کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی
02 مارس

کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

کاهش ورم بعد از جراحی بینی

آیا قصد انجام جراحی بینی را دارید ؟

آیا می دانید برای جراحی بینی چه نکاتی را باید رعایت کنید ؟

جراحی زیبایی بینی از جمله عمل های پر مخاطب می باشد که افراد بسیاری به دلایل مختلف درمانی و یا زیبایی این جراحی را انجام می دهند . اما نکته قابل تامل بعد از انجام این جراحی ، مراقبت های بعد از آن است . ورم بینی و یا کبودی بینی می تواند برای بیمار نگران کننده و ناخوشایند باشد . ما در این مقاله به ارائه مطالبی پرداختیم که به شما کمک می کند ورم بینی شما زودتر کاهش پیدا کند .

کاهش ورم بینی

کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید یک سری ملزومات را بعد از عمل بینی بپذیرند ، تا به آن ها کمک کند ورم و کبودی که بعد از عمل به وجود می آید ، هر چه زودتر از صورت کم شود و از بین برود . این ملزومات بخشی توسط پزشک جراح زیبایی بینی رعایت می شود و بخشی دیگر توسط خود شخص بعد از عمل باید رعیت شود .

استفاده کردن از آب مرکبات ، استفاده از کمپرس یخ  از جمله این موارد هستند. اما آنچه که بیشتر از همه قابل اهمیت است ، مخصوصا افرادی که بینی شان افزایش ضخامت پوستی دارند یا در اصطلاح بینی های گوشتی است ، اتصال عضلات لبه فوقانی به بینی در حین خنده است که بسیار کمک می کند به افزایش ورم بینی و اینکه شکل نهایی بینی از بین برود . در این مورد می توان استفاده از ماساژ بینی را توصیه کرد که ورم تا حد قابل توجهی کم می شود . در نتیجه این نکته مهم است که در هنگام خندیدن شخص خود را کنترل کند و یا پره های بین را با دست نگه دارد .

بحث دیگری که بسیار می تواند در ایجاد ورم مهم باشد . تاثیر جاذبه زمین روی بینی است . یعنی بیش از اندازه پایین بودن سر باعث افزایش پیدا کردن ورم بینی می شود .

چسب زدن بعد از ورم بینی

در مورد طریقه چسب زدن معمولا بعد از جلسه دوم و سوم به خود شخص آموزش های لازم داده می شود که بیمار بتواند بعد از آن خودش چسب بینی را در موقع لزوم و زمانی که دسترسی به پزشک خود را ندارد ، تعویض نماید .

مدت زمان استفاده از چسب معمولا سه هفته تا یک ماه ذکر می شود اما با توجه به پوست بیمار می تواند متفاوت باشد و اگر پوست بیمار نازک باشد ، سه هفته کافی است اما اگر گوشتی باشد بهتر است تا دو ماه از چسب استفاده کند .

توصیه غذایی بعد از جراحی بینی

توصیه دیگری که تمام پزشکان زیبایی عمل توصیه می کنند استفاده نکردن از نمک است که باعث ورم بیشتر می شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

فعالیت های جانبی بعد از عمل بینی

فعالیت های سنگین را تا 6 ماه بعد از جراحی بینی باید متوقف شود و تا 3 ماه از استخر استفاده نکنند .

نکته مهم دیگر که در ورم بینی بسیار تاثیر گذار خواهد بود استفاده نکردن از مصرف سیگار و قلیان تا 4 هفته بعد از عمل جراحی بینی باید قطع شود زیرا بسیار در افزایش ورم بینی تاثیر گذار است و همچنین ترمیم زخم های بینی بیمار با تاخیر انجام می ود .

نتیجه گیری

با توجه به حساس بودن جراحی بینی مراقبت های بعد از جراحی بینی و حتی رعایت نکات مهم قبل از جراحی بینی می تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار مهم باشد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

20 + 17 =