12 مارس

بهترین جراح بینی در کرج + نمونه کار

اگر قصد پیدا کردن بهترین جراح بینی در کرج را دارید، این مقاله می تواند کمک زیادی به شما کرده و در تصمیم گیری شما را راهنمایی نماید. جراحی بینی این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. افراد زیادی هستند که به خاطر مشکلاتی که نوع بینی از نظر تنفس برایشان ایجاد شده است، اقدام به انجام جراحی بینی می کنند. عده زیاد دیگری نیز هستند که به جهت زیبایی چهره و داشتن فرم بینی متناسب اقدام به جراحی بینی می کنند. جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نیز نامیده می شود، شیوه جراحی است که به اصلاح فرم و تغییر شکل بینی می پردازد. گاهی نیاز است تغییرات بر روی استخوان، غضروف و یا هر دو انجام شود. عمل بینی مانند سایر عمل های جراحی درد و عوارض مختص به خود را دارد که اگر در انتخاب جراح بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی دقت داشته باشید قطعا دردهای عمل بینی و عوارض کمتری خواهید داشت.

جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی که توسط بیماران، از آن به عنوان “عمل بینی” هم یاد می شود، یک جراحی زیبایی است که هارمونی صورت و تناسب بینی را با سایر اجزای صورت افزایش می دهد. علاوه بر این، همزمان با جراحی زیبایی بینی، امکان اصلاح مشکلات و اختلالات تنفسی نیز وجود دارد.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام میشود؟

جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام می شود. در صورتی که نیاز به ایجاد تغییرات کمی در بینی باشد، می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد، که علاوه بر بینی، صورت نیز بی حس خواهد شد. روند عمل بینی به این صورت است که ابتدا برشی در داخل و یا میان حفره های بینی ایجاد می شود، تا پوست از غضروف و یا استخوان جدا، و امکان تغییر شکل و فرم دهی فراهم گردد.

در صورتی که نیاز به استفاده از غضروف اضافی باشد، پزشک نسبت به برداشت غضروف از نواحی مانند لاله گوش اقدام می کند. گاهی نیاز به پیوند و گرافت غضروف می باشد. مدت زمان عمل بینی در حدود یک تا دو ساعت می باشد، اما در صورتی که تغییرات زیادی نیاز باشد، ممکن است این بازه زمانی کمی طولانی تر شود.

علل انجام جراحی بینی

هدف از انجام جراحی بینی می تواند اصلاح مشکلات تنفسی، نقایص تولد، ترمیم هر گونه آسیب دیدگی و یا بهبود ظاهر فرد باشد. معمولا کسانیکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، اقدام به جراحی بینی نموده و به افزایش اعتماد به نفس خود کمک می کنند. تغییراتی که بر روی بینی قابل انجام است، عبارتند از:

 • تغییر در اندازه بینی
 • تغییر زاویه بینی
 • صاف کردن پل بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • باریک کردن سوراخ های بینی

در صورتیکه زیبایی، هدف انجام جراح بینی باشد، بهتر است تا زمان رشد کامل استخوان و غضروف بینی صبر کنید. اما در صورتی که هدف جراحی بینی رفع مشکلات تنفسی باشد، انجام آن در هر سنی بلامانع می باشد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی «در کرج»

تصمیم گیری درباره انجام هر نوع عمل جراحی، یک اقدام بسیار حساس است که باید با آگاهی کافی درباره آن فکر کنید. بینی عضوی است که در چهره بیشترین تاثیر در تناسبات ظاهری فرد را دارد و همین موضوع جراحی بینی را حساس و پیچیده می‌کند.جراحی زیبایی بینی، مانند سکه ای است که دو رو دارد. اگر موفقیت آمیز انجام شود، تاثیر چشمگیری در زیبا و متناسب تر شدن چهره فرد و در نتیجه بهبود اعتماد بنفس او دارد. اما در صورتی که همراه با خطا و اشتباه هرچند کوچک، باشد موجب دردسرهای زیاد و پشیمانی برای زیباجو خواهد بود. انتخاب بهترین جراح بینی یعنی، پزشکی را برای انجام عمل بینی خود انتخاب کنید که از دانش، تسلط و تجربه کافی برخوردار بوده و با معیار ها و استاندارد های زیبایی آشنا است. در این صورت میتوانید به دریافت نتیجه دلخواه و ایده آل امیدوار باشید.

