۱۸ اسفند

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

آیا نگران ورم بینی خود هستید ؟

آیا از راه های کاهش ورم اطلاعی دارید ؟

آیا می دانید تزریق کورتون چه موقع انجام می گیرد ؟

جراحی زیبایی بینی جزو عمل های زیبایی است که حساسیت های زیادی به دنبال خود دارد . از جمله آن ورم ها بعد از جراحی و نگرانی هایی که از فرم بینی به وجود می آید . معمولا بیمارانی که به تازگی جراحی بینی داشته اند فکر می کنند در مدت زمان کوتاه باید به نتیجه نهایی برسند و بینی آن ها فرم دلخواه شان را داشته باشد در صورتی که عمل بینی جزو مواردی است که باید به آن زمان لازم را داد تا به فرم نهایی تبدیل شود .

یکی از نگرانی های بعد از جراحی بینی تورم بعد از عمل است که با انجام راه هایی می توان آن را کاهش داد . با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر با چگونگی آن آشنا شوید .

جراحی بینی گوشتیجراحی بینی

جراحی بینی جزو جراحی های شایع در بین افراد می باشد که با استفاده از آن قوس بینی از بین می رود و نوک پایین بینی بریده می شود ، کجی های بینی صاف می شود و نامتقارنی های بینی اصلاح می شوند و همچنین حساسیت ها و انحراف هم در همین پروسه درمان می شود .

تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون به بینی در بینی های گوشتی که تورم زیادی به خصوص در بالای نوک بیین دارند ، انجام می شود . کسانی که بینی هایی با پوست فوق العاده ضخیم و بینی های شدیدا گوشتی دارند . در تعدادی از موارد که ورم لوکالیزه و یا ورم موضعی که در ناحیه ای از بینی داشته باشیم که فقط مختص همان ناحیه باشد و ورم خیلی زیاد باشد ممکن است که توصیه به تزریق کورتون شود و نیاز به تزریق کورتون و یا آمپول تریامسینولون داشته باشند . این تزریق براساس میزان پاسخی که بعد از تزریق اول داشته ایم ، ممکن است تکرار شود. این تکرار بعد از یک ماه و نیم بعد از تزریق اول سنجیده می شود و اگر لازم بود مجدد تزریق می شود .

زمان تزریق کورتون

تزریق کورتون معمولا از یک هفته تا یک ماه بعد از جراحی صورت می گیرد . تزریق کورتون زیر پوست و در ناحیه عمقی پوست انجام شود تا تورم را از بین ببرد . تکرار تزریق بستگی به نظر جراح زیبایی بینی دارد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

توصیه جراح بینی برای تزریق کورتون

آنچه که بیشتر پزشکان جراح بینی توصیه می کنند در صورت نیاز نبودن از تزریق استفادده نشود و با چسب زدن درست ، ورم بینی را کاهش داده شود . زیرا تزریق کورتون بعد از جراحی بینی درست است که نوک بینی را زیباتر می کند و حالت بهتری به آن می دهد اما پوست بینی هم نازک تر می شود و ممکن است کمی ناهمواری روی سطح ایجاد کند به این دلیل عمدتا از تزریق کورتون احتراز می شود . بیشتر توصیه می شود با همان چسب زدن به مدت طولانی ورم بینی را کاهش دهند . این کار باعث می شود که سطح پوست به صورت یکنواخت کاهش تورم داشته باشد .

نتیجه گیری

با توجه به آنچه گفته شد تزریق کورتون بسیار حساس است و باید با دقت انجام شود . شما می توانید با مراجعه به جراح بینی در کرج مشاوره های لازم را دریافت نمایید .

مقالات مرتبط با این مقاله

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

6 + هفت =