08 ژوئن

چه مدت بعد از جراحی بینی سرکار بریم؟

چه مدت بعد از جراحی بینی سرکار بریم؟

آیا از فرم بینی خود ناراضی هستید؟

آیا تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و نگران شغلتان هستید؟

هر روزه به طرفداران جراحی بینی افزوده می شود و با توجه به مشغله های بسیار افراد به دنبال انجام این عمل هستند . حال برای افرادی که شاغل هستند و ترس از دست دادن کار خود را دارند این سوال پیش خواهد آمد که آیا جراحی بینی لطمه ای به کارشان می زند و یا چقدر این عمل طول خواهد کشید ؟ در ادامه به توضیح بیشتر این موارد پرداخته می شود.

نمونه جراحی بینیجراحی بینی

روند درمان جراحی بینی یک روند طولانی است و این تصور که بیمار فردای انجام جراحی به فعالیت همیشگی ادامه دهد بدون اینکه مراقبتی انجام شود ، نادرست است. جراحی بینی پروسه درمانی دارد که توسط بیمار و پزشک انجام می شود .

ممکن است پروسه التیام زخم و ترمیم زخم از سه تا یک سال به طول انجامد و در این مدت احتمال دارد بینی دچار تغییراتی شود و در مقطع زمانی مورد رضایت فرد قرار نگیرد که در این شرایط باید صبور باشند تا به مرور بینی فرم ایده آل خود را بدست آورد . در افراد این بازه زمانی متفاوت است و نمی توان بینی خود را با بینی عمل شده فرد دیگری مقایسه کرد .

برای آگاهی بیشتر با چگونگی جراحی بینی ، مقالات جراحی بینی استخوانی چگونه است؟ و هزینه جراحی بینی در کرج را مطالعه نمایید .

زمان بازگشت به کار بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک عمل جراحی آسان محسوب می شود و برای بیمار اذیت کننده نیست چون نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد و زمانی که جراحی انجام شد بعد از سه تا شش ساعت بیمار ترخیص می شود .

عمل جراحی را می توان به دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی انجام داد. اما روشی که اکنون بیشتر مورد توجه و تایید است روش بیهوشی عمومی است زیرا در حین عمل در ناحیه دهان و ارگان تنفسی که جراحی می شود ، ترشحاتی که در حلق و دهان است ممکن است وارد ریه شود و مناسب است که بیمار تحت بیهوشی عمومی باشد . در صورت انجام بی حسی موضعی ممکن است این ترشحات وارد ریه و مجاری تنفسی شود .

معمولا حداکثر زمان بین 5 تا یک هفته برای بیماران از آتل کچی استفاده می شود ، بعد از یک هفته که این گچ برداشته شود بیمار می تواند به محیط کار خود بازگردد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : 09359829002 – 09124231242

اینستاگرام

اهمیت چسب زدن بعد از جراحی بینی

مدت زمانی که چسب بعد از عمل بینی برای بیمار استفاده می شود در بیماران مختلف ، متفاوت است . ممکن است برای فردی یک ماه کافی باشد و برای فردی سه ماه به طول انجامد . این زمان بستگی به وضعیت تورم بینی بیمار دارد که توسط جراح بینی تشخیص داده می شود . چسب بینی در کاهش تورم بینی بسیار موثر است و در زمینه فرم دهی به بینی کمک می کند .

به اعتقاد جراحان تورم بینی حتی در مواقعی می توانند باعث انحراف بینی بیمار شود به طوری که جراحی بینی با موفقیت انجام شود اما مراقبت های بعد از جراحی بینی به خوبی صورت نگیرد و تورم افزایش یابد . ممکن است بینی دچار انحراف گردد . چسب در این مرحله به کمک بیمار می آید و باعث می شود زمان بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود و شکل نهایی بینی که مورد انتظار بیمار است به دست آید .

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند می توانند بعد از یک هفته (بعد از برداشتن گچ بینی) به سرکار بروند .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

20 + سیزده =