26 مه

جراحی بینی طبیعی در کرج + نمونه کار

جراحی بینی طبیعی یکی از سبک و مدل های جراحی بینی است که با حفظ شکل طبیعی بینی انجام میشود. منظور از نچرال یا طبیعی بودن بینی این است که اندازه آن بیش از اندازه کوچک نشده و قوس شدیدی روی آن ایجاد نشود. با افزایش محبوبیت این عمل، افراد زیادی ضمن اینکه مایل هستند ایرادات ظاهری بینی خود را برطرف کنند، علاقه دارند که فرم طبیعی آن حفظ شود. این مقاله به معرفی کامل جراحی بینی طبیعی، مزایا و فواید آن اختصاص دارد. در انتها بهترین جراح بینی طبیعی در کرج را نیز معرفی کرده ایم؛ زیرا آشنایی و مشاهده نمونه کارهای جراحان میتواند راهنمای خوبی برای تصمیم گیری باشد.

00:24
truncate dir-rtl

عمل بینی نچرال

جراحی بینی طبیعی چیست؟

در سال های اخیر شاید به دلیل تغییر معیارهای زیبایی، سادگی در چهره بیش تر مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین جراحی های زیبایی به سمت و سوی تغییر های اساسی و در عین حال طبیعی و متناسب با دیگر اعضای بدن رفته است. آمارها نشان می دهند که جراحی زیبایی بینی در کشور ایران طرفداران زیادی دارد. ایران جزو ده کشور اول در زمینه جراحی زیبایی بوده و پزشکان حاذقی را در این زمینه پرورش داده است.

جراحی بینی معمولا با هدف تغییر سه بخش عمده انجام می شود: استخوان بینی، غضروف نوک بینی و پوست بینی؛ گاهی اوقات فرد به دلیل قوزی که در بالای استخوان بینی خود دارد اقدام به عمل زیبایی بینی می کند؛ برخی مواقع فرد به دلیل داشتن بینی گوشتی و پوست ضخیم بینی و یا گاهی به علت بزرگی غضروف بینی اقدام به این عمل زیبایی می کنند.

به طور معمول زمانی که بیمار جهت انجام عمل زیبایی بینی به پزشک مراجعه می کند پس از معاینه بینی و بررسی نواقص آن، با توجه به خواسته خود فرد، نوع عمل بینی تعیین می شود؛ اگر فرد به دنبال تغییرات ظاهری زیادی باشد مانند کوچک شدن زیاد بینی، جمع شدن بیش از حد پره های بینی و یا بالا رفتن نوک بینی باید جراحی بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی برای اون انجام شود. اگر بیمار تنها تمایل دارد که ناهنجاری های بینی وی برطرف شده و چندان مشخص نباشد که عمل زیبایی بر روی بینی انجام شده است مسلما بهترین انتخاب عمل بینی طبیعی خواهد بود.

جراحی بینی در کرج
جراحی بینی طبیعی در کرج

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام میشود؟

مطمئنا زمانی که صحبت از طبیعی بودن عمل بینی می شود، منظور عدم مشاهده تغییر در بینی قبل و بعد از عمل نیست؛ بلکه منظور این است که در این گونه عمل بینی قرار است تنها نواقص و ناهنجاری های ظاهری و نیز مشکلات تنفسی (در صورت وجود) برطرف گردد! در نتیجه نباید پس از عمل طبیعی بینی انتظار واکنش شدید اطرافیان مبنی بر تغییرات اساسی در صورت خود را داشته باشید.

هدف از انجام عمل طبیعی بینی این است که بینی فرد با سایر اعضای صورت در هماهنگی کامل قرار بگیرد لذا نباید نوک بینی بیش از اندازه به سمت بالا برده شود، گودی استخوان بالای بینی بیش از حد زیاد باشد و یا پره های بینی خیلی کوچک و جمع گردد. این عمل بینی با توجه به اینکه تغییرات زیادی در صورت فرد ایجاد نمی کند انتخاب افراد زیادی بخصوص مردان است.

