۳۰ بهمن

آیا عمل بینی عوارض دارد؟

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

عوارض عمل بینی یا رینوپلاستی

مقدمه

این روزها زیبایی و زیباتر جلوه کردن به یک مسابقه بزرگی تبدیل شده است که هیچ کس نمی خواهد بازنده این مسابقه بزرگ باشد. برای پیروز شدن در این مسابقه و رقابت اقدامات زیبایی مختلفی انجام می شود که جراحی بینی یکی از پرطرفداترین اقدامات زیبایی _ پزشکی است.

آیا به جراحی بینی علاقه مند هستید؟

آیا می دانید جراحی بینی چه عوارضی دارد؟

این نوشتار مخصوص کسانی به نگارش آمده است که می خواهند عمل بینی انجام دهند و به یکسری اطلاعات دقیقی در زمینه چگونگی این عمل جراحی ، مراقبت هایی که باید پیش و پس از انجام عمل داشته باشند و نیز عارضه هایی احتمالی بعد از انجام عمل، نیاز دارند.

 

رینو پلاستی یا عمل جراحی بینی آیا به جز خلق زیبایی کار برد دیگری دارد؟

عمل جراحی بینی که رینوپلاستی نام دارد در اغلب موارد با هدف تغییر حالت کلی بینی و نیز اصلاح فرم بینی انجام می شود. در مواردی که فرد بر اثر عوامل ارثی و به طور مادر زادی بینی اش فرم بدی داشته باشد می تواند این فرم را اصلاح کند و یا اینکه اگر به هر دلیلی مثل تصادف، ضربه و غیره آسیب دیده باشد پزشکان می توانند در جهت ترمیم آن اقداماتی را انجام دهند.

البته هستند کسانی که هدفی غیر از زیبایی نیز دارند و آن بهبود وضعیت تنفسی شان است.

نکاتی در خصوص جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

 • جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی اقدامات سخت تر و پیچیده ای را شامل می شود.
 • بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی پوست زمختی دارد ولی پوست بینی استخوانی نازک تر و استخوان بیشتری دارد که قوزی بر روی بینی ایجاد شده است.
 • بعد از جراحی بینی استخوانی قوز روی بینی با برشی که در جراین عمل انجام می شود، کاملا محو می شود.
 • یکی از مزایایی که بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی دارد این است که در صد موفقیت و نیز رضایت بیماران بسیار بیشتر است و نیز این موضوع معلول شرایط و آناتومی بینی است و به پزشک مر بوط نمی شود.

جراحی بینی چه عوارضی در پی دارد؟ آیا باید نگران عوارض ناشی از عمل بینی باشیم یا خیر؟

 • کبودی و ورم

البته باید این نکته را گوشزد کنیم که قطعا تمامی اعمال جراحی با اندکی عوارض مواجه هستند . عمل بینی نیز همچون تمام اعمال دیگر نیز با عارضه کبودی و درد نیز همراه است. ولی این عارضه موقتی بوده و از روز سوم شاهد کاهش درد و ورم و کبودی خواهیم بود.

 • عده ای از کسانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند پس از زمان طولانی ای که از جراحی بینی گذشته است گزارش می کنند که دائما در فواصل زمانی کوتاهی خونریزی دارند و خون دماغ می شوند.
 • برای برخی از زنان و مردان بعد از جراحی بینی تنفس کردن، به عملی دشوار و سخت تبدیل می شود و در این زمینه با مشکلاتی روبرو می شوند.
 • با قی ماندن جای زخم بخیه.
 • بی حس شدن اطراف و داخل بینی از دیگر عوارضی است که عده ای را به خود درگیر کرده است.

جراحی طبیعی بینی

 

 

اقدامات و مراقبت های پیش و پس از عمل جراحی بینی

 • تا دو هفته مصرف آسپیرین ها و ایبو پروفن ممنوع است زیرا که این دارو ها بر روی غلظت خون تاثیر می گذارند و ان را رقیق می کند.
 • حتما باید توجه کنید که هم روز جراحی و نیز بعد از عمل مایعات استفاده کنید.
 • حتما تا دوروز بعد از عمل کمپرس سرد روی بینی قرار دهید تا از خونریزی جلوگیری شود و نیز از درد و تورم بیشتر پیشگیری کند و در تسریع بهبودی کبودی و ورم ها موثر واقع گردد.
 • پس از انجام جراحی در هنگام خواب سر باید بالاتر از سطح بدن باشد. به این دلیل که احتمال خونریزی را از بینی کاهش می دهد.
 • فیتیله هایی که در بینی قرار می گیرند روز دوم یا سوم خارج می شوند. این کار یا توسط پزشک و گاها حتی پزشکان جواز این کارر ابر ای خود بیمار صادر می کنند و اجازه می دهند خودشان این عمل را با دقت انجام دهند.
 • بعد از یک هفته بخیه کشی و برداشتن آتل پلاستیکی انجام می شود که با هیچ گونه درد و خونریزی همراه نخواهد بود.

 

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی همواره سوالی است که بسیاری از افرادی که در صدد هستند این اقدام را انجام دهند از برخی از دوستان و نیز آشنایان خود می پرسند.

خوشبختانه مفتخریم که به عنوان یک ایرانی این نوید را به سمع و نظر شما رسانیم که در سطح کشور تعداد پزشکانی که با موفقیت های زیادی در حال خدمت رسانی هستند بسیار است و بعلاوه آنکه این عدد و آمار رو به افزایش است.

جراحی بینی خوب به جراحی ای اطلاق می شود که هم موفقیت های پزشکی را در پی داشته باشد؛ بدین معنا که با کمترین عارضه و مشکلات پزشکی باشد، و نیز آنکه بالاترین میزان رضایت مندی را در بیماران و مراجعین داشته باشد.

خاتمه

نکته ای را که همواره به عزیزان متقاضی و علاقه مند به انجام جراحی بینی یاد آور می شویم این است که علیرغم گسترش دانش و نیز افزایش توانمندی پزشکان در زمینه جراحی بینی اما این مساله را نباید فراموش کرد که این عمل بسیار حساس بوده و در اثر کوچکترین اشتباه می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار رقم بزند. بنابر این از عزیزان و همراهان مان می خواهیم در این زمینه نهایت دقت و وسواس را داشته باشند تا با گزینش بهترین پزشک به بهترین نتیجه دست یابند.

 

 

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

17 − هفت =