۲۶ تیر

سه نکته مهم برای انتخاب بهترین جراح بینی

مدت زمان مطالعه ۱۵ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۳.۲]

امروزه جراحی بینی جزو شایع ترین عمل های زیبایی محسوب می شود . هر روزه افراد زیادی به خاطر ظاهر خود ، تصمیم به جراحی می گیرند و یا مشکلات عملکردی، آن ها را مجبور به جراحی بینی می کند . حال بعد از تصمیم قطعی این سوال برای بیماران مطرح می شود که چگونه می توانند یک جراح خوب را بیابند ؟ ویژگی یک جراح خوب چیست؟ چه معیار هایی برای تشخیص یک جراح مناسب اهمیت دارد؟ پاسخ دادن به این سوالات می تواند برای نتیجه عمل بسیار حیاتی باشد . به این خاطر توصیه می شود حتما آگاهی لازم و اطلاعات مناسب را کسب کرده آنگاه اقدام به جراحی نمایید. در ادامه به توضیح بیشتر این امر می پردازیم تا در این راستا کمکی به مشتاقان جراحی بینی شده باشد. با ما همراه باشید.

بهترین جراح بینی چه کسی است؟

جراحی بینی جزو عمل های بسیار حساس در بین عمل های زیبایی است . این عضو در چهره بیشترین تاثیر را در تناسبات ظاهری فرد دارد و وظیفه عملکردی آن مهم تلقی می شود . این موضوع جراحی بینی را حساس و پیچیده می نماید. جراح بینی با ارزیابی وضعیت جسمی بیمار و عارضه هایی که در بینی وجود دارد بهترین حالت را برای بینی در نظر می گیرد. فرم بینی باید با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته و متناسب باشد . به همین منظور ضرورت دارد که بهترین جراح بینی، دانش ، مهارت و تجربه کافی را داشته باشد تا بتواند بهترین نتیجه را از عمل بگیرد.همچنین توجه به درخواست بیمار و تقاضا و انتظارات وی از نتیجه جراحی بسیار حائز اهمیت است. پزشک با بیمارمحور بودن خود می تواند ارتباط عمیقی ایجاد کرده و یک عمل موفقیت آمیز را انجام دهد.

نکته اول: تجربه و مهارت جراح بینی

نکته دوم: آگاهی و ارزیابی تجربیات دیگران

نکته سوم: بیمار محور بودن پزشک

معیار یک جراحی بینی موفق چیست؟

زمانی می توان یک جراحی بینی را موفق قلمداد کرد که در آن هر دو عملکرد بینی به درستی انجام شود . به طوری که هم ظاهر صورت مطلوب تر گردد و هم سلامت جسمی بیمار بهبود یابد و افرادی که انحراف بینی دارند و یا در تنفس مشکل دارند ، بعد از عمل این مشکلات را نداشته باشند . باید توجه کرد که بینی زمانی می تواند زیبا باشد که در کنار اجزای دیگر صورت طبیعی و متناسب باشد و در کنار دیگر اجزا زیبا دیده شود . گاهی بینی به تنهایی زیبا و کوچک شده اما در چهره فرد بیش اندازه کوچک و یا سربالا شده است . البته توجه به این نکته ضروری است که سلیقه افراد و نگاه آفراد به زیبایی کاملا سلیقه ای است. به همین منظور جراحی بینی به اشکال مختلف از قبیل جراحی بینی طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی انجام می گیرد.

