۲۷ اسفند

کاهش ورم بینی بعد از جراحی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

کاهش ورم بینی بعد از جراحی 

آیا قصد دارید بینی خود را عمل کنید ؟

آیا از تورم بعد از جراحی بینی نگران هستید ؟

نمونه عمل بینی

تورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی همیشه مورد توجه بیماران بوده است و بعد از جراحی این تورم برایشان نگران کننده است زیرا نمی توانند خیلی زود نتیجه عمل را مشاهده کنند . با ما همراه باشید تا در این مقاله از نحوه مراقبت های بعد از جراحی بینی بیشتر آشنا شوید .چکار کنیم که تورم بینی بعد از جراحی کم شود ؟

بعد از جراحی بینی توصیه هایی وجود دارد که باعث می شود نتیجه بهتری از عمل گرفته شود ، به اختصار به مواری از آن می پردازیم .

  • از انجام کارهای فیزیکی سنگین در دو سه هفته اول خودداری کنید .
  • در مقابل آفتاب حضور پیدا نکنید . نور آفتاب به شدت باعث افزایش تورم می شود .
  • به مدت طولانی جلو مانیتور کامپیوتر و تلویزیون نباشید زیرا اشعه ماورابنفش دارند و این اشعه باعث افزایش تورم بینی می شود .
  • جلو گرما مانند شعله گاز قرار نگیرید .
  • چسب به طور مرتب به صورت برنامه ای که پزشک برای شما تعیین کرده است ، استفاده شود .
  • از استفاده نمک خودداری شود . نمک تاثیر زیادی در افزایش تورم دارد .
  • بعد از جراحی ، در برنامه غذایی خود فست فود را قرار ندهند .

چسب زدن بعد از جراحی بینی

چسب نباید در بازه زمانی کم ، مدام عوض شود . برای مثال اگر چسب هر روز برداشته شود ورم چند برابر می شود . چسب باید هفته ای یکبار یا حداکثر دو بار عوض شود . ( چسب در ابتدای جراحی باید توسط پزشک معالج تعویض شود . )

چسب حین حمام کردن و به صورتی که خیس است باید عوض شود زیرا برداشتن چسب در حالت خشک باعث افزایش تورم می شود .

مدت زمان چسب زدن

چسب زدن بعد از جراحی بینی باید حداقل یک ماه به طور مداوم استفاده شود . بعد از یک ماه می توان فقط شب ها چسب زد . بعضی از بینی ها نیاز دارند که به مدت طولانی از چسب استفاده کنند که شاید ۷ یا ۸ ماه به طور شبانه روز چسب زده شود . معمولا چنین اتفاقی در جراحی بینی گوشتی یا بینی های با پوست ضخیم بسیار شایع است .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

 

استفاده از کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون از مواردی است که در روند درمان جراحی بینی به کار گرفته می شود . اگر تورم زیاد باشد پزشک می تواند از کورتون در نقاط خاصی از بینی استفاده کند و تورم بینی را کاهش دهد . این ابزار می تواند بسیار تاثیر گذار باشد اما حتما باید بر طبق نظر پزشک باشد تا لزوم آن را تشخیص دهد .

در مورد بیمارانی که پوست چرب و یا ضخیم دارند و یا کسانی که جوش زیاد میزنند ، می توانند با نظر جراح بینی از دارو هایی در فاصله زمانی مناسب و تعیین شده استفاده کنند . این عامل نیز می تواند در کاهش بینی بسیار موثر باشد .

نتیجه گیری

افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند ، لازم است این نکته را بدانند ، جراحی بینی جزو عمل های زیبایی است که در
مدت زمان طولانی ، نتیجه آن قابل مشاهده است و بعد از یک الی دو سال تورم در بینی وجود خواهد داشت .  درنتیجه توصیه می شود صبور باشید و نگرانی بی جهت در مورد فرم بینی خود نداشته باشید .