فواید عمل بینی طبیعی چه مواردی هستند؟

امکان دارد برای تعداد زیادی از افراد این سوال پیش آید که چرا جراحی زیبایی بینی این قدر در بین افراد طرفدار زیادی پیدا کرده است؟ در پاسخ به این موضوع باید گفت کاربردهای جراحی بینی درمانی و زیبایی با خود به همراه دارد موجب شده افراد زیادی راغب به انجام آن شوند. ما در ادامه این بخش از مقاله به برخی از مزیت های آن اشاره خواهیم کرد:

ایجاد هماهنگی و تقارن بین اجزای چهره

همانطور که اشاره کردیم با توجه به علم زیباشناسی صورتی زیبا و بدون نقص به حساب خواهد آمد که بین اجزای آن تقارن و هماهنگی وجود داشته باشد به طور نمونه اگر فرم صورت فرد کوچک و فانتزی باشد فرم بینی برای او مناسب خواهد بود که کوچک و دارای قوس کوتاهی باشد. با انجام عمل بوسیله یک پزشک با تجربه و مجرب خواهید توانست زیباترین فرم را برای بینی خود بوجود آورید که با سایر اجزای چهره تقارن داشته باشد و موجب بیشتر شدن زیبایی صورت شما شود.

بهتر شدن مشکلات تنفسی

همانطور که گفتیم، جراحی بینی فقط با اهداف زیبایی صورت نمی گیرد و بعضی اوقات افراد برای رفع نمودن مشکلات تنفسی خود همچون مشکلاتی که با توجه به انحراف بینی، داشتن پولیپ، کج بودن دماغ و شکسته شدن تیغه بینی به وجود می آید تصمیم به انجام عمل بینی nose surgery می نمایند. زمانی که مشکلی در مجرای تنفسی و بینی وجود داشته باشد و موجب شود که تنفس فرد با مشکل رو به رو شود نیاز می باشد تا عمل جراحی انجام شود.

حضور پررنگ تر در اجتماع به علت افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که هیچ نوع مشکلی در شکل بینی و کار آن وجود نداشته باشد و بین بخش های مختلف چهره و بینی شما تقارن و تعادل وجود داشته باشد نرمال می باشد که اعتماد به نفس شما زیادتر شود. با افزایش اعتماد به نفس خواهید توانست حضور بیشتر و مناسب تری در اجتماع داشته باشید که همین موضوع کیفیت زندگی شما را افزایش خواهد داد.

برخی از فواید عمل بینی طبیعی

امکان دارد برخی اوقات برای بهتر شدن شکل بینی، عمل رینوپلاستی با سپتوپلاستی ترکیب شود. که همین علت به آن جراحی سپتورینوپلاستی گفته خواهد شد. همینطور امکان دارد بعضی اوقات عمل زیبایی برای اصلاح تیغه ی بینی به شکل سرپایی و با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. که در این روش جراحی سپتوپلاستی با عمل سینوسی ترکیب خواهد شد. در این نوع عمل فرد باید تلاش کند پس از گذشت ۳ الی ۴ ساعت از جراحی به خانه بازگردد.

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی در کرج انجام می شود؟

همانگونه که پیشتر ذکر شد، هدف از انجام جراحی بینی طبیعی رفع نواقص و عیوب بینی و تناسب بیشتر اعضای صورت با یکدیگر است؛ در نتیجه تغییراتی که در جراحی بینی طبیعی انجام می شود عبارتند از:

