۲۱ اردیبهشت

عمل بینی در ماه رمضان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

جراحی بینی در ماه رمضان

آیا جراحی بینی در ماه رمضان امکان پذیر است ؟

آیا بعد از جراحی بینی می توان روزه گرفت ؟

جراحی بینی امروزه مخاطبان بسیاری پیدا کرده است . برای انجام این جراحی نیاز به وجود مشکل عملکردی نیست و می توان تنها برای زیبایی و تغییر در ظاهر این جراحی را انجام داد . شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که در ماه رمضان می توان جراحی بینی انجام داد و دوره نقاهت آن چگونه است در ادامه به انجام این جراحی زیبایی در ماه رمضان می پردازیم .

نمونه جراحی بینیجراحی عمل بینی

قدم اول انتخاب درست بیمار است با توجه به مشکلی که در بینی فرد وجود دارد . این کار توسط جراح بینی انجام می شود و بعد از آن شخص وارد اتاق عمل می شود و جراحی بینی که حدود یک و نیم تا دو ساعت به طول می انجامد ، روی بینی صورت می گیرد .  بیمار در همان روز می تواند مرخص شود و مراقبت های لازم را در منزل انجام دهد .

مراقبت بعد از جراحی بینی

بیمار بعد از انجام عمل زیبایی بینی باید تا دو یا سه روز از کمپرس یخ استفده کند ، تا سه روز حمام نرود و بعد از آن از گردن به پایین دوش گرفته شود ، فعالیت های روزانه مانند نشست و برخواست با وسواس زیادی انجام شود تا ضربه ای به صورت وارد نشود . غذا های نرم و آسیاب شده استفاده کند . از جویدن گوشت ، مرغ و مواد غذایی سفت خودداری کند . بعد از گذشت یک هفته برای برداشتن گچ روی بینی مراجعه کرده و آن را بر دارد . تا یک یا دو هفته نباید به هیچ وجه فین کند زیرا به زخم های داخل بینی آسیب می زند . همچنین دارو هایی که جراح بینی برای بیمار تجویز می کند ، مرتب استفاده نماید . همچنین تا دوماه از ورزش بعد از عمل بینی خودداری کند و در صورت شروع فعالیت های ورزشی حتما با پزشک خود مشورت نماید .

تا دو یا سه ماه باید بعد از عمل بینی چسب بزند . نحوه چسب بعد از جراحی بینی بسیار اهمیت دارد و باید روش درست آن را از پزشک خود بیاموزد که بتواند در منزل به درستی آن را انجام دهد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

جراحی بینی در ماه رمضان

جراحی بینی در ماه رمضان بدون مانع بوده و بیماران می توانند جراحی بینی خود را انجام دهند . بیمارانی که می خواهند روزه بگیرند توجه کنند که بعد از جراحی باید دارو های آنتی بیوتیک استفاده کنند تا دچار عفونت نشوند . اما بعد از گذشت حدود یک هفته می توانند با نظر پزشک شروع به روزه گرفتن کنند . این نکته نیز قابل اهمیت است که در هفته اول بعد از جراحی بینی به مقدار زیاد آب مصرف شود به این خاطر نیز در هفته اول روزه داری توصیه نمی شود .

نتیجه گیری

گروه هایی که مستعد انجام عمل بینی هستند از بدو ورود به این پروسه درمانی تا هنگام خروجشان و پس از آن باید مراقبت هایی را انجام دهند که این مراقبت ها در کنار یک عمل جراحی درست ، می تواند نتیجه را مطلوب نماید .

در تصاویر زیر نمونه هایی از جراحی بینی های دکتر عباس نوروزی قابل مشاهده است .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

چهارده − 4 =