۲۵ دی

شستشو بینی بعد از جراحی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۲]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

شستشو بینی بعد از جراحی

آیا از تأثیر شستشو بینی بر مدت زمان ریکاوری مطلع هستید؟
آیا با روش های شستشو بینی بعد از جراحی آشنایی دارید؟
بی شک در اطرافیانتان افرادی را دیده اید که به علت عدم انجام به موقع شستشو بینی بعد از جراحی، دچار کلافگی شده اند. لذا اگر قصد انجام عمل بینی را دارید حتماً این مقاله را مطالعه نمایید.

شستشو-بینی-بعد-از-جراحی

شستشو-بینی-بعد-از-جراحی

شاید بتوان شستشو بینی را یکی از مهم ترین بخش های مراقبت بعد از جراحی بینی عنوان کرد. از روز دوم بعد از جراحی بینی می بایست شستشو بینی با روش مناسب صورت پذیرد. سرم های شستشو بینی در کلیه داروخانه ها موجود بوده و به منظور تمیز نگه داشتن محیط داخل بینی استفاده می شوند.
شما می توانید با برداشتن سوزن سرنگ، مقداری از محلول سرم را به داخل بینی خود انتقال دهید. به این صورت که در حالت ایستاده از شخص دیگری بخواهید محلول را به داخل بینی شما وارد نماید.
پمپ کردن محلول به داخل بینی توسط خودتان نیز عملی می باشد. به این منظور در مقابل آینه ایستاده و سرنگ را از مقدار مشخصی از محلول داخل سرم پر نموده و سپس این مایع را به داخل بینی پمپ نمایید.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

باید توجه داشته باشید که در هنگام خالی کردن سرنگ، از خارج کردن پر فشار محتویات داخل آن پرهیز نمایید. زیرا هدف از شستشو بینی بعد از جراحی تنها خیس خوردن لخته های داخلی بوده و در صورتیکه محلول با فشار به اسکارهای داخلی و بخیه ها برخورد نماید، می تواند سبب کنده شدن زخم ها شود.
در حقیقت زخم ها و اسکارهای حاصل از جراحی بینی می بایست به خودی خود ترمیم شوند. از بین رفتن لخته های خون سبب بهبود وضعیت تنفس فرد می گردد.
در این بین ابزارها و وسایلی در بازار برای شستشو بینی وجود دارند. اما بهترین روش برای شستشو بینی از دید جراحان بینی استفاده از محلول آب و نمک یا سرم و سرنگ می باشد. استفاده از سرم هیدروژن پراکسید دو نوبت در روز در صبح و شب ضروری است.

شستشو بینی با آب نمک

در صورتیکه دسترسی به سرم نمک ندارید، بهتر است بدانید شستشو با آب و نمک معمولی نیز امکان پذیر است. اما فراموش نکنید که بهتر است شستشو بینی را تا شش ماه پس از جراحی ادامه دهید.
همچنین به منظور تسهیل استفاده از این محلول، شما می توانید محلول را داخل ظرف اسپری ریخته و سپس محلول را به داخل بینی اسپری نمایید.

مرطوب نگه داشتن بینی بعد از جراحی

نتیجه گیری

شستشو بینی می بایست پس از کشیدن تامپون شروع شود. در ابتدا این کار با کرم های مرطوب کننده که مانع از عفونت زخم ها می شوند شروع شده و پس از برداشتن گچ بینی به واسطه سرم های آب نمک ادامه می یابد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

2 + 3 =