06 جولای

جراحی بینی نیمه فانتزی در کرج

جراحی بینی نیمه فانتزی امروزه از جمله روشهای رایج و بسیار پرطرفدار جراحی های بینی خصوصا در بین خانم ها محسوب می شود. انواع جراحی های بینی به سه نوع جراحی فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی تقسیم بندی می شود که با توجه به نیاز و سلیقه افراد صورت می گیرد.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی به 3 نوع طبیعی (معمولی)، فانتزی (عروسکی) و نیمه فانتزی انجام می گردد. جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است که در بین بانوان بسیار متداول است. تغییرات در حدی خواهد بود که علاوه بر اصلاح ظاهر بینی و حفظ ظاهر طبیعی آن، پزشک نوک بینی را کمی بالا آورده و قوس کمی در بینی ایجاد می کند، به طوری که بینی فرد بیش از حد غیر طبیعی یا فانتزی به نظر نیاید.

انواع جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی فانتزی با نیمه فانتزی

تفاوتی که در جراحی بینی نیمه فانتزی نسبت به جراحی فانتزی و طبیعی در زاویه لب فوقانی با نوک بینی است. در جراحی بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی یا باربی نیز شناخته می شود، نوک بینی بیش از حد بالا قرار می گیرد به طوری که زاویه لب بالا و نوک بینی ۱۰۵ درجه در نظر گرفته می شود در حالی که این زاویه در جراحی بینی طبیعی ۹۵ درجه اعمال می شود. در جراحی بینی فانتزی، پزشک سایز بینی را تا حد امکان و متناسب با چهره شخص کوچک کرده و در پل بینی حالت منحنی ایجاد می شود، اما در جراحی طبیعی سایز بینی بدون تغییر و یا با تغییر بسیار کم خواهد بود.

در مدل جراحی بینی نیمه فانتزی جراح ویژگی های دو مدل قبلی را با هم ترکیب نموده، به گونه ای که بینی هم طبیعی و هم فانتزی دیده شود. در مدل نیمه فانتزی پزشک سعی می کند سایز و شکل بینی را با سایر قسمت های صورت متقارن کند و نوک بینی را کمی بالاتر ازحد معمولی و قوس آن کمی بلندتر کند. بینی در مدل نیمه فانتزی کوچکتر از مدل طبیعی است، اما در مقایسه با مدل فانتزی کمی بزرگ تر است. بیشتر بخوانید: پولیپ

 جراحی بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

در جراحی بینی شکل استخوان ها و غضروف بینی شخص در نوع جراحی تعیین کننده است از لحاظ پزشکی افرادی که دارای بینی با پوست نازک و غضروف مستحکم هستند امکان جراحی بینی نوع نیمه فانتزی را خواهند داشت اما، بینی گوشتی با غضروف ضعیف، پوست شل و ضخیم برای این نوع جراحی مناسب نیستند. افرادی که بینی های گوشتی دارند انتخاب مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند و بهترین روش جراحی برای این نوع بینی، جراحی بینی طبیعی است.

بعضی از پزشکان با داشتن تبحر و تجربه بالا می توانند بخوبی جراحی بینی نیمه فانتزی را برای بینی های گوشتی نیز انجام دهند. جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که بینی استخوانی دارند گزینه مناسبی است.

نکات ضروری پیش از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

2 هفته پیش از جراحی بینی از مصرف داروهایی ضدالتهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن و ویتامین E، مکمل های گیاهی خودداری نمایید.

بهتر است دوهفته پیش از جراحی کشیدن سیگار و سایر دخانیات خودداری کنید

پوست صورت به ویژه بینی را از آسیب نور خورشید حفاظت نمایید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

شب قبل از جراحی از خوردن غذاهای سنگین و همینطور نوشیدن زیاد آب اجتناب نمایید.

شب قبل از انجام جراحی استحمام کنید.

از استفاده انواع کرم ها و مواد آرایشی در روز جراحی خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

برای جلوگیری از عوارض بیهوشی مثل تهوع و استفراغ، ازخوردن و آشامیدن بلافاصله بعد از جراحی خودداری نمایید.

از بلند نمودن جسم سنگین، زور زدن یا کارهای سنگین خانه در هفته اول جراحی اجتناب نمایید.

از استعمال دخانیات تا 2 هفته پس از جراحی خودداری نمایید، چون دود سیگار یا قلیان سبب تحریک بینی شده و باعث سرفه می شود که سرفه مکرر می تواند باعث خونریزی بینی گردد.

جهت کاهش تورم از یخ استفاده کنید، همچنین از کمپرس گرم بعد از جراحی بینی خودداری کنید.

در دوران نقاهت پس از عمل بینی از صحبت کردن و خندیدن زیاد خودداری کنید.

در چندین ماه ابتدایی از فین کردن شدید خودداری نمایید.

از مصرف نوشیدنی الکلی خودداری نماید، چون الکل باعث افزایش گرفتگی بینی می گردد.

بعد از انجام این عمل جراحی بینی وجود تورم کاملا طبیعی است و معمولا پس از چند ماه برطرف می گردد. افراد می توانند پس از یک الی دو هفته فعالیت های خود را انجام دهند. همچنین بعد از گذشت 2 هفته تا یک ماه امکان انجام تمام فعالیت های شخص امکان پذیر خواهد بود.بیشتر بخوانید: جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

هزینه جراحی بینی

شکل بینی فرد در واقع اساسی ترین عاملی است که میزان هزینه جراحی به آن وابسته است. بینی هر فرد شکل مختص به خود را دارد و ایرادات و سطح آن نسبت به دیگری فرق دارد. به طور معمول افرادی که خواهان انجام عمل بینی هستند بهئ دو دسته تقسیم می شود: بینی گوشتی و بینی استخوانی

هر یک از دو نوع اقتضائات خود را دارد و برای هر کدام به شکل خاصی باید عمل جراحی انجام داده شود. هر اندازه بینی بزرگتر و گوشتی باشد، حجم کاری که که روی آن انجام می شود و همچنین ریسک و حساسیت عمل آن بالاتر است. در نتیجه هزینه عمل گوشتی بیشتر از بینی استخوانی خواهد بود. برای اطمینان بیشتر می توانید سوابق دکتر را مورد بررسی قرار دهید و از بیماران او هم سوال بپرسید.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

 

کلام آخر

در دهه اخیر عمل جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی برای خیلی از افراد انجام شده است و اغلب نتایج مثبتی هم داشته است. توصیه ما به شما این است که اگر تصمیم دارید این عمل جراحی را انجام دهید حتما از اینترنت، دوستان و آشنایانی که این عمل را انجام داده اند مشورت کنید. پس از انجام تحقیقات کامل در این زمینه به پزشک خود اعتماد کنید و روند جراحی را به دست وی بسپارید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