نمونه کار واقعی از بهترین جراحی های بینی

در جراحی بینی انتخاب یک جراح زبده می تواند این اطمینان خاطر را در بیمار ایجاد می نماید که نتیجه کار یک خروجی بسیار مطلوب خواهد بود . البته انتخاب آن لازمه دقت و اطلاعات کافی می باشد . در گام اول باید از تخصص پزشک مطمئن شوید . گاهی پزشک تخصص لازم در این زمینه نداشته و تنها دوره های کوتاهی را گذرانده است . بینی هایی که بعد از عمل ظاهر نامطلوب دارند و یا مشکلات تنفسی پیدا می کنند ، نشان می دهد که جراح تجربه کافی را نداشته است. و گاها بیمار مجبور به انجام جراحی ترمیم بینی خواهد بود .
داشتن نمونه کارهای مناسب و سابقه طولانی می تواند نشاندهنده اعتبار یک جراح بینی خوب باشد . هر گاه عمده جراحی زیبایی بینی به خوبی انجام شده باشد ، نشان می دهد جراح از توانایی بالایی برخوردار است و شما از سبک جراحی وی آگاه خواهید شد.
بهره گیری از تکنولوژی روز از جمله مواردی است که در انتخاب جراح خوب تاثیر می گذارد . با پیشرفت روز افزون علم، روش های نوینی برای جراحی بینی شناخته شده است که جراحان معتبر و حرفه ای از آنها استفاده می کنند. یک جراح بینی خوب برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل از روشهای نوین استفاده می کند

فیلم های جراحی بینی خوب

نمونه جراحی زیبایی بینی

نمونه جراحی زیبایی بینی بعد از دو ماه

نمونه جراحی زیبایی بینی مردانه

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر بر روی” گالری فیلم ” کلیک کنید.

تصاویر جراحی بینی خوب

شایعترین دلیل برای عمل جراحی بینی چیست؟

افراد به چه دلیل نیاز به جراحی بینی دارند؟ به راستی چه چیزی باعث این تشخیص می شود که شما نیاز به جراحی بینی دارید؟ این امر دلایل متعددی دارد اما شایعترین موارد مربوط به انحراف تیغه بینی ( بینی کج)، افتادگی نوک بینی یا نامتقارن بودن سوراخ های بینی است.


انواع مختلف بینی

معمولا بینی به دو نوع مختلف بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود. به طوری که در معاینه اولیه بر طبق نوع بینی استخوانی و یا گوشتی ، روش جراحی تعیین می شود . گاهی لازم نیست جراحی بینی به صورت باز انجام شود و با روش جراحی بسته می توان به نتیجه دلخواه رسید .

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که غضروف و استخوان سفت و مستحکمی دارند و معمولا با قوز یا برآمدگی همراه هستند و پوست نازکی دارند. قوز بینی به دلایل مختلفی از جمله عوامل ارثی و محیطی وجود دارد. ژنتیک بحث گسترده ایست که عوامل ظاهری و باطنی فرد را تحت شعاع قرار می دهد . عوامل محیطی نیز شامل تصادف، ضربه و … منجر می شود بینی دچار شکستگی و درنتیجه دچار قوز شود .
در بینی های استخوانی روش انجام جراحی به دو روش بسته و باز انجام می پذیرد که هر کدام با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود . در جراحی رینوپلاستی باز اعمال تغییرات اساسی صورت می گیرد؛ مثل برطرف کردن قوز بینی یا انحراف. در عمل باز جراح با تسلط بیشتری کار می کند و آناتومی بینی را به طور دقیق مشاهده می کند.

جراحی بینی گوشتی

بینی هایی که غضروف ضعیف و پوست ضخیم تری دارند از جمله بینی های گوشتی محسوب می شوند. اگر شما نیز جزو افرادی باشید که بینی گوشتی دارند، لابد شنیده اید که جراحی بینی گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است. اما این باور عمومی که بینی گوشتی به خوبی و زیبایی بینی استخوانی نمی شود، کاملا اشتباه بوده و شاید در طراحی مدل های طبیعی، بینی های گوشتی نتیجه بهتری دریافت نمایند. در گذشته به خاطر استفاده از روشهای نادرست، بینی های گوشتی در مواردی بازگشت پذیر بوده اند اما با پیشرفت روزافزون علم روش های جدیدی ارائه شده اند که به جای تراشیدن غضروف بینی، گاهی غضروف تقویت می شود. در نتیجه انتخاب جراحی که از روش های منسوخ شده استفاده نکند؛ خود امری حیاتی به نظر می رسد.


