۱۰ دی

جراحی بینی فانتزی در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی فانتزی

آیا هنگام نگاه کردن در آینه نسبت به ظاهر بینی خود احساس رضایت می کنید؟

قطعاً جراحی زیبایی بینی بهترین راه حل برای شما خواهد بود. یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی، جراحی بینی فانتزی می باشد. با ما در این مقاله به منظور آشنایی با جراحی بینی فانتزی همراه باشید.

جراحی بینی یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی صورت می باشد. این جراحی ممکن است به منظور اصلاح مشکلات تنفسی و ترمیم جراحات وارد شده به بینی انجام گیرد.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی می تواند ظاهر بینی شما را به طور کلی تغییر دهد. به گونه ای که منجر به افزایش یا کاهش طول بینی شما شود. اما این تغییر ظاهری بینی باید به گونه ای باشد که تناسب اجرای صورت شما را بر هم نزند.

مشاهده تغییرات مثبت پس از جراحی بینی نیاز به صبر و حوصله دارند. پس از چندین ماه و با برطرف شدن ورم بینی، بینی فانتزی شما نمایان می گردد.

مانند هر نوع جراحی دیگر، بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد نحوه انجام جراحی بینی فانتزی کسب نمایید. یک جراح بینی متخصص می تواند اطلاعات مناسبی در مورد جراحی زیبایی بینی در اختیار شما قرار دهد.

جراحی بینی فانتزی می تواند تغییر اساسی در غضرف، سوراخ و تیغه بینی ایجاد نماید. در برخی اوقات نیز جراحی بینی بنا به نظر مراجعه کننده می تواند منجر به جراحی بینی طبیعی شود. در جراحی بینی از قوس روی تیغه بینی دیگر خبری نیست و تمرکز جراحی بیش تز بر روی ایجاد تناسب میان اجزای صورت می رود.

همچنین برای افرادی که با مشکلات پلیپی و تنفسی مراجعه می کنند و فصد ایجاد تغییرات زیاد بینی را ندارند، جراحی بینی طبیعی انجام می شود. در نهایت هدف از انجام هر نوع جراحی بینی، ایجاد ظاهر زیباتر صورت با کم ترین عارضه می باشد.

نحوه انجام جراحی بینی فانتزی

جراح بینی در ابتدا برای دست پیدا کردن به بافت استخوان و غضروفی بینی، با انجام برش مختصری پوست بینی را بر می دارد. در جراحی بینی فانتزی برای ایجاد زاویه مناسب تیغه بینی، ممکن است جراح مجبور باشد تا مقدار بیش تری از استخوان را بردارد. پس از تراش مناسب تیغه بینی وی برای محکم نگه داشتن استخوان ها، در کنار تیغه بینی اوی ز گچ مخصوصی استفاده می نماید.

پیش از انجام جراحی بینی فانتزی، جراح بینی طی جلسه حضوری از بینی شما عکس سه بعدی تهیه می نماید. این عکس سه بعدی بنا به علایق شما و نظر جراح تهیه شده و شمایی از بینی پس از جراحی را نشان می دهد.

عکس های سه بعدی برای انجام جراحی بینی حیاتی بوده و هدف جراحی را مشخص می نماید. با استفاده از این تصاویر جراح بینی می تواند پیش بینی های لازم را انجام داده و نتیجه عمل را با خواست شما تطابق دهد.

