۲۱ آبان

جراحی ترمیم بینی در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۳.۲]
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی ترمیم بینی در کرج

پس از انجام جراحی بینی ممکن است به دلایلی که در ادامه به آن ها پرداخته می شود نیاز به انجام عمل مجدد بینی به وجود بیاید. شما باید اطلاعات کافی درباره علل و اهداف این عمل، زمان اقدام به عمل مجدد و ویژگی های جراح بینی که قرار است عمل ثانویه بینی را انجام دهد به دست آورید. به هر دلیل احتمال می رود که شخص بعد از انجام عمل بینی به عمل ترمیم بینی نیاز داشته باشد. معمولا پنج تا ده درصد ترمیم بینی بعد از عمل صورت می گیرد. مراجعه به پزشک متبحر و متخصص در این گزینه حائز اهمیت است که بتواند عمل بینی را با تکنیک های درست عمل جراحی انجام دهد تا نتیجه قابل قبولی بدست آید. در این مقاله سعی می شود به بیان مواردی از عمل ترمیم بینی بپردازیم .

چرا عمل ترمیم بینی انجام می شود؟

ترمیم بینی بعد از انجام جراحی بینی با تشخیص پزشک متخصص انجام می گیرد این ترمیم می تواند جنبه زیبایی داشته و به دلیل عدم رضایت بیمار از ظاهر بینی خود، برای انجام ترمیم بینی به پزشک متخصص مراجعه کند. این مسئله می تواند به علت مشکلات و نواقصی که ممکن است بعد از عمل اول بینی به وجود بیاید از جمله نوک بینی افتاده یا بیش از حد سربالا، سوراخ های نامتقارن بینی، مشکلات تنفسی که بعد از عمل بینی، انجام شود. البته نا گفته نماند که ممکن است گاها نتیجه خود رینوپلاستی اولیه خوب وبده ولی به دلیل تروما یا آسیبی که بعد از عمل به بینی وارد می شود، نیاز به عمل مجدد بینی به وجود بیاید.

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود ؟

در عمل ترمیم بینی اگر ایرادات موجود برای عمل کم باشد یعنی در حد ناهمواری های کوچک روی بینی و یا ناهماهنگی در سوراخ های بینی وجود داشته باشد،  می توان این موارد را با بی حسی موضعی توسط پزشک متخصص، در مطب انجام داد. این کار بدون بستری انجام می شود و در زمان کوتاهی بهبودی مورد نظر حاصل می شود. اما اگر ایرادات بعد از عمل زیاد باشد و برای بیمار مشکل ایجاد کند باید عمل ترمیم بینی با بیهوشی مجدد انجام شود تا ضایعات و یا مشکلات بینی به طور کامل برطرف شود.

هزینه ترمیم بینی

هزینه این عمل بستگی به شرایط بینی دارد که در چه وضعیت قرار گرفته اگر در حدی باشد که بتوان در مطب آن را انجام داد هزینه کمتری به آن تعلق می گیرد و اگر نیاز به عمل و بیهوشی داشت هزینه های بیمارستان اضافه می شود . در بسیاری از جراحی های ترمیم بینی پزشکان جراح هزینه عمل دوم را دریافت نمی کنند که این مسئله باید از ابتدا با پزشک مربوطه هماهنگ شود .

چرا انجام عمل ترمیم بینی لازم است؟

ترمیم بینی بعد از عمل بینی در بسیاری از افراد ایجاد دغدغه می کند. ممکن است کسی که به تازگی عمل بینی انجام داده از نتیجه کار راضی نباشد و یا دچار مشکلاتی شود که برای ترمیم بینی به پزشک خود مراجعه نماید در این موارد باید گفت که عمل جراحی بینی بعد از مدتی شکل نهایی خود را نشان می دهد و باید بعد گذر حداقل شش ماه برای ترمیم بینی خود اقدام کند. البته قابل ذکر است که مشکلات تنفسی و پزشکی باید در اسرع وقت پیگیری شود. در نتیجه می توان هدف از انجام عمل مجدد یا ترمیم بینی را ادامه تعریف نمود.