انواع روش های جراحی بینی چیست؟

با توجه به پیشرفت روزافزون علم، امروزه در ایران جراحی بینی به دو روش مختلف جراحی باز و جراحی بسته انجام می گیرد. هرکدام از روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارد که پزشک متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به شرایط خاص بیمار تشخیص می دهد که از چه نوع روشی استفاده کند.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش جراحی ، جراح از داخل بینی و از زیر پوست و روی برآمدگی سوراخی ایجاد می کند . این روش جراحی که به خاطر باز نشدن بینی به آن جراحی بسته اطلاق می شود و از داخل سوراخ های بینی انجام می شود .

جراحی بینی به روش باز

در این نوع جراحی با برش کوچکی در قسمت کولوملا ، پوست بینی از قسمت غضروف آن جدا شده و جراح بینی می تواند داخل بینی را مشاهده نماید . این روش برای تغییرات ظاهری و فرم دهی بینی استفاده می شود و همچنین برای برطرف کردن مشکلات تنفسی و پولیپ و … مورد استفادده قرار می گیرد .

جراحی بینی به روش باز بهتر است یا بسته؟

عمدتا جراحی باز برای مشکلات عملکردی بینی مانند تنفس بیمار و ترمیم ظاهر بینی انجام می شود و برای مواردی که بینی کج باشد و یا انحراف شدید داشته باشد ، این روش کاربرد دارد اما روش جراحی بینی بسته در مواردی که بینی تنها قوز دارد گزینه مناسب تری است و در صورت وجود پولیپ ، افتادگی و یا کجی ، این روش استفاده نمی شود . در تعیین مزیت نمی توان هر کدام از این روش ها را بر دیگری برتر دانست چرا که هر کدام بر طبق شرایط جسمی بیمار تعیین می شود . در عمل بینی باز جراح ، دسترسی بیشتری به بینی دارد و راحت تر می تواند آسیب ها را برطرف کند و تغییرات در این حالت محسوس تر خواهد بود .

مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی:

عمل بینی یا رینولاستی نیز مانند هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت هایی دارد. نکاتی که با رعایت آنها دچار سختی های کمتری حین عمل میشوید و دوره نقاهت بعد از عمل را نیز راحتتر پشت سر می گذارید.
قبل از عمل از داروهای انعقادی مثل آسپرین استفاده نکنید. داروهای انعقادی موجب افزایش خونریزی خواهند شد. در صورتی که چنین داروهایی استفاده می کنید حتما پزشک را در جریان قرار دهید.
استعمال دخانیات اعمم از سیگار و قلیان مطلقا ممنوع است. حداقل تا ۶ هفته قبل از عمل مصرف دخانیات را کنار بگذارید.
داشتن استرس و اظطراب بیهوده تنها موجب افزایش نارحتی خودتان خواهد شد و شرایط را برای عمل سختتر می کند. با انتخاب پزشک متبحر در زمینه عمل بینی تا حد بسیار زیادی می توانید از استرس خود بکاهید.

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی:

پس از آنکه بینی خود را عمل کردید، به مراقبتهای بعد از عمل بینی باید توجه ویژه ای کنید. لازم است نکات زیر را حتما رعایت کنید:
– بعد از عمل بینی نیاز به بستری شدن ندارید و بعد از ریکاوری می توانید به منزل بازگردید. اما ضروری است که با یک همراه به کلینیک بروید تا او از شما مراقبت کند.
– روز اول باید استراحت مطلق داشته باشید و از خوراکی ها و رژیم غذایی سرد و مایعات استفاده کنید.
– تا ۴۸ ساعت پس از عمل ( قبل از خارج کردن تامپون ها)، هر دو ساعت یکبار از کمپرس سرد بر روی کبودی ها استفاده کنید.
– برای ۴۸ ساعت بعدی ( بعد از خارج کردن تامپون ها) از کمپرس گرم بر روی کبودی ها استفاده کنید. کمپرس سرد و گرم باعث می شود میزان تورم و کبودی های صورت پس از عمل کاهش یابد.
– تا یک هفته پس از عمل سعی کنید استراحت نسبی داشته باشید. سرتان را به مدت طولانی پایین نگه ندارید. از فعالیت بدنی شدید اجتناب کنید.
– مسواک زدن باید به آرامی و نرمی انجام بگیرد.
– حواستان باشد اگر نیاز به دوش گرفتن دارید، به نحوی اینکار را انجام دهید که پانسمان روی بینی( اسپلینت یا گچ) دچار رطوبت نشود.
– وجود خونابه یا لخته های خون داخل بینی کاملا طبیعی است. به هیچ وجه سعی در خارج کردن آنها از بینی نکنید. پس از مراجعه به پزشک برای خارج کردن تامپون ها، پزشک بینی را کاملا بررسی کرده و به طریق خاصی اقدام به خارج کردن لخته ها می کند.
– سعی کنید هنگاتم عطسه کردن دهان خود را باز بگذارید تا فشار هوا از راه دهان خارج شود و به مخاط بینی آسیب نرساند.
– استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک بسیار ضروری است. به هیچ وجه بدون اطلاع پزشک و با توصیه اطرافیان اقدام به استفاده از داروها به طور خودسرانه نکنید.
کاهش ورم بعد از جراحی بینی به مقدار بسیار زیادی به نحوه مراقبتهای شما بعد از جراحی بستگی دارد.