ایجاد فاصله و زاویه طبیعی بینی لب و بینیافرادی که به دنبال داشتن بینی های فانتزی و عروسکی هستند، می خواهند نوک بینی بیشتر از حد معمول بالا رود و در نتیجه زاویه بینی بینی و لب بیشتر از 90 درجه می شود؛ ولی در جراحی بینی طبیعی نوک بینی با زاویه نرمال (بین 95 تا 100 درجه برای خانم ها و بین 90 تا 95 درجه برای آقایان) از لب قرار می گیرد.
از بینی بردن قوز بینی و قوس طبیعی بینیاز بین بردن قوز بینی یکی از دلایل اصلی برای انجام جراحی بینی طبیعی است که در این نوع جراحی سعی می شود بدون اینکه قوس زیادی در بینی ایجاد شود تنها قوز روی بینی برداشته شود.
ایجاد تقارن طبیعی در پره های بینیدر بینی های عروسکی جراح با ایجاد تغییرات زیادی که در غضروف بینی ایجاد می کند تلاش می شود که فرم پره ها جمع تر و کوچکتر شود و گاها به دلیل همین تغییرات وسیع ممکن است تقارن پره ها از بین برود؛ این درحالی است که در بینی های طبیعی تلاش می شود که پره های بینی زیاد جابه جا و بیش از اندازه نزدیک به هم نشوند.
اندازه سوراخ های بینیدر جراحی بینی طبیعی سعی بر حفظ اندازه نرمال و متعادل سوراخ های بینی است؛ از طرفی دیگر در بینی های فانتزی تلاش می شود که سوراخ های بینی کوچک تر شده تا بینی عروسکی تر دیده شود.
نمونه عمل بینی1 دکتر نوروزی
نمونه عمل بینی3 دکتر نوروزی

جراحی بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

این فرم از بینی برای تمامی افراد مناسب خواهد بود با این وجود افراد زیر را می توان بهترین افراد مناسب جراحی بینی طبیعی معرفی کرد.

  • کسانی که بینی گوشتی دارند:

همانطور که بیان کردیم استخوان های ضعیف و پوست های پرضخامت بینی گوشتی دست جراح زیبایی بینی را برای بوجود آوردن تغییرات مثل قوس در بینی بسته می شود و به همین علت نمی شود آن را به فرم فانتزی جراحی نمود.

  • کسانی که فاصله لب و بینی آن ها زیاد است

فاصله  داشتن لب و بینی از زیبایی و جذابیت فرد خواهد کاست به علت اینکه در فرم طبیعی نوک بینی سربالا نیست بنابراین جراحی بینی طبیعی باعث شدید شدن و افزایش این فاصله نشده و از زیبایی افراد کاسته نمی شود.

  • کسانی که صورت بزرگ با اجزای درشت دارند

یکی از ویژگی هایی که در زمان فرم دهی بینی باید به آن دقت کرد چهره و اجزای صورت می باشد. بهترین فرم بینی آن می باشد که زیادترین تناسب را با قسمت های مختلف چهره داشته باشد. واضح است که اگر صورت بزرگ و ضخیم باشد بینی فانتزی که کوچک و سر بالا می باشد با آن تقارنی نخواهد داشت بنابراین عمل زیبایی بینی طبیعی مناسب ترین گزینه برای کسانی با صورت های بزرگ می باشد.

  • مردان

صورت مردها بزرگ بوده و اکثرا استخوانی می باشد بنابراین بالا بردن نوک بینی و بوجود آوردن قوس زیاد در آن از جذابیت صورت آن ها کاسته و به آن ها پیشنهاد نخواهد شد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

در گذشته به علت عدم وجود عکس های سه بعدی از بینی که معمولاً پیش از جراحی بینی از بیمار گرفته می شود، جراحی های بینی غالباً با یک مدل مشخص انجام می شد. این مدل ها بیش تر مدل های فانتزی یا عروسکی بودند. اما امروزه تنها در صورتیکه تقاضای بیمار منطقی بوده و باعث ایجاد مشکلی در سلامت وی نشود، جراح بینی نظر وی را مبنی بر فانتزی یا نیمه فانتزی بودن در عمل اعمال می نماید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