اهداف جراحی ترمیم بینی یا عمل مجدد بینی

  • افتادگی غضروف نوک بینی
  • مصنوعی شدن نوک بینی
  • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
  • کجا بینی
  • ظاهر نامناسب اسکار و یا جای بخیه ها
  • قوس غیر طبیعی بینی
  • به وجود آمدن مشکلات تنفسی

زمان اقدام به روتوش بینی

این موضوع را نباید فراموش کرد که در ماه های اول بعد از جراحی  به دلیل وجود تورم درقسمت هایی از بینی ، ممکن است نگرانی هایی در افراد ایجاد شود که با مرور زمان و کاهش تورم بعد از عمل بینی معمولا این نگرانی ها برطرف می شود . پس برای تصمیم گیری درمورد نیاز به جراحی مجدد بینی یا همان جراحی ترمیم بینی، حداقل ۱ سال زمان احتیاج است. تنها در یک صورت می توان پیش از یک سال اقدام به عمل روتوش بینی نمود که پره های بینی به خوبی جمع نشده باشد.

نمونه عمل بینی2 دکتر نوروزی
نمونه عمل بینی1 دکتر نوروزی

اقدامات پیش از عمل روتوش بینی

همانند جراحی بینی اولیه شما باید اقدامات مهم قبل از جراحی بینی را انجام دهید. همچنین اینکه لازم است بررسی دقیقی از مشکلات موجود در بینی بعد از عمل بینی انجام شود. در این راستا جراح بینی تهیه عکس از بینی مانند سی تی اسکن، آندوسکوپی بینی تجویز می شود. همچنین انجام آزمایشات لازم پیش از جراحی بینی همچون آزمایش خون الزامی است. البته اگر تنها نیاز به انجام اصلاحات جزئی از طریق روتوش بینی باشد این کار با بیحسی موضعی انجام می شود.

ترمیم بینی با استفاده از غضروف

عمل ترمیم بینی یا جراحی های ثانویه امروزه در کشور ما بسیار رایج شده است، در خیلی از موارد نیاز است که از قسمت های مختلف بدن  خود بیمار مانند ناحیه غضروف پشت گوش یا غضروف  دنده استفاده شود.

لازم به ذکر است استفاده از این نواحی در ترمیم بینی به این دلیل نیست که قصد اضافه کردن  حجم بینی را داشته باشیم بلکه به این معناست که بینی صاف تری داشته باشیم و با این استراتژی جدید مشکلات تنفسی بوجود امده برای بیمار را حل کرد.

ترمیم بینی  با استفاد ه از بی حسی موضعی

در هیچ کجای دنیا هیچ جراحی نمی تواند ادعا کند که بیمارهایی که آنها مراجعه نمایند نیاز به انجام عمل ترمیم بینی ندارند و درصد ترمیم در مراجعه کنندگان صفر می باشد اما می توان این درصد را کمتر کرد به این صورت که تغییرات و ناهمواری های جزیی که پشت بینی می باشد وموجب نارضایتی و شکایت بیماران می شود را با روش هایی غیر از جراحی مجدد و بیهوشی این ایرادات را برطرف کرد.می توان گفت که جراحی ترمیم بینی نیاز به ظرافت کاری بیشتری دارد .

بطور مثال اگر استخوان یا غضروف بینی که بعد از عمل بینی بصورت برجسته مانده باشد و مورد رضایت بیمار نباشد با استفاده از بی حسی موضعی و بدون اینکه بیمار دردی حس کند قسمت مورد نظر را در حد نیم میلی متر یا حتی یک میلی متر تراش می دهند .

 

در نتیجه شما می توانیم در صورت لزوم به جراح زیبایی بینی مراجعه نمایید و در صورت لزوم این جراحی را انجام دهید

نقش جراح در عمل ثانویه بینی

بی شک انتخاب یک جراح کاربلد و متبحر در عمل بینی بسیار تاثیرگذار است و سبب می شود که تا حد زیادی از نتیجه حاصل از رینوپلاستی اطمینان خاطر داشته باشید. اگر جراح خوبی را برای جراحی انتخاب نکنید ممکن است با عوارض و یا مشکلاتی که قبل تر به آن ها اشاره شد روبه رو شوید و در نتیجه به عمل مجدد بینی نیاز پیدا کنید. این انتخاب جراح بینی در عمل ثانویه نیز اهمیت دو چندان پیدا می کند زیرا باید جراح آنقدر تبحر داشته باشد تا نواقص حاصل از عمل قبلی را به خوبی برطرف نماید. در نتیجه برای انجام جراحی ثانویه بینی به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

عمل بینی بسیار با اهمیت است و انجام عمل مجدد بعد از آن با حساسیت های خاصی روبرو است ، زیرا عمل ثانویه بینی برای بیمار ایجاد نگرانی کند در نتیجه می توانید با مراجعه به متخصص جراح بینی از روند جراحی ترمیم بینی به خوبی آگاهی یابید و در صورت لزوم این عمل را انجام دهید.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

6 − پنج =