کاهش ورم بعد از جراحی بینی

آیا قصد انجام جراحی بینی را دارید ؟

آیا می دانید برای جراحی بینی چه نکاتی را باید رعایت کنید ؟

جراحی زیبایی بینی از جمله عمل های پر مخاطب می باشد که افراد بسیاری به دلایل مختلف درمانی و یا زیبایی این جراحی را انجام می دهند . اما نکته قابل تامل بعد از انجام این جراحی ، مراقبت های بعد از آن است . ورم بینی و یا کبودی بینی می تواند برای بیمار نگران کننده و ناخوشایند باشد . ما در این مقاله به ارائه مطالبی پرداختیم که به شما کمک می کند ورم بینی شما زودتر کاهش پیدا کند .

کاهش ورم بینی

کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید یک سری ملزومات را بعد از عمل بینی بپذیرند ، تا به آن ها کمک کند ورم و کبودی که بعد از عمل به وجود می آید ، هر چه زودتر از صورت کم شود و از بین برود . این ملزومات بخشی توسط پزشک جراح زیبایی بینی رعایت می شود و بخشی دیگر توسط خود شخص بعد از عمل باید رعیت شود .

استفاده کردن از آب مرکبات ، استفاده از کمپرس یخ  از جمله این موارد هستند. اما آنچه که بیشتر از همه قابل اهمیت است ، مخصوصا افرادی که بینی شان افزایش ضخامت پوستی دارند یا در اصطلاح بینی های گوشتی است ، اتصال عضلات لبه فوقانی به بینی در حین خنده است که بسیار کمک می کند به افزایش ورم بینی و اینکه شکل نهایی بینی از بین برود . در این مورد می توان استفاده از ماساژ بینی را توصیه کرد که ورم تا حد قابل توجهی کم می شود . در نتیجه این نکته مهم است که در هنگام خندیدن شخص خود را کنترل کند و یا پره های بین را با دست نگه دارد .

بحث دیگری که بسیار می تواند در ایجاد ورم مهم باشد . تاثیر جاذبه زمین روی بینی است . یعنی بیش از اندازه پایین بودن سر باعث افزایش پیدا کردن ورم بینی می شود .

چسب زدن بعد از ورم بینی

در مورد طریقه چسب زدن معمولا بعد از جلسه دوم و سوم به خود شخص آموزش های لازم داده می شود که بیمار بتواند بعد از آن خودش چسب بینی را در موقع لزوم و زمانی که دسترسی به پزشک خود را ندارد ، تعویض نماید .

مدت زمان استفاده از چسب معمولا سه هفته تا یک ماه ذکر می شود اما با توجه به پوست بیمار می تواند متفاوت باشد و اگر پوست بیمار نازک باشد ، سه هفته کافی است اما اگر گوشتی باشد بهتر است تا دو ماه از چسب استفاده کند .

توصیه غذایی بعد از جراحی بینی

توصیه دیگری که تمام پزشکان زیبایی عمل توصیه می کنند استفاده نکردن از نمک است که باعث ورم بیشتر می شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

فعالیت های جانبی بعد از عمل بینی

فعالیت های سنگین را تا ۶ ماه بعد از جراحی بینی باید متوقف شود و تا ۳ ماه از استخر استفاده نکنند .

نکته مهم دیگر که در ورم بینی بسیار تاثیر گذار خواهد بود استفاده نکردن از مصرف سیگار و قلیان تا ۴ هفته بعد از عمل جراحی بینی باید قطع شود زیرا بسیار در افزایش ورم بینی تاثیر گذار است و همچنین ترمیم زخم های بینی بیمار با تاخیر انجام می ود .

نتیجه گیری

با توجه به حساس بودن جراحی بینی مراقبت های بعد از جراحی بینی و حتی رعایت نکات مهم قبل از جراحی بینی می تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار مهم باشد.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

12 − 2 =