت کنید.

عمل ترمیمی بینی

این نوع از عمل بینی معمولا برای افرادی که مشکلات تنفسی کاربرد دارد. چند نمونه از بارزترین مشکلاتی در در عمل ترمیمی بینی قابل رفع است،شامل:

از بین بردن قوز بینی:

قوز بینی علاوه بر ظاهر زشتی که ممکن است به بینی شخص بدهد معمولا مشکلاتی را هم در تنفس شخص ایجاد می کند، که توسط عمل ترمیمی بینی جراح میتواند قوز بینی را اصلاح و یا از بین ببرد.

پولیپ بینی:

به توده های غیرسرطانی که در اثر آسم، عفونت و یا آلرژی ایجاد می شوند پولیپ گفته میشود. این توده ها ممکن است در دو حفره بینی و یا یکی از حفره های بینی ظاهر شود و باعث ایجاد مشکلات تنفسی در فرد شود.
جراحی پولیپ بینی  به این شکل است که جراح  با برداشتن این توده باعث باز شدن مجرای تنفسی شخص و بهبود سلامت وی می شود.

انحراف بینی:

انحراف بینی در اثر آسیبی که به غضروف تیغه میان دو حفره بینی وارد میشود،ایجاد می شود. انحراف بینی معمولا در ظاهر بینی شخص تغییری ایجاد نمی کند اما اگر نسبت به درمان آن اقدام نشود ممکن است مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی، خرخر، خشکی گلو حتی خونریزی را به همراه داشته باشد.

عمل ثانویه بینی:

متاسفانه بعضی از افراد به دلیل عدم دقت در انتخاب جراح بینی ممکن است از نتیجه اولین جراحی بینی راضی نباشند که این عدم رضایت هم می تواند شامل نارضایتی از ظاهر بینی و یا حتی مشکلات تنفسی باشد، به همین دلیل اقدام به جراحی بینی ثانویه می کنند.

 

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام دکتر عباس نوروزی

 

عمل ترمیمی و زیبایی بینی

همان طور که از نام این نوع از عمل جراحی بینی پیداست، ترکیبی از عمل زیبایی و عمل ترمیمی است. برای مثال ممکن است شخصی هم دارای بینی گوشتی و هم پولیپ باشد، از طریق عمل ترمیمی و زیبایی بینی جراح اقدام به درمان پولیپ و عمل زیبایی بینی شخص می کند.

عوارض عمل بینی

عمل جراحی بینی مانند سایر عمل های جراحی عوارض مختص به خود را دارد اما به دلیل بالا رفتن درخواست برای عمل زیبایی بینی  متدها و تکنیک های جدیدی توسط جراحان بینی نیز در حال ارائه است که این تکنیک ها می تواند به کاهش عوارض ناشی از عمل بینی کمک کند.

چند نمونه از عوارض عمل بینی شامل: خونریزی، عفونت، بی حسی، باقی ماندن آثار زخم، از بین رفتن حس و ….می باشد که یکی از راهکارهای کاهش عوارض جراحی بینی  انتخاب بهترین متخصص و جراح بینی  می باشد.

توصیه ای که یکی از بهترین جراحان بینی در کرج قبل از انجام عمل بینی داشته اند، شامل:

 • حتما قبل از عمل جراحی بینی با یک متخصص و جراح بینی مشورت داشته باشید.
 • حداقل از دو هفته قبل از عمل جراحی بینی از استعمال دخانیات و مصرف الکل پرهیز کنید.
 • حداقل از دو هفته از قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین پرهیز کنید.
 • تمام آزمایشات قبل از عمل جراحی بینی را انجام دهید و اگر سابقه بیماری خاصی و یا مصرف داروی خاصی دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • ۸ ساعت قبل از عمل جراحی بینی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

نتیجه گیری

در چندین سال اخیر به دلیل افزایش درخواست برای عمل جراحی بینی علم پزشکی هم روز به روز جدیدتر می شود. در این مقاله سعی کردیم با تمام کسانی که قصد عمل جراحی بینی دارند و یا از ظاهر بینی خود راضی نیستند همزاد پنداری کنیم و تجربیات بهترین متخصصین در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم.

در نهایت توصیه ما این است که اگر به دنبال دستیابی به بهترین نتیجه بعد از عمل جراحی بینی هستید حتما قبل از عمل با یک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

 

 

 

 

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

یک × 5 =