۲۹ بهمن

جراحی پولیپ بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۲.۵]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

جراحی پولیپ بینی

آیا از پولیپ بینی رنج می برید ؟

آیا می دانید پولیپ بینی چیست ؟

آیا از راه های درمانی پولیپ بین آگاهی دارید ؟

با همراه باشید تا در این مقاله ، اطلاعات لازم را در مورد پولیپ بینی کسب نمایید .

جراحی زیبایی بینیپولیپ بینی

پولیپ های بینی شایع ترین توده های داخل بینی هستند . پولیپ بینی در حقیقت منشا سینوس می باشد . یعنی زمانی که مخاط یک سینوس ، بیش از اندازه متورم شود و این تورم از سینوس بیرون زده و وارد فضای بینی شود ، این حالت به صورت پولیپ بینی ، حفره بینی را پر می کند که به صورت توده های برجسته گوشتی است و منجر به این می شود که فرد دیگر نتواند تنفس راحت داشته باشد .

علائم پولیپ بینی

مهمترین علامتی که پولیپ های بینی خواهند داشت ، گرفتگی راه تنفس بینی است . به جز این موارد علائم دیگری دارد مانند اینکه بعضی افراد بوی غذا ها را احساس نمی کنند یا در صدای افراد تاثیر می گذارد و همیشه صدای شخصی که سرما خورده است را پیدا می کنند . این افراد  آبریزش ها و ترشحات مزاحم ، از پشت حلق و داخل بینی دارند به دلیل اینکه اکثرا به همراه پولیپ یک سینوزیت ثانوی و پوبیپ هم وجود دارد .

تشخیص پولیپ بینی

برای اینکه پولیپ بینی تشخیص داده شود ، بهترین راه آن معاینه داخل بینی بیمار با آندوسکوپی می باشد . اگر در حین معاینه به جز اجزای اصلی بینی ، که همان تیغه بینی و شاخک های بینی است بافت اضافه تری مشاهده شود آنگاه معاینه ها دقیق تر می شود . در صورت وجود این بافت های اضافه باید دقت شود که این بافت ها ، پولیپ بینی باشند زیرا ممکن است تومور بینی و یا بیماری دیگر وجود داشته باشد. البته آندوسکوپ به جراح بینی  کمک می کند که بتواند به تشخیص درست برسد .

درمان پولیپ بینی

در صورت وجود پولیپ ، بیمارانی که در مراحل اولیه و شروع بیماری هستند می توانند درمان های دارویی را امتحان کنند اما بیمارانی که به دارو مقاوم باشند و یا دیر مراجعه کرده و پولیپ هایشان رشد کنند به طوری که تمام حفره بینی پر شود ، تنها راه برای آن ها جراحی بینی و خارج کردن پولیپ می باشد .

جراحی که برای این افراد انجام می شد پولیپ ها به طور کامل از بینی خارج می شوند و سینوس ها که منشا پولیپ هستند به صورت کامل درمان می شوند .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

مراقبت های بعد از عمل پولیپ

مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی بسیار مهم است زیرا پولیپ قابل عود است و فرد به هیچ عنوان نباید در تماس با دود های سیگار و قلیان و موارد این چنینی قرار گیرد .

فردی که جراحی پولیپ می شود ، برای مراقبت های بعد از عمل باید تا دو ماه هر هفته به پزشک معالج خود مراجعه نماید تا روند درمان کنترل شود . این زمان مراجعه ، در مدت های بعد از آن ، در فواصل طولانی تر انجام می شود تا بهبودی کامل حاصل شود .

نتیجه گیری

جراحی پولیپ بینی از جمله جراحی های مهم می باشد که بیمار با مراجعه به موقع و انجام مراقبت های درست می تواند به سلامتی کامل دست پیدا کند . زمان مراجعه به جراح بینی در روند بیماری موثر خواهد بود . شما می توانید با مراجعه به جراحی بینی خوب مشاوره های لازم را در این خصوص دریافت نماید.

مقالات مرتبط

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

سه × 4 =