بعد از جراحی بینی این کارها را انجام ندهید !!

– لطفا به هیچ وجه آداس نجوید!! از خوردن غذاهای سفت اجتناب کنید . حتی المقدور از غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ استفاده کنید.
– مصرف الکل ، استعمال سیگار و به طور کلی دخانیات برای عمل جراحی بینی بسیار مضر است. سعی کنید از ۶ هفته قبل از عمل و تا ۳ هفته بعد از عمل از هرگونه مصرف دخانیات جدا بپرهیزید.
– استفاده از عینک تا دوماه بعد از عمل منع دارد. سعی کنید لنز طبی را جایگزین استفاده از عینک کنید.
– از صحبت کردن های طولانی مدت و حرکات اضافی صورت جدا بپرهیزید و سعی کنید تا دو هفته اول به خوبی استراحت کنید تا به شرایط عادی و روزمره برسید.
– سعی کنید از فین کردن اجتناب کنید. مخاط بینی تا ۲ الی ۳ هفته پس از عمل بسیار حساس و آسیب پذیر است ؛ بنابراین سعی کنید بیشتر از راه دهان نفس بکشید.


خمیازه کشیدن که یک واکنش طبیعی بدن در هنگام خستگی است، پس از جراحی هایی مثل عمل بینی می تواند دردسر ساز باشد!! هرگونه عمل شدید یا تحرک زیاد می تواند موجب تغییر بر نتیجه جراحی بینی شود. گرچه خمیازه کشیدن امری غیر ارادی است اما راهکارهایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید جلوی خمیازه کشیدن را بگیرید یا از شدت آن کم کنید.

اولین اقدام استراحت کردن به اندازه کافیست. از آنجائیکه خمیازه بیشتر به هنگام خستگی ایجاد می شود بهتر است خواب کافی داشته باشید. هنگام خمیازه کشدن سعی کنید دهان خود را کمی باز کنید و جلوی باز شدن بیش از حد دهان را بگیرید.نباید اجازه دهید حرکات صورت زیاد شده و به بینی فشار بیاورد.

سعی کنید به آرامی با دست خود پانسمان بینی را نگه دارید و سپس خمیازه بکشید. بدین طریق از فشار آوردن زیاد به عضلات صورت جلوگیری میشود.

رعایت نکات گفته شده و مراقبتها بعد از جراحی بینی بسیار ضروری است. چراکه ارتباط مستقیمی با نتیجه شما از جراحی بینی دارد. تمام موارد گفته شده را تنها کافیست تا دو هفته پس از عمل رعایت کنید بعد از این دوره رو به بهبودی می رود و می توانید به حالت طبیعی و روزمره خود بازگردید.

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون به بینی

کسانیکه اقدام به جراحی بینی گوشتی نموده اند و تورم زیادی بعد از عمل بینی دارند ممکن است با توصیه پزشک نیاز به تزریق کورتون داشته باشند. معمولا به کسانی که دچار تورم موضعی بینی زیادی شده باشند، تزریق کورتون یا آمپول تریامسینولون توصیه می شود. تزریق کورتون با توجه به نظر پزشک و پس از یک هفته تا یک ماه پس از عمل انجام می گیرد.