در نهایت توصیه ما این است که اگر به دنبال دستیابی به بهترین نتیجه بعد از عمل زیبایی بینی هستید حتما قبل از عمل با یک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

در ادامه یکی از بهترین متخصصین جراح زیبایی بینی در کرج را به شما عزیزان معرفی کرده ایم…

ویژگی های بهترین جراح بینی «در کرج»

بهترین جراح بینی در کرج ویژگی‌هایی دارد که توجه به آنها باعث می‌شود افراد انتخاب درستی داشته باشند. امروزه جراحی بینی جزو شایع ترین عمل های زیبایی محسوب می‌شود.هر روزه افراد زیادی به خاطر ظاهر بینی خود، تصمیم به جراحی می گیرند و ممکن است این سوال برای بیماران مطرح شود که چگونه می توانند یک جراح خوب و ماهر را پیدا کنند؟! پاسخ دادن به این سوال می‌تواند برای نتیجه عمل بسیار حیاتی باشد. به ‌همین خاطر توصیه می شود حتما آگاهی لازم و اطلاعات مناسب را کسب کرده؛ سپس اقدام به جراحی نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره اینکه چه معیارهایی برای تشخیص بهترین جراح بینی در کرج اهمیت دارند؛ صحبت کنیم.

بهترین جراح بینی در کرج با ارزیابی وضعیت جسمی بیمار و مشکلاتی که در بینی وجود دارند، بهترین حالت را برای بینی در نظر می‌گیرد. فرم بینی باید با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته باشد. به همین منظور ضرورت دارد که برای انتخاب بهترین جراح بینی، از دانش، مهارت و تجربه بالای ایشان اطمینان پیدا کنید.همچنین توجه به درخواست بیمار و انتظارات وی از نتیجه جراحی بسیار حائز اهمیت است.

تخصص پزشک

در جراحی بینی، انتخاب یک جراح توانا می تواند این اطمینان خاطر را در بیمار ایجاد کند که نتیجه کار یک خروجی بسیار مطلوب خواهد بود . البته لازمه انتخاب پزشک جراح، دقت و اطلاعات کافی است. در گام اول باید از تخصص پزشک مطمئن شوید. گاهی پزشک تخصص لازم در این زمینه ندارد و تنها دوره های کوتاهی را گذرانده است. بینی هایی که بعد از عمل ظاهر نامطلوب دارند و یا مشکلات تنفسی پیدا می کنند، نشان می دهد که جراح تجربه کافی را نداشته است و گاها بیمار مجبور به انجام جراحی ترمیم بینی در کرج خواهد بود .

نمونه کار واقعی

داشتن نمونه کارهای مناسب و سابقه طولانی می تواند نشان دهنده اعتبار یک جراح بینی خوب باشد. اگر جراحی زیبایی بینی برای اکثر افراد به خوبی انجام شده باشد، نشان می دهد جراح از توانایی بالایی برخوردار است و شما از سبک جراحی وی آگاه خواهید شد.

آگاهی از روش‌های جدید


بهره گیری از تکنولوژی روز از جمله مواردی است که در انتخاب جراح خوب تاثیر می گذارد . با پیشرفت روز افزون علم، روش های نوینی برای جراحی بینی شناخته شده است که جراحان معتبر و حرفه ای از آنها استفاده می کنند. بهترین جراح بینی در کرج برای داشتن عمل موفقیت آمیز با نتیجه دلخواه بیمار از روشهای نوین استفاده می کند.

اخلاق‌مداری

بهترین جراح بینی در کرج باید نسبت به بیمار خود دلسوز و مهربان باشد. او باید تلاش کند همیشه به بیمار احساس امنیت دهد و در مورد مسائلی که ممکن است در طول فرایند جراحی داشته باشند صادق باشد. همچنین بهترین جراح نکات عمل را برای بیمار توضیح میدهد و در کل درمان به او کمک می کند.

نمونه کارهای بهترین جراح بینی در کرج

پیام صوتی رضایتمندی زیباجویان عزیز، چند روز بعد از عمل:

ترس از جراحی بینی!

