۰۶ شهریور

عوارض جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

عوارض جراحی بینی

هر روزه جراحی های مختلف در حال انجام است چه جنبه درمانی داشته باشند و چه از نظر زیبایی انجام شود . جراحی بینی نیز به هر دو علت مخاطبان بسیاری دارد و هر روزه به متقاضیان آن اضافه می شود . حال سوالی که مطرح می شود داشتن عوارض جراحی است . آیا جراحی بینی عوارض دارد؟ آیا ممکن است بعد از انجام عمل بینی دچار مشکلات حاد شویم ؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به جواب سوال مطرح شده برسید.

جراحی بینی

برای هر گونه جراحی می توان عوارضی در نظر گرفت و ممکن است در بهترین شرایط نیز مشکلاتی ایجاد کند . اما اگر جراحی بینی توسط جراح متبحر صورت گیرد و شرایط روحی و جسمی بیمار اعم از نوع پوست، استخوان، غضروف و … در وضعیت نرمالی باشد احتمال ایجاد عارضه بسیار کاهش می یابد .

عوارض جراحی بینی

تاثیراتی که جراحی بینی در بدن ایجاد می کند به دو دسته مهم عملکردی و زیبایی تقسیم می شود . هر کدام از این بخش ها به قدری در بدن انسان حیاتی است که در صورت عارضه می تواند زندگی انسان را با مشکل روبرو نماید . شاید بسیاری از افراد تنها برای زیبایی عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی را انجام دهند اما در عملکرد بینی مشکل ایجاد شود . بنابراین می توان این عمل را حساس دانست .

عوارض عملکردی بینی

  • به جا ماندن انحراف بینی و یا ایجاد شدن انحراف بعد از جراحی بینی
  • تنگ شدن دریچه داخلی و خارجی انتقال هوا
  • چسبندگی داخل بینی

عوارض زیبایی بینی

  • آسیب دیدن پوست بینی
  • باریک و نازک شدن نوک بینی
  • بالا رفتن بیش از اندازه بینی
  • کوچک شدن کم و یا زیاد شدن پره های بینی

عارضه های عمومی در جراحی بینی

عوارض عمومی جزو مواردی است که بعد از هر نوع جراحی وجود خواهد داشت و موقتی بوده و بعد از مدتی از مدتی از بین می رود . مانند درد ، ورم ، کبودی ، ترشخات خونی ، گرفتگی بینی ، مشکلات تنفسی . هر کدام از این موارد ممکن است بعد از جراحی رخ دهد که بیمار با مراقبت های بعد از جراحی بینی آن را تقلیل داده و از بین می برد . با توجه به تجربه و مهارت جراح نیز این مقدار از عارضه های عمومی می تواند کم یا زیاد شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

چگونه جراحی بینی بدون عارضه داشته باشیم؟

حال سوالی که پیش خواهد آمد چگونه برطرف کردن عاضه جراحی است . به این معنا که بیمار به عنوان مراجعه کننده چگونه می تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماید .

کسی که قصد انجام جراحی بینی را دارد می تواند با انجام تحقیقات لازم در مورد جراح و تجربه وی ، قدم اولیه و اساسی را در داشتن عملی موفق برداشته است . جراح با داشتن دانش و آشنایی با تکنولوژی روز و آناتومی بدن انسان می تواند ، احتمال بروز عارضه را به حداقل می رساند .

جراح موظف است در جلسات معین مشاوره های لازم را به بیمار بدهد و در مورد چگونگی جراحی و ظاهر بعد از ان توضیحات لازم را بدهد .

همچنین بیمار باید نظرات و خواسته های خود را با پزشک خود در میان گذاشته تا بعد از جراحی از مشاهده ظاهر خود دچار شوک نشود و بتواند قبل از آن یک پیش فرض از نتیجه عمل در ذهن داشته باشد .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

چهار − 1 =