بعد از عمل بینی چی بخوریم ؟

تغذیه شما قبل از جراحی بینی در زمان بهبودی شما بسیار تاثیرگذار است. از چند هفته قبل از عمل سعی کنید رژیم غذایی خود را مملو از ارزش غذایی کنید.

استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین برای کلاژن سازی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیرگذار است.

میوه و سبزیجات مصرف کنید . آهن به خون سازی پس از عمل کمک خواهد کرد.

آناناس مصرف کنید. مصرف آناناس برای جلوگیری و کاهش تورم بینی بعد از عمل بسیار مفید است.

آب کافی بنوشید. مصرف آب به تقویت و بهبود عملکرد سیستم بدن کمک شایانی می کند.

برای استفاده از مکل های غذایی حتما با پزشکتان مشورت کنید . مصرف بی رویه برخی از ویتامین ها همچون ویتامین E میتواند خونریزی و کبودی را افزایش دهد.

چه مدت بعد از عمل بینی باید از چسب استفاده کنیم؟

چسب زدن به بینی به توصیه پزشکان انجام می گیرد . معمولا دلیل استفاده از چسب به خاطر مراقبت بیشتر از بینی صورت می گیرد. چسب زدن باعث کاهش تورم بینی شده و توصیه می شود تا حداقل ۳ هفته الی یک ماه از چسب بینی استفاده شود.نیازی نیست که هر روز چسب بینی را عوض کنید. ۳ الی ۴ روز یکبار تعویض چسب بینی به کاهش ورم بینی کمک می کند.

برای مدت زمان زدن چسب به توصه پزشک خود دقت کنید، اما معمولا کسانی که بینی گوشت دارند باید مدت بیشتری ( در حدود ۲ ماه ) از چسب بینی استفاده کنند.

مناسب ترین سن برای جراحی بینی

سن ایده آل جراحی بینی در سن جوانی است به خاطر اینکه پوست باید خاصیت انقباض پذیری مناسبی داشته باشد و بتواند خود را مطابق تغییراتی که ایجاد می شود ، تغییر دهد . به این خاطر در محدوده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال نتیجه بهتری از جراحی زیبایی بینی حاصل می شود . عمل بینی در سن کم نیز توصیه نمی شود چرا که صورت فرد باید به رشد نهایی خود رسیده باشد و تغییری در چهره ایجاد نشود . عمل بینی در سن بالا نیز علاوه بر منعطف نبودن پوست و قابلیت تغییرپذیری کم ، از نظر روحی نیز بیمار دیرتر با چهره خود ارتباط برقرار می کند . داشتن تصور ثابت از چهره خود امری است که از نظر روانشناختی نیز بررسی می شود و به مرور زمان ایجاد می شود . به این خاطر بهترین جراح بینی تصویری از بعد از عمل برای بیمار متصور می شود و از نظر روحی فرد را آماده روبرو شدن با چهره جدید خود می کند . توضیحات ذکر شده بدان معنا نیست که نمی توان برای افراد در سن بالا عمل بینی انجام داد . بلکه باید موارد احتیاطی قبل از آن را در نظر گرفت به طوری که فرد مشکلات قلبی ، تنفسی و بیماری های زمینه ای نداشته باشد و یا در صورت وجود بتوان آن را کنترل کرد .

برای مشاهده ویدئویی از نمونه جراحی بینی روی تصویر زیر کلیک نمایید. 

هزینه جراحی بینی

برای جراحی بینی هزینه های مختلفی ارائه می شود که مطابق با تجربه جراح، نوع خدمات بیمارستان، موقعیت جغرافیایی، شرایط جسمی بیمار و … متفاوت است. اما استاندارهایی از سوی جامعه جراحان تعیین می شود که معمولا در همان محدوده اعلام می شود. اما در برخی شرایط جراحان تازه کار، برای جراحی بیشتر و کسب تجربه اقدام به جراحی با هزینه های پایین می نمایند که این کار با ریسک بالایی همراه است. حال ممکن است علاوه بر ظاهر بر عملکرد بینی نیز تاثیر منفی به جای بگذارد. پس برای اقدام به جراحی این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نخواهد بود!!