همه افرادی که عمل جراحی بینی داشته اند، مانند شما که حالا قصد عمل بینی دارید، روزهایی را با ترس از عمل بینی، ترس از بیهوشی عمل بینی، ترس از تامپون بینی، ترس از درد عمل بینی گذرانده اند. پس این گونه ترس ها عادی است و اصلا جای نگرانی ندارد.

توصیه هایی که دکتر عباس نوروزی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به شما دارند، شامل:

 • قبل از عمل بینی حتما از پزشک خود مشورت بگیرید، و در رابطه با خواسته و توقعات خود بدون هیچگونه خجالت و رودربایستی صحبت کنید تا پزشکتان هم بتواند مشاور و جراح خوبی برای شما باشد.
  فرض مثال اگر شما بینی شخص خاصی را مد نظر دارید و ایده آلی در رابطه با جراحی بینی دارید باید در مورد همه این موارد با پزشکان صحبت کنید تا ایشان بتوانند شما را نسبت به اینکه این عمل برای شما امکان پذیر است و یا خیر آگاهتان کند.
 • اطلاعات کافی در مورد وضعیت سلامتی و جسمانیتان در اختیار پزشکتان قرار دهید. این اطلاعات شامل: سابقه عمل جراحی و بیهوشی شما در گذشته، سابقه بیماری، نوع و دوز داروهای مصرفی شما، بیماری های ارثی در خانواده، وضعیت تنفسی می باشد.
ویژگی جراح بینی در کرج

آمادگی و اقدامات قبل از جراحی بینی

یکی از نکات مهم قبل از جراحی بینی، مشاوره با جراح و صحبت در خصوص جنبه های مختلف جراحی و هم چنین نتایج آن است. در طول این جلسات، پزشک با معاینه فیزیکی بینی و بررسی سوابق پزشکی و آگاهی از وجود هر گونه اختلال و مشکل مانند پولیپ بینی و یا انحراف تیغه بینی، تشخیص می دهد که آیا بیمار گزینه مناسبی برای انجام این جراحی می باشد یا خیر. یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی پزشک، معاینه پوست داخل و خارج بینی و تعیین نوع تغییرات لازم می باشد. معمولاً تست هایی مانند آزمایش خون نیز از سوی پزشک تجویز می شود.

عکس برداری از زوایای مختلف بینی به تعیین نوع تغییراتی که بینی لازم دارد، کمک می کند و تا حد زیادی می توان نتیجه جراحی را تخمین زد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

از دوره نقاهت بعد از جراحی بینی می توان گفت که بعد از عمل بینی، اسپلینت در داخل بینی قرار داده می شود، که به حفظ فرم بینی تا زمان بهبودی کمک می کند. بعد از جراحی، موارد حیاتی بدن مانند تنفس، ضربان قلب و یا فشار خون در اتاق ریکاوری بررسی و کنترل خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار مهم است. توصیه می شود بعد از جراحی، فردی بیمار را همراهی کند. ممکن است عوارض داروی بیهوشی باعث شود فرد کمی احساس گیجی داشته باشد.

در خصوص زمان مناسب بازگشت به محل کار، با پزشک خود مشورت داشته باشید. جراحی بینی بر نواحی دیگری از صورت مانند چشم ها اثر می گذارد و ممکن است بیمار با علائمی مانند بی حسی، تورم و یا تغییر رنگ اطراف چشم ها روبرو شود. در چنین مواردی می توان از کمپرس سرد استفاده کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که از قرار دادن مستقیم کمپرس بر روی بینی باید خودداری شود. با رعایت نکات و موارد گفته شده از سوی پزشک، قطعا دوره نقاهت کوتاهی خواهید داشت و سریع تر به نتیجه دلخواه تان می رسید.


