۱۵ مرداد

آیا جراحی بینی برای افراد دیابتی ممنوع است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

آیا جراحی بینی برای افراد دیابتی ممنوع است؟

اقدامات لازم قبل از عمل برای افراد دیابتی

افراد دیابتی چه مواردی را باید رعایت کنند؟

 جراحی بینی در افراد دیابتی

یکی از مسائل مهمی که در هنگام عمل جراحی باید به آن توجه کرد میزان قند خون است. بیشتر بیماران دیابتی به دلیل مشکلاتی که ممکن است بعد از عمل برایشان بوجود آید از انجام آن سرباز می زنند.

ممکن است در افراد دیابتی این سوال بوجود آید که آیا آنها هم می توانند عمل بینی انجام دهند؟ بله افراد دیابتی هم می توانند عمل جراحی بینی انجام دهند ولی قبل از عمل باید مصرف داروهای خود را قطع کرده و سه وعده غذایی خود را به شش وعده افزایش دهند. بیماران دیابتی باید مصرف میوه های تازه و سبزیجات، حبوبات و غلات و نان سبوس دار را در وعده های غذایی خود بگنجانند.

مواردی که افراد دیابتی قبل از عمل باید رعایت کنند:

  • دادن آزمایش برای تعیین میزان قند خون. در صورت بالا بودن اقدامات لازم جهت کاهش قند خون انجام شود.
  • میزان قند خون باید ۱۵۰ یا کمتر باشد در این صورت می توان بدون مشکل عمل جراحی بینی را انجام داد.
  • قبل از انجام دادن عمل جراحی باید پزشک خود را از وجود هرگونه بیماری مطلع کرد.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

اقدمات لازم برای افراد دیابتی قبل از عمل جراحی بینی

  • مهمترین اقدام، کنترل قند خون و پیشگیری از کاهش قند خون است. به دلیل اینکه بیمار قبل از عمل نباید چیزی بخورد احتمال افت قند خون بالا می رود.
  • افراد دیابتی نباید قبل از عمل، انسولین یا قرص قند خون خودشان را استفاده کنند.
  • قبل از عمل توصیه های پزشک را اجرا نماید.

دیابت دو نوع دارد: نوع اول و نوع دوم

در نوع اول که اکثرا قبل از سی سالگی بروز می کند و ریشه خانوادگی دارد به علت از بین رفتن سلول های بتا در پانکراس، تولید انسولین مختل می شود.

در نوع دوم بدن بیمار انسولین تولید می کند اما سلول های بدن در مقابل دریافت انسولین مقاومت می کنند و از رسیدن انسولین به سلولهای دیگر جلوگیری شود.

در هر دو نوع اول و دوم، بیماران تحت درمان با داروهای کاهنده قند خون هستند و عمل جراحی بینی آنها همراه با بی هوشی انجام می شود. در حین عمل باید قند خون به صورت ساعتی کنترل شود و میزان قند خون در هنگام عمل باید بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ باشد.

در ادامه نمونه جراحی زیبایی بینی توسط دکتر عباس نوروزی متخصص گوش و حلق و بینی را مشاهده نمایید .

نتیجه گیری:

جراحی بینی برای افراد دیابتی ممنوع نیست ولی ممکن است با عوارض و مشکلاتی مثل دیر جوش خوردن زخم ها، دیر خوابیدن ورم ها، عفونت شدید یا خونریزی و … همراه باشد. بنابراین باید حتما قبل از عمل قند خون کنترل شود. هر اندازه که قند خون کنترل شود عوارض و خطرات ناشی از عمل جراحی کمتر می شود. لازم به ذکر است که در هنگام عمل قند خون به علت ضربان قلب افزایش پیدا می کند که اگر کنترل شود از پیدایش اختلالات و عفونت های شدید جلوگیری می شود. به این خاطر باید قبل از عمل جراحی حتما پزشک را از سوابق بیماری خود آگاه نمایید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

6 + 1 =