۲۸ اردیبهشت

ضربه بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ضربه بعد از جراحی بینی

آیا به تازگی جراحی بینی انجام دادید؟

آیا از اصابت ضربه به بینی خود بعد از جراحی واهمه دارید؟

عمل بینی جزو جراحی های بسیار حساسی است که علاوه بر گذراندن پروسه جراحی ، مراقبت های بعد از آن نیز در نتیجه جراحی موثر هستند . ضربه خوردن یکی از آیتم های مهم مراقبت بعد از جراحی بینی است که باید از آن پیشگیری نمود و بیماران از رخ دادن آن هراس دارند . در ادامه به توضیح بیشتر این موضوع می پردازیم .

نمونه جراحی بینیجراحی بینی

جراحی در بینی های گوشتی و بینی های استخوانی متفاوت است و جراح متخصص بر طبق نوع بینی بیمار و ضخامتی که پوست بینی دارد ، روند جراحی را پیش بینی می کند . حتی بعد از جراحی بر طبق نوع بینی بیمار ، مراقبت های بعد از آن نیز متفاوت است . طول مدت کاهش ورم ، مدت زمان چسب زدن و همچنین دوره نقاهت بعد از آن نیز متفاوت بوده که جراح برنامه های درست را بعد از جراحی به بیمار انتقال خواهد داد .

ضربه خوردن بعد از جراحی بینی

زمانی که بعد از جراحی بینی به بینی بیمار ضربه وارد شود قطعا مانند یک شکستگی بینی با آن رفتار می شود . بیمار مرحله حاد آن را باید بگذراند معمولا سه ماه باید از آسیب گذشته باشد تا بینی ارزیابی شود که نیاز است مجدد عمل شود یا نه .

ضربه به بینی می تواند هم در قسمت استخوانی ایجاد آسیب کند و هم به ناحیه غضروفی آسیب برساند . معمولا در قسمت استخوانی محسوس بوده و هنگام معاینه می توان جای ضربه و حتی میزان ضربه و به چه جهتی جای استخوان عوض شده نیز قابل لمس است .

آسیب های غضروفی شاید در مرحله اول قابل تشخیص و قابل پیش بینی نباشد ولی اگر بینی دچار آسیب های استخوانی شود ایده آل آن این است که در همان ساعات اولیه بعد از اصابت ضربه یا حداکثر تا ۴۸ ساعت اول که ورم بینی هنوز خیلی زیاد نیست جا انداخته شود . معمولا مدت زمان بیشتر از دو یا سه روز طول بکشد بینی دچار ورم شده و به سختی مراحل بعدی قابل انجام است .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی بعد از ضربه

بیمارانی که به صورت اولیه به بینی آن ها ضربه وارد می شود و قصد دارند عمل زیبایی بینی انجام دهند ، بهتر است در همان مرحله حاد عمل زیبایی بینی برای آن ها انجام نشود گرچه عمده بیماران بعد از ضربه خوردن به بینی  اصرار دارند در همان لحظه جراحی بینی انجام دهند که این باور نادرستی است . به خاطر وجود التهابی که در آن ناحیه وجود دارد و شکستگی هایی که در استخوان و یا غضروف ایجاد می شود بهتر است حداقل تا ۲ یا ۳ ماه برای انجام جراحی زیبایی بینی صبر کنند .

نتیجه گیری

با توجه به آنچه ذکر گردید رعایت نکات مهم بعد از جراحی بینی می تواند بسیار کلیدی باشد . اما اگر به هر دلیلی ضربه ای به بینی وارد شد باید درمان را بر طبق اصول درست آن دنبال نمایید . برای مشاوره های بیشتر می توانید به جراح بینی در کرج مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

10 − چهار =