۱۶ اسفند

جراحی بینی طبیعی در کرج

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

جراحی بینی طبیعی یکی از جراحی های متداول و پرطرفدار می باشد. بسیاری این جراحی را به دلیل ظاهر متناسب و طبیعی ای که به بینی می دهد انتخاب می کنند. اگر می خواهید بیش تر در مورد جراحی بینی طبیعی بدانید با ما در این مقاله همراه باشید.

در سال های اخیر شاید به دلیل تغییر معیارهای زیبایی، سادگی در چهره بیش تر مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین جراحی های زیبایی به سمت و سوی تغییر های اساسی و در عین حال طبیعی و متناسب با دیگر اعضای بدن رفته است. آمارها نشان می دهند که جراحی بینی در کشور ایران روند صعودی به خود گرفته است. ایران جزو ده کشور اول در زمینه جراحی زیبایی می باشد و پزشکان حاذقی را در این زمینه پرورش داده است.

جراحی بینی معمولا با هدف تغییر سه بخش عمده انجام می شود: استخوان بینی، غضروف نوک بینی و پوست بینی؛ گاهی اوقات فرد به دلیل قوزی که در ابلای استخوان بینی خود دارد اقدام به عمل زیبایی بینی می کند؛ برخی مواقع فرد به دلیل داشتن بینی گوشتی و پوست ضخیم بینی و یا گاهی به علت بزرگی غضروف بینی اقدام به این عمل زیبایی می کنند. به طور معمول زمانی که بیمار جهت انجام عمل زیبایی بینی به پزشک مراجعه می کند پس از معاینه بینی و بررسی نواقص آن، با توجه به خواسته خود فرد، نوع عمل بینی تعیین می شود؛ اگر فرد به دنبال تغییرات ظاهری زیادی باشد مانند کوچک شدن زیاد بینی، جمع شدن بیش از حد پره های بینی و یا بالا رفتن نوک بینی باید عمل بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی برای اون انجام شود. اگر بیمار تنها تمایل دارد که ناهنجاری های بینی وی برطرف شده و چندان مشخص نباشد که عمل زیبایی بر روی بینی انجام شده است مسلما بهترین انتخاب عمل بینی طبیعی خواهد بود.

جراحی بینی در کرج
جراحی بینی طبیعی در کرج

عمل بینی طبیعی چگونه است؟!

مطمئنا زمانی که صحبت از طبیعی بودن عمل بینی می شود، منظور عدم مشاهده تغییر در بینی قبل و بعد از عمل نیست؛ بلکه منظور این است که در این گونه عمل بینی قرار است تنها نواقص و ناهنجاری های ظاهری و نیز مشکلات تنفسی (در صورت وجود) برطرف گردد! در نتیجه نباید پس از عمل طبیعی بینی انتظار واکنش شدید اطرافیان مبنی بر تغییرات اساسی در صورت خود را داشته باشید. هدف از انجام عمل طبیعی بینی این است که بینی فرد با سایر اعضای صورت در هماهنگی کامل قرار بگیرد لذا نباید نوک بینی بیش از اندازه به سمت بالا برده شود، گودی استخوان بالای بینی بیش از حد زیاد باشد و یا پره های بینی خیلی کوچک و جمع گردد. این عمل بینی با توجه به اینکه تغییرات محسوس و غلو شده ای در صورت فرد ایجاد نمی کند انتخاب افراد زیادی بخصوص مردان است.

چه تغییراتی در عمل بینی طبیعی انجام می شود؟

همانگونه که پیشتر ذکر شد، هدف از انجام جراحی بینی طبیعی رفع نواقص و عیوب بینی و تناسب بیشتر اعضای صورت با یکدیگر است؛ در نتیجه تغییراتی که در جراحی بینی طبیعی انجام می شود عبارتند از:

ایجاد فاصله و زاویه طبیعی بینی لب و بینی

افرادی که به دنبال داشتن بینی های فانتزی و عروسکی هستند، می خواهند نوک بینی بیشتر از حد معمول بالا رود و در نتیجه زاویه بینی بینی و لب بیشتر از ۹۰ درجه می شود؛ ولی در جراحی بینی طبیعی نوک بینی با زاویه نرمال (بین ۹۵ تا ۱۰۰ درجه برای خانم ها و بین ۹۰ تا ۹۵ درجه برای آقایان) از لب قرار می گیرد.

از بینی بردن قوز بینی و قوس طبیعی بینی

از بین بردن قوز بینی یکی از دلایل اصلی برای انجام جراحی بینی طبیعی است که در این نوع جراحی سعی می شود بدون اینکه قوس زیادی در بینی ایجاد شود تنها قوز روی بینی برداشته شود.

ایجاد تقارن طبیعی در پره های بینی

در بینی های عروسکی جراح با ایجاد تغییرات زیادی که در غضروف بینی ایجاد می کند تلاش می شود که فرم پره ها جمع تر و کوچکتر شود و گاها به دلیل همین تغییرات وسیع ممکن است تقارن پره ها از بین برود؛ این درحالی است که در بینی های طبیعی تلاش می شود که پره های بینی زیاد جابه جا و بیش از اندازه نزدیک به هم نشوند.

اندازه سوراخ های بینی

در جراحی بینی طبیعی سعی بر حفظ اندازه نرمال و متعادل سوراخ های بینی است؛ از طرفی دیگر در بینی های فانتزی تلاش می شود که سوراخ های بینی کوچک تر شده تا بینی عروسکی تر دیده شود.

نمونه عمل بینی1 دکتر نوروزی
نمونه عمل بینی3 دکتر نوروزی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

در گذشته به علت عدم وجود عکس های سه بعدی از بینی که معمولاً پیش از جراحی بینی از بیمار گرفته می شود، جراحی های بینی غالباً با یک مدل مشخص انجام می شد. این مدل ها بیش تر مدل های فانتزی یا عروسکی بودند. اما امروزه تنها در صورتیکه تقاضای بیمار منطقی بوده و باعث ایجاد مشکلی در سلامت وی نشود، جراح بینی نظر وی را مبنی بر فنتزی یا نیمه فانتزی بودن در عمل اعمال می نماید.

عمل بینی طبیعی مردانه

امروزه متقاضیان جراحی بینی تنها به خانم ها محدود نمی شود و مردان زیادی هستند که برای رفع عیوب و نواقص بینی خود به سراغ انجام جراحی بینی می روند؛ با این وجود جراحی بینی در مردان کمی متفاوت تر با خانم ها بوده و در ارتفاع بینی، زاویه بینی با لب و پهنای بینی معیارهای دیگری دارند؛ معمولا مردان در هنگام انجام جراحی بینی درخواست این را دارند که در عین رفع عیوب بینی، فرم و شکل طبیعی بینی حفظ شود و برخلاف بسیاری از خانم ها می خواهند بینی های فانتزی داشته باشند آقابان بیشتر به دنبال بینی های طبیعی هستند.

بهترین جراح بینی طبیعی در کرج

امروزه جراحی بینی طبیعی در شهرهای کوچک و بزرگ ایران همچون تهران، کرج و.. طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد علی الخصوص آقایان به دنبال انجام جراحی بینی طبیعی هستند تا تنها عیوب بینیشان برطرف گردد؛ در نتیجه برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی بینی طبیعی خود داشته باشید باید به سراغ بهترین جراح بینی طبیعی بروید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

14 + بیست =