۲۷ اسفند

کاهش ورم بینی بعد از جراحی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کاهش ورم بینی بعد از جراحی 

آیا قصد دارید بینی خود را عمل کنید ؟

آیا از تورم بعد از جراحی بینی نگران هستید ؟

تورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی همیشه مورد توجه بیماران بوده است و بعد از جراحی این تورم برایشان نگران کننده است زیرا نمی توانند خیلی زود نتیجه عمل را مشاهده کنند . با ما همراه باشید تا در این مقاله از نحوه مراقبت های بعد از جراحی بینی بیشتر آشنا شوید .نمونه عمل بینیچکار کنیم که تورم بینی بعد از جراحی کم شود ؟

بعد از جراحی بینی توصیه هایی وجود دارد که باعث می شود نتیجه بهتری از عمل گرفته شود ، به اختصار به مواری از آن می پردازیم .

  • از انجام کارهای فیزیکی سنگین در دو سه هفته اول خودداری کنید .
  • در مقابل آفتاب حضور پیدا نکنید . نور آفتاب به شدت باعث افزایش تورم می شود .
  • به مدت طولانی جلو مانیتور کامپیوتر و تلویزیون نباشید زیرا اشعه ماورابنفش دارند و این اشعه باعث افزایش تورم بینی می شود .
  • جلو گرما مانند شعله گاز قرار نگیرید .
  • چسب به طور مرتب به صورت برنامه ای که پزشک برای شما تعیین کرده است ، استفاده شود .
  • از استفاده نمک خودداری شود . نمک تاثیر زیادی در افزایش تورم دارد .
  • بعد از جراحی ، در برنامه غذایی خود فست فود را قرار ندهند .

چسب زدن بعد از جراحی بینی

چسب نباید در بازه زمانی کم ، مدام عوض شود . برای مثال اگر چسب هر روز برداشته شود ورم چند برابر می شود . چسب باید هفته ای یکبار یا حداکثر دو بار عوض شود . ( چسب در ابتدای جراحی باید توسط پزشک معالج تعویض شود . )

چسب حین حمام کردن و به صورتی که خیس است باید عوض شود زیرا برداشتن چسب در حالت خشک باعث افزایش تورم می شود .

مدت زمان چسب زدن

چسب زدن بعد از جراحی بینی باید حداقل یک ماه به طور مداوم استفاده شود . بعد از یک ماه می توان فقط شب ها چسب زد . بعضی از بینی ها نیاز دارند که به مدت طولانی از چسب استفاده کنند که شاید ۷ یا ۸ ماه به طور شبانه روز چسب زده شود . معمولا چنین اتفاقی در جراحی بینی گوشتی یا بینی های با پوست ضخیم بسیار شایع است .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

استفاده از کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون از مواردی است که در روند درمان جراحی بینی به کار گرفته می شود . اگر تورم زیاد باشد پزشک می تواند از کورتون در نقاط خاصی از بینی استفاده کند و تورم بینی را کاهش دهد . این ابزار می تواند بسیار تاثیر گذار باشد اما حتما باید بر طبق نظر پزشک باشد تا لزوم آن را تشخیص دهد .

در مورد بیمارانی که پوست چرب و یا ضخیم دارند و یا کسانی که جوش زیاد میزنند ، می توانند با نظر جراح بینی از دارو هایی در فاصله زمانی مناسب و تعیین شده استفاده کنند . این عامل نیز می تواند در کاهش بینی بسیار موثر باشد .

نتیجه گیری

افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند ، لازم است این نکته را بدانند ، جراحی بینی جزو عمل های زیبایی است که در مدت زمان طولانی ، نتیجه آن قابل مشاهده است و بعد از یک الی دو سال تورم در بینی وجود خواهد داشت .  درنتیجه توصیه می شود صبور باشید و نگرانی بی جهت در مورد فرم بینی خود نداشته باشید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

4 × دو =