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

علت انجام جراحی بینی فانتزی

شاید متداول ترین نوع جراحی بینی، جراحی بینی فانتزی باشد. برخی افراد با انجام جراحی بینی طبیعی، پس از چند ماه به جراحی بینی ترمیمی روی می آورند. در ذیل به بعضی از متداول ترین دلایل مراجعه جهت انجام جراحی بینی فانتزی اشاره می نماییم:

  • افرادیکه سر بینی بزرگ ، گوشتی، بی حالت، بیرون زده و آسیب دیده بر اثر ضربه دارند.
  • سر بینی افتاده و دارای قوس به پایین باشد.
  • تیغه بینی قوزدار باشد. به نحوی که از نیم رخ به راحتی قابل مشاهده باشد.
  • انحراف در بینی به طرفین یکی دیگر از علل مراجعه به جراح بینی است.
  • بینی پهن و یا بسیار باریک باشد.
  • مشکلات تنفسی و پولیپ بینی یکی از عوامل قابل درمان با جراحی بینی است. پس از این جراحی شما می توانید ظاهر بینی خود را نیز عوض نمایید.
  • ترمیم جراحی بینی و اصلاح مجدداً شکل ظاهری آن
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

سوالات متداول جراحی بینی فانتزی

سوال بیمار: آیا جراحی بینی برای من هم مناسب است؟

پاسخ دکتر: در واقع شرط اولیه برای انجام هر نوع جراحی، سلامت فرد و ثبات علائم حیاتی می باشد. سن مناسب جهت انجام جراحی زیبایی بینی بالای ۱۶ سال می باشد. بهتر است تا چند ماه پیش از جراحی بینی از استعمال دخانیات اجتناب نمایید.

سوال بیمار: نتیجه جراحی بینی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

پاسخ دکتر: جراحی بینی با عوض کردن ساختار استخوان و غضروف بینی شما همراه بود و نتیجه مثبت آن تا پایان عمر با شما باقی خواهد ماند. اما ممکن است با افزایش سن اندکی سر بینی شما دچار افتادگی شود. این مشکل طبیعی بوده و با انجام جراحی بینی ترمیمی قابل حل می باشد.

هیچ چیزی نتیجه عمل بینی را تضمین نمی کند و شما می بایست در طول درمان به جراح خود اعتماد نمایید. همچنین با پرسش و جو کردن و مشاهده نمونه کارهای پزشک متخصص گوش، حلق و بینی تا حد زیادی می توانید در مورد تبیهر وی اطلاعات کسب نمایید.

سوال بیمار: آیا جراحی بینی فانتزی باعث ایجاد مشکلات تنفسی می گردد؟

پاسخ دکتر: جراحی بینی با هر نوع عنوانی سبب رفع مشکلات تنفسی می گردد. اما در صورتیکه جراحی بینی فانتزی و یا هر نوع جراحی دیگر توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد، ممکن است سوراخ های بینی تا حد زیادی کوچک شود و یا در میان بافت داخلی بینی چسبندگی ایجاد شود.

بنابراین یک جراح خوب بینی علاوه بر زیبا کردن بینی، سلامت شما را نیز در نظر بگیرد.

سوال بیمار: جراحی بینی فانتزی چه قدر طول می کشد؟

پاسخ دکتر: زمان پروسه جراحی بینی، نسبت به پیچیدگی عمل متفاوت می شود. جراحی بینی فانتزی معمولاً ۱.۵ الی ۳ ساعت به طول می انجامد. البته در صورتیکه فرد با مشکلات تنفسی به جراح بینی مراجعه نماید، این زمان می تواند طولانی تر نیز باشد.

سوال بیمار: مدت زمان ریکاوری پس از جراحی بینی فانتزی چه قدر است؟

پاسخ دکتر: پس از جراحی بینی معولاً از تامپون و گچ های مخصوصی جهت ایجاد استحکام در داخل بینی استفاده می گردد. تامپون ها پس از ۲ روز و گچ پس از یک هفته از داخل بینی خارج می شوند.

پس از ۱ الی ۲ هفته اول تمامی کبودی های ناشی از جراحی بینی از بین می رود. پس از گذراندن این زمان شما آماده رفتن به مدرسه یا محل کارتان خواهید بود.

شما می بایست حداقل ۶ هفته برای از بین رفتن تورم بینی صبر نمایید. حداکثر یکسال تا مشاهده نتیجه نهایی زمان لازم است.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

هجده − یازده =