۱۵ تیر

آیا پولیپ بعد از جراحی بینی بر می گردد؟

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳.۵]

آیا پولیپ بعد از جراحی بینی بر می گردد؟

عمل بینی همراه با پولیپ امکان دارد؟

آیا پولیپ بینی شما را آزار می دهد ؟

آیا به دنبال راه حل مناسب برای از بین بردن پولیپ خود هستید و از عمل بینی می هراسید ؟

آیا تصور می کنید بعد از عمل بینی ، پولیپ شما بازخواهد گشت ؟

امروزه پولیپ بینی افراد بسیاری را درگیر کرده و باعث شده زندگی روزمه آن ها به سختی همراه باشد . پولیپ بینی به دلایل متفاوتی ایجاد می شود که در ادامه به توضح بیشتر پولیپ بینی پرداخته می شود .

پولیپ بینی

ممکن است از ابتدای ایجاد پولیپ بینی فرد متوجه وجود آن نشود و با بزرگ شدن و اختلال در تنفس ، وجود خود را به فرد نمایان نماید . عمدتا پولیپ تدریجی ایجاد می شود و در مواردی به مدت سالیان طولانی در بینی باقی می ماند .

پولیپی که به صورت شایع بین مردم شناخته شده است معمولا همان اصطلاح عملی که متخصصات از آن در جراحی یاد می کنند نیست و عمدتا توده هایی هستند که در ناحیه بینی رشد می کنند . در این شرایط باید علت رشد آن مشخص گردد زیرا ممکن است بعد از جراحی در موارد محدودی عود نمایند .

نمونه جراحی بینیدلایل ایجاد پولیپ

پولیپ به دلایل مختلف ایجاد می شود از جمله به دلیل شرایط تنفسی و یا انحراف بینی و یا به دلیل شرایط آلرژی که ممکن است فرد داشته باشد ، شاخک های بینی بزرگ می شوند .

عمل پولیپ بینی چگونه است؟

در جراحی بینی آنچه که در اصطلاح به عنوان داشتن پولیپ ذکر می شود و شایع است، در واقع آن توبینیت های شاخک های بینی است و در افرادی که پولیپ دارند این شاخک ها به دلایل ذکر شده ، بزرگ می شوند . بزرگ شدن این شاخک ها باعث می شود مشکل تنفسی بیمار تا حدودی افزایش یابد . به این خاطر زمانی که جراحی شده و آن انسداد برداشته می شود این شاخک ها کوچک تر می گردد و ممکن است نیازی به جراحی زیبایی بینی نیز نباشد .

در بعضی موارد این شاخک ها به قدری بزرگ می شوند که باید در حین جراحی این شاخک ها نیز بریده شده و کوتاه شوند و معمولا اگر مسائل و مشکلات اولیه بیمار برطرف گردد و بیمار مشکل آلرژی و مسائل این چنینی نداشته باشد احتمال بازگشت بسیار ناچیز خواهد بود . این در حالی است که اگر بیمار مسئله زمینه ای داشته باشد امکان عود مجدد پولیپ نیز وجود دارد .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

پولیپ بینی با توجه به موارد ذکر شده می تواند برای افراد آزار دهنده باشد و در تنفس اختلال ایجاد نماید . با مشورت گرفتن از جراح بینی می توانید موقعیت پولیپ خود را تشخیص دهید و با توجه به ویژگی آن و بزرگ بودن آن ،  راه های درمان مناسب را انتخاب نمایید . جراحی زیبایی بینی همراه با عمل پولیپ می تواند نتیجه رضایت بخشی برای شما داشته باشد اگر به متخصص حاذق مراجعه کنید و یک متخصص جراح بینی خوب در کرج تشخیص درستی از وضعیت شما داشته باشد .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

5 × سه =