۱۰ دی

جراحی بینی استخوانی در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۳.۳]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی استخوانی

آیا از ظاهر بینی خود ناراضی هستید؟

آیا انحنای تیغه بینی نمای نیم رخ شما را بر هم زده است؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با جراحی بینی استخوانی همراه باشید.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی پروسه ای برای زیباتر شدن بینی بوده و بسته به اجزاء صورت، برای هر فرد به شیوه متفاوتی قابل اجرا می باشد.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

برخی با نارضایتی از وضعیت تیغه و نوک بینی به جراح بینی مراجعه کرده و برخی دیگر خواستار تغییر کلی ظاهر بینی خود هستند. یکی از راهکارهایی که جراحی بینی پیش روی افراد قرار داده است، برداشتن قوز در ناحیه تیغه میانی بینی می باشد.

تکنیکی که جراحان بینی در ترمیم بینی استخوانی استفاده می نمایند، استئوتومی نام دارد. این جراحی برای همه مراجعین مناسب نبوده و تنها به منظور تغییر شکل استخوان بینی انجام می گیرد.

برای افرادی که نیازمند بازسازی استخوان های بینی خود باشند، جراحی استئوتومی گزینه مناسبی می باشد. این جراحی با متد خاصی توسط جراح بینی انجام می گیرد. برخی از جراحان بینی برای دسترسی بیش تر به استخوان بینی، برش سطحی به پوست بینی می دهند.

برش بینی می تواند داخلی یا خارجی باشد. در صورتیکه برش بینی خارجی باشد، سطح برش یافته به قدر کوچک است که اسکاری پس از جراحی بینی بر روی پوست باقی نمی ماند.

جراح بینی استخوانی ممکن است در ابتدا، انتها و یا در طول عمل بینی، جراحی استئوتومی را انجام دهد.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی استخوانی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی استئوتومی به منظور برداشتن قوز بینی یا فرم دهی بینی استخوانی انجام می گیرد. دلایل شایع استفاده از تکنیک استئوتومی به شرح ذیل می باشد:

 • استخوان بینی پهن

در برخی افراد تیغه بینی یا استخوان بینی به صورت مادرزادی بزرگ است. بینی این افراد در طول جراحی بینی استخوانی قابل ترمیم می باشد.

به طور معمول طی پروسه این جراحی، استخوان بینی به هم نزدیک تر شده و ظاهر زیبا تری به بینی می دهد. همچنین زمانی که تیغه بینی بیش از حد کوتاه یا کم عرض باشد، جراح بینی می تواند با استفاده از بافت غضروف این عارضه را درمان نماید.

 • افتادگی بینی

در برخی افراد، استخوان بینی بیش از حد امتداد یافته و بینی را به صورت افتاده نشان می دهد. در این افراد جراحی بینی استخوانی به منظور بالا بردن سر بینی و متقارن سازی سوراخ های بینی انجام می گیرد.

افتادگی بینی ممکن است به علت گوشتی بودن سر بینی نیز اتفاق بیافتد. در این موارد، جراح بینی علاوه بر برداشتن بافت اضافه سر بینی، اقدام به جراحی استئوتومی نیز می نماید.

 • شکستگی بینی بر اثر ضربه

پس از شکستگی بینی و در حالتیکه استخوان بینی آسیب دیده و دچار انحراف شده باشد، جراح بینی اقدام به عمل استئوتومی یا جراحی بینی استخوانی می نماید.

آیا جراحی بینی استخوانی قابل بازگشت است؟

تحقیقات نشان می دهند که ۱۰ الی ۱۵ درصد از جراحی های بینی نیاز به ترمیم دارند. این جراحی ها تحت عنوان جراحی بینی ترمیمی قابل انجام می باشند.

برخی از این جراحی ها به دلیل تغییر نظر بیماران انجام می گیرند. پس بهتر است پیش از انجام جراحی زیبایی بینی مدلی از بینی مد نظرتان همراه داشته باشید و مطمئن شوید نظرتان با جراح بینی یکی شده باشد.

طبق توصیه پزشکان بعد از جراحی بینی استخوانی، از ماساژ دادن استخوان بینی به شدت پرهیز نمایید. زیرا این کار سبب تحریک استخوان بیینی شده و از کیفیت نتیجه عمل می کاهد. همچنین این کار باعث ایجاد برجستگی در اطراف استخوان بینی می شود. در صورتیکه این برجستگی پس از یکسال بر طرف نگردد ممکن است احتیاج به سوهان کشی بینی باشد.