چند نکته مهم در رابطه با جراحی بینی:

جراحی بینی غالبا به صورت باز و با بیهوشی عمومی فرد انجام میشود ، نیاز است تا موارد بسیاری را رعایت نمایید که بهترین نتیجه را از عمل جراحیتان بگیرید .
پیش از این در رابطه به اقداماتی که باید قبل و بعد از جراحی بینی انجام دهید اشاره نموده ایم.
موردی که امروزه بسیاری از سوالات در رابطه با آن مطرح میشود تغذیه و رژیم غذایی بعداز جراحی بینی است ، برخی افراد به چاقی بعد از عمل بینی اشاره میکنند و عده ای نیز از این جراحی به عنوان فرصتی برای لاغر شدن نگاه میکنند. این تصورات اشتباه و غلط بوده و حتما نیاز است تا در این رابطه با پزشک جراحتان مشورت نمایید .
باید توجه داشته باشید که تغذیه باید به صورت اصولی و مناسب صورت بگیرید،معمولا یک ساعت بعد از جراحی باید یک نوشیدنی میل کنید. توجه داشته باشید که بعد از عمل به هیچ عنوان غذاهای سفت و جویدنی مصرف نکنید .
به خوردن وعده های غذایی حاوی مایعات زیاد اکتفا کنید، از این رو خوردن سوپ و یا سبزیجات پخته ی نرم و یا غذاهای آب پز شده که به راحتی خورده میشوند توصیه میشود .
غذاهایی که مشکلات بلع و دفع ایجاد میکنند مصرف کنید، ترجیحا از خوردن شیر و لبنیات جلوگیری نمایید .
تا هفته ی اول نیاز است تا فشار زیادی به استخوانهای فک و صورت وارد نکنید.
ممکن است بر اثر بیهوشی برای دفع دچار مشکل شوید از این رو به خوردن مایعات ادامه دهید.
دوره ی نقاهت جراحی بینی دوره ی پر اهمیتی برای دریافت کالری است، ممکن است بیمار تمایلی به غذا خوردن نداشته باشد و احساس تهوع بکند این امر عادی است و با خوردن نوشیدنی هایی مثل آب آناناس و یا هلو درمان میشود، خوردن میوه و غذاهای اسیدی مثل پرتقال توصیه نمیشود زیرا باعث ایجاد اختلال در معده شود.
برخی از بیماران برای اینکه نوشیدن مایعات برایشان راحت تر باشد از نی استفاده میکنند، توجه داشته باشید که استفاده از نی میتواند فشار سنگینی به بینی شما وارد نماید و عضلات آن را منقبض نماید.در این حالت ممکن است اختلالاتی برای تنفس و یا خونریزی ایجاد شود .

از کجا مشاوره آنلاین عمل بینی بگیریم؟

با توجه به شیوع کرونا و محدودیتهای عبور و مرور، بازار مشاوره های آنلاین داغ است. مشاوره دادن در هر امری از خصوصیتهای بارز ایرانی هاست! اما اینکه هر شخصی به نام پزشک بخواهد به دیگران مشاوره بدهد نه کاری منطقی است و نه قانونی! بنابراین اعتماد کردن به مشاوره های غیرحضوری از حساسیت بیشتری برخوردار است. در اینجا سامانه ماوراطب به کمک ما آمده تا همگان بتوانند با پزشکانی که دارای مدرک معتبر هستند و همچنین سابقه فعالیت پزشکی بالایی دارند مشورت کنند. به همین منظور دکتر عباس نوروزی یکی از پزشکان برجسته در زمینه جراحی بینی در این سامانه فعالیت داشته و به مراجعین محترم می توانند هم مشاوره غیرحضوری جراحی بدهند و هم مشاوره حضوری.

با توجه به موارد ذکر شده، بهترین جراح بینی شما را در رسیدن به آنچه می خواهید یاری می کند. پس با داشتن آگاهی و گرفتن مشاوره های لازم، با خیال راحت به اتاق عمل بروید و خود را برای داشتن یک بینی متناسب آماده کنید.


سوالات متداول

درانتهای مقاله به بررسی چند پرسش و پاسخ رایج درباره عمل بینی می پردازیم.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

9 + 12 =