07 مارس

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ | علت

این جراحی زیبایی در ایران محبوبیت بسیار زیادی دارد و هر ساله افراد بسیاری داوطلب انجام این جراحی زیبایی می باشند. عمل زیبایی بینی یک جراحی اختیاری می باشد و از نظر قانونی هم ضرری برای انجام این عمل وجود ندارد.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است

همنیطور این تکنیک ها به درمان بیماری های زیادی هم کمک می‌کنند. به عنوان نمونه عمل بینی یکی از متداول ترین جراحی‌های زیبایی در سطح جهان و مخصوصا کشور ایران شناخته می شود. در این مقاله ما تلاش کردیم خطر عمل بینی را تحت بررسی قرار دهیم که عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است و نکات مربوط به آن را نیز تحت بررسی قرار دهیم پس تا آخر همراه ما باشید تا در این موضوع نکاتی را مطرح کنیم.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است و نباید انجام دهند؟

اگر در وضعیت سلامتی کامل می باشید و تحمل یک عمل باز و تهاجمی را دارید خواهید توانست با مراجعه به یک متخصص دارای شرایط و با مهارت، بینی خود را فرم دهید. با این وجود همانطور که در مقدمه گفتیم، اگر سلامتی عمومی مناسبی نداشته باشید و یا با بعضی شرایط و مشکلات دست و پنجه نرم می کنید انجام این جراحی بینی به غیر از عوارض برای شما هیچ سودی ندارد. مشخصاً اشکالاتی وجود دارد که اگر شما به آن ها ابتلا داشته باشید نباید عمل جراحی و تهاجمی بینی انجام دهید. پزشکان دست کم 19 وضعیت و مشکل متنوع را شناسایی میکنند که با وجود آن ها نباید عمل بینی انجام دهید. به عبارتی کسانی که این مشکلات را دارند کاندید بسیار مناسبی برای عمل زیبایی بینی نمی باشند و اگر بر زیبایی بینی مصر هستید تکنیک های غیر تهاجمی و سالمی همچون فیلر بینی را امتحان کنند. فیلر بینی هم سالم تر می باشد، هم در صورت پشیمانی بازگشت و هم قیمت فیلر بینی بسیار بسیار کمتر از هزینه عمل بینی خواهد بود.

این مشکلات که در آخر موجب ایجاد عوارض عمل بینی می شوند عبارت اند از:

 • داشتن پوست یا غضروف بینی که یک اندازه نمی باشد و فاقد یکپارچه شدن ساختاری می باشد.
 • انتظارات غیر واقعی و اشتباه از جراحی زیبایی بینی. زیرا این عمل بطور معمول نخواهد توانست زندگی شما را تغییر دهد یا هر طور که شما تمایل دارید باشد.
 • تحت تاثیر قرار دادن بوسیله پیشنهادهای سایرین و یا انجام جراحی معمولا برای چشم و هم چشمی
 • داشتن سن کمتر از 14 سال برای دختران و پسران کمتر از 15 سال زیر نتیجه جراحی تغییر پیدا می کند و ظاهر بینی خراب خواهد شد.
 • دارا بودن حس های کمال گرا و یا شخصیت ایده آل گرا
 • دارا بودن بیماری و مشکل روانشناختی همچون افسردگی زیاد یا اختلال بدشکل دیدن بدن
 • نگاه کردن به جراحی بینی فانتزی به عنوان تکنیکی که شما را به یک فرد دیگر تبدیل خواهد کرد.
 • قرار گیری در وضعیت های ویژه همچون تجربه کردن یک بحران سنگین زندگی همچون مرگ یکی از بستگان و یا تمام شدن یک رابطه و ….

همینطور در خصوص مبتلا شدن به هر یک از این بیماری ها و مشکلات سلامتی نباید عمل بینی انجام داد:

 • فشار خون زیاد
 • اعتیاد به مصرف مشروب های الکلی
 • معتاد به سیگار بودن
 • مشکلات خونریزی
 • بیماری قلبی
 • بیماری ریه
 • دیابت
 • چاقی شدید
 • آرتروز
 • کلسترول زیاد
 • حساسیت شدید

توجه داشته باشید که این موارد تنها مقدار کمی از مشکلاتی می باشند که در صورت دارا بودن این اختلالات باعث بروز معایب و شکست عمل بینی خواهند شد. هنوز عوامل و موارد دیگری هم وجود دارند.

آیا احتمال مرگ براثر جراحی بینی وجود دارد؟

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است

این موضوع وابسته به تیم پزشکی و خود پزشک و حتی خود مریض را دارد. باید توجه داشته باشید که عمل جراحی بینی باید تحت بیهوشی کامل صورت گیرد. در صورتی که مشکلی در بیهوشی فرد ایجاد شود فرد امکان دارد دچار ایست قلبی شود و جان خود را از دست دهد. حال از آن جهت می توانیم به سراغ تکنیک عمل بینی برویم.

عوارض جراحی بینی چیست؟

عوارض جانبی عمل بینی

جراحی زیبایی بینی با وجود تمام خوبی‌ها و مزایایی که دارد، عوارض و مشکلاتی نیز برای شما خواهد داشت. عوارض و مشکلاتی که امکان دارد سلامت جسمی و روانی شما را دچار مشکل کند. اما انتخاب متخصص متعهد و با تبهر و مرکز درمانی معتبر و جدی تصور کردن مراقبت‌های پیش و پس از جراحی تا میزان بسیاری می‌تواند شما را از عوارض جانبی دور نگه دارند. در ادامه به 10 تا از متداول ترین و حائز اهمیت ترین عوارض عمل بینی اشاره نموده ایم:

کم شدن حس بویایی

این عوارض موقتی هستند و بیشتر اوقات با گذشت زمان رفع خواهد شد. دلیل آن ورم بینی گوشتی و زیاد شدن ترشحات بینی پس از عمل است.

آسیب به مجرای اشکی پس از عمل بینی

در زمانی که پزشک، هنگام عمل استخوان بینی بیش از حد برش ایجاد میکند، این مشکل ایجاد می شود.

مشکل در تنفس بعد از عمل بینی

اگر پزشک شما هنگام عمل، فقط به بُعد زیبایی بینی توجه نماید، دور از تصور نمی باشد که پس از جراحی دچار اختلالات تنفسی شوید.

نداشتن تناسب بینی با صورت پس از عمل بینی

یکی از معایب پس از جراحی بینی که از جهت زیبایی شناختی و بُعد روانی شناخته می شود، نداشتن تناسب بینی با چهره فرد می باشد. در این مورد، معمولا بینی بسیار کوتاه و غیر طبیعی می باشد و چهره فرد را از تعادل خارج می نماید.

عفونت

عفونت از عوارض احتمالی تمام عمل های جراحی است. تب، قرمزی، تورم و … از نشانه های عفونت می‌باشد که در صورت بروز این مشکل باید پزشک را مطلع سازید.

خونریزی بعد از جراحی بینی

به دلیل درگیر شدن عروق بینی هنگام عمل، پس از عمل به صورت طبیعی امکان دارد تا حد زیاد خونریزی وجود داشته باشد. اگر این خونریزی توقف پیدا نکند و به میزان زیاد باشد، غیر طبیعی خواهد بود. رعایت مراقبت‌های پیش و پس از عمل تاثیر مستقیمی بر این عوارض دارد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