سوهان کشی بینی معمولاً بدون برش خارجی بینی قابل انجام می باشد.

ترمیم بینی استخوانی

داشتن اطلاعات مناسب در مورد اینکه پس از جراحی بینی استخوانی منتظر چه چیزهایی باشد باشید، نتیجه عمل را شیرین تر می کند.

پیش از جراحی بینی بهتر است کارهای ذیل را انجام دهید:

 • حداقل یک ساعت پیش از جراحی بینی در محل حاضر باشید.
 • حتماً پیش از شروع جراحی بینی با پرستار یا متخصص بیهوشی در مورد حساسیت های دارویی و سابقه پزشکی خود صحبت نمایید.
 • جراح بینی پیش از شروع هر نوع درمانی در مورد هدف جراحی و نوع درمان مورد استفاده، باشما صحبت خواهد نمود.
 • پیش از شروع جراحی به شما لباس های مخصوصی داده می شود.

عکس سه بعدی جراحی بینی

جراحان بینی امروزه از آخرین تکنولوژی به منظور ایجاد تصویر ذهنی بیماران پیش از جراحی بینی استفاده می نمایند. تصاویر سه بعدی که از بینی شما تهیه می شود، داخل برنامه نرم افزاری تبدیل به شمایی از شما پس از جراحی بینی استخوانی می شود. این کار باعث می شود در مورد خواسته های خود و مواردی که خواستار تغییر آن هستید، با جراح بینی بحث نمایید.

عکس های کامپیوتری الزاماً ظاهر بینی شما را بلافاصله پس از جراحی بینی تضمین نمی نماید. زیرا برای گرفتن نتیجه باید تا از بین رفتن کامل ورم بینی صبر نمود.

یک هفته پس از جراحی بینی استخوانی

مدتی پس از جراحی بینی استخوانی ممکن است موارد ذیل را تجربه نمایید:

 • داشتن سردرد یک الی دو بار در طول روز طبیعی می باشد. شما می توانید به منظور تخفیف سر دردتان، باتشخیص پزشک از داروهای مسکن استفاده نمایید.
 • اگر دچار آبریزش بینی شدید، می بایست بدن فین کردن و با قرار دادن دستمالی در پایین بینی مخاط بینی را جمع نمایید.
 • تجربه احتقاق، تورم بینی و تنگی نفس خفیف پس از جراحی بینی عادی می باشد. اما اکثر افراد پس از جراحی بینی به سرعت قادر به نفس کشیدن هستند.
 • کبودی و تورم اطراف چشم و بینی از عوارض جراحی بینی استخوانی می باشد. این عوارض پس از چند روز از جراحی بین ایجاد می شوند. کبودی حاصل از جراحی بینی پس از چند هفته بر طرف می گردد. اما تغییرات حاصل از این عمل تا سال ها ممکن است ادامه دار باشد.
 • از ورزش های سنگین تا سه هفته پس از جراحی بینی خودداری نمایید.
 • برای شش هفته از عینک طبی استفاده نکنید.
 • یک هفته پس از جراحی بینی استخوانی به منظور خارج نمودن بانداژ بینی به مطب جراح بینی مراجعه نمایید. همچنین جلسات بعدی ویزیت به منظور چک کردن وضعیت بینی لازم می باشد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

داشتن پلیپ بینی، دستمزد متخصص بیهوشی، محل انجام جراحی بینی و دستمزد جراح بینی می تواند در روند تعیین هزینه جراحی بینی استخوانی موثر باشد.

در نهایت برآورد نهایی هزینه جراحی بینی بر عهده جراح بینی بوده و در جلسات مشاوره ای قابل تعیین می باشد.

جراحی بینی استخوانی مردانه

اکثر مراجعینی که به منظور جراحی بینی استخوانی به جراح بینی مراجعه می نمایند، آقایان هستند. زیرا به دلیل بافت استخوانی صورت مردان، بینی استخوانی در بین آنان رایج تر می باشد.

معمولاً هدف از جراحی بینی در مردان، رسیدن به ظاهر بینی طبیعی است و ایجاد تناسب بین بینی و اعضای صورت بیش از سایر موارد مد نظر قرار می گیرد.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

نتیجه گیری

جراحی بینی استخوانی مانند سایر انواع جراحی بینی در شهرهای بزرگ همچون تهران، کرج و ..  بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این عمل جراح می تواند علاوه بر استئوتومی، به ترمیم بخش های دیگری از بینی از جمله سر بینی بپردازد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

17 − 7 =