چه کسانی ممکن است بخواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

شما ممکن است جراحی زیبایی بینی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

 • یک ناهنجاری مادرزادی (نقص مادرزادی) را اصلاح کنید.
 • ظاهر کلی خود را بهبود بخشید.
 • باز کردن مجاری مسدود شده بینی (انحراف تیغه بینی).
 • شکستگی صورت مانند شکستگی بینی را ترمیم کنید.
 • بازیابی عملکرد تنفسی پس از بیماری، درمان سرطان، صدمات تروماتیک یا سوختگی.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی بینی هستند؟

کاندیدای جراحی بینی باید:

 • رشد خود را تمام کرده و از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • محدودیت های جراحی بینی را درک کنید و اهداف معقولی برای این عمل داشته باشید.
 • این روش را به دلایل خاص خود می خواهید، نه به این دلیل که شخص دیگری فکر می کند بهتر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: سن مناسب برای جراحی بینی

کلینیک بهترین جراح بینی در کرج باید چگونه باشد؟

تجهیزات پیشرفته

اطمینان از اینکه بیمارستان‌ و کلینیکی که جراح می‌خواهد در آنجا عمل را انجام دهد جدیدترین و بهترین ابزارها را دارد. این تجهیزات می توانند عملکرد جراح را بهتر کنند و به او کمک کنند تا کار خود را به طور موثرتری انجام دهد.

تمیز بودن محل جراحی

برخی از بیمارستان ها و مراکز پزشکی واقعاً در مورد تمیز و مرتب نگه داشتن همه چیز مقید هستند. آنها بسیار به تمیزی محیط توجه می‌کنند تا مطمئن شوند که تمام قسمت های مختلف بیمارستان تمیز و مرتب هستند. نظافت یک بیمارستان مهم است؛ زیرا به افراد کمک می کند به آن بیمارستان برای جراحی خود اعتماد کنند.

تخصص کادر درمان

جراح بینی، پزشک اصلی است که به تغییر ظاهر بینی افراد کمک می کند، اما آنها به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. کل تیم کادر درمان باید در کاری که انجام می دهند واقعاً خوب باشند تا بتوانند ظاهر بهتری به بینی افراد بدهند.

داشتن نظم در نوبت دهی

یک مرکز درمانی خوب باید همیشه به وعده هایی که به بیمارانش می دهد پایبند باشد. گاهی اوقات، به دلیل اینکه افراد زیادی برای جراحی مراجعه می‌کنند، برنامه عمل ممکن است تغییر کند؛ بنابراین مهم است که بیمارستانی پیدا کنید که بسیار سازماندهی شده باشد و قوانین را با دقت رعایت کند.

چند نکته مهم قبل از انتخاب بهترین جراح بینی در کرج

 • بهتر است پس از بررسی اطلاعات جراح با سایر افرادی که قبلاً به پزشک مراجعه کرده اند، صحبت کنید. به این ترتیب می توانید متوجه شوید که آیا آنها از پزشک راضی بوده اند یا خیر.
 • پزشکان خوب که واقعاً در جراحی بینی مهارت دارند، اگر شما نخواهید هرگز شما را مجبور به انجام آن نمی‌کنند. عمل بینی راهی برای زیباتر نشان دادن صورت شماست. این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید که آیا میخواهید آن را انجام دهید یا نه و هیچکس نمی تواند شما را وادار به انجام آن کند.
 • بینی افراد با هم فرق دارد؛. بنابراین زمانی که فردی می خواهد جراحی بینی انجام دهد، پزشک براساس  نیاز بینی آن شخص، برای جراحی اقداماتی را  انجام می‌دهد. این امکان وجود ندارد که پزشک بینی کسی را دقیقاً شبیه بینی یک بازیگر کند؛ زیرا بینی هر کسی منحصر به فرد است. بنابراین اگر می خواهید جراحی بینی انجام دهید تا شبیه یک بازیگر به نظر برسید، مهم است که بدانید این واقع بینانه نیست و بهتر است به دلایل دیگری برای انجام عمل جراحی فکر کنید.

معرفی بهترین جراح بینی در کرج

اگر می خواهید عمل بینی انجام دهید، انتخاب یک پزشک خوب بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، ممکن است از مشاهده نتیجه عمل، پشیمان شوید. گوش دادن به توصیه های پزشک بسیار مهم است، زیرا جراحی بینی باید با رعایت اصول حرفه‌ای انجام شود تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

دکتر عباس نوروزی متخصص گوش وحلق و بینی و بهترین جراح بینی در کرج هستند. ایشان با علم و تجربه بسیار و با انجام تعداد بیشمار عمل بینی و جراحی زیبایی بینی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله محسوب می‌شوند. دکتر نوروزی با راه اندازی وب سایت شخصی