۰۶ اسفند

سن مناسب برای جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

سن مناسب برای جراحی بینی

عمل جراحی بینی جزو عمل های زیبایی است که بین همه جوامع مخاطبان زیادی دارد . این جراحی به خاطر حساس بودن و تاثیر زیادی که در چهره و زیبایی می گذارد ، آگاهی بیشتری را می طلبد . در این مقاله ما به بیان تاثیر سن در جراحی زیبایی بینی می پردازیم . با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید .

جراحی بینی

جراحی بینی

تاثیر سن در جراحی بینی

هر تغییری در چهره تاثیر فراوانی در روحیه و اعتماد به نفس افراد خواهد داشت . حال چه این تغییر مثبت باشد چه منفی . عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به اینکه مستقیما با زیبایی شخص در ارتباط است بعد روانی فرد را درگیر خود می کند . عادت کردن به چهره خود می تواند در گوشه دیگری از این بعد قرار گیرد .

هر روز خود را در آینه می بینید. تصویری که می بینید آن چیزی است که خود را با آن می شناسید . هر چقدر سن تان بالاتر باشد ، بیشتر خود را در آینه نگاه کرده اید ، و رابطه ی عمیق تری بین تصویر خود و هویت تان ایجاد کرده اید .

زمانی که به سن ۵۰ سالگی می رسید ، آنقدر به ترکیب صورت خود عادت کرده اید که هر تغییری در آن ، هر چقدر هم مثبت باشد ، تفاوتی در شما ایجاد می کند به طوری که خودتان را دوست نداشته باشید . ممکن است در آینه نگاه کنید و بگویید « آنچه را می بینم دست دارم ولی شباهتی ب من ندارد » ممکن است ادغام تصویر جدید با هویت خود چندین سال طول بکشد .

افراد جوان تر با این مشکل مواجه نمی شوند . به طوری کلی اگر سنتان زیر ۴۰ سال باشد راحت تر به چهره خود عاددت می کنید و اگر بالای ۴۰ سال داشته باشید ، برای عادت به چهره جدید خود به زمان بیشتری نیاز دارند.

برخی نیز ممکن است هرگز عادت نکنن. به همین دلیل زنان و مردان جوان تر مقایسه با زنان و مردان مسن تر کاندید های بهتری برای راینوپلاستی و یا جراحی زیبایی بینی به شمار می روند .

این مساله عادت کردن مربوط به تغییرات ساختاری در استخوان، غضروف و بافت های اطراف بینی است که ویژگی های اساسی صورت را تغییر می دهند.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

سن مناسب جراحی بینی

قسمتی از غضروف هایی که داخل بینی است ، رشد صورت را کنترل می کند و اگر قبل از اینکه رشد تموم شود ، شکل غضروف ها را تغییر دهید ممکن است در رشد کودک تاثیر منفی  بگذارد معمولا در بین خانم ها پایین تر از ۱۶ سال انجام نمی شود و بری آقایان کمتر از ۱۸ سال جراحی بینی توصیه نمی شود .

حد نهایی که برای این جراحی در نظر گرفته می شود سن ۶۰ سال  است که جراحان راینوپلاستی سنی نهایی برای این عمل می دانند و بهتر است قبل از آن انجام شود . گرچه برای جراحی بینی محدودیت سنی وجود ندادر و اگر فرد توانایی جسمی مساعدی داشته باشد می توان جراحی بینی را انجام داد .

مقالات مرتبط:

جراحی بینی در کرج

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی در کرج

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

3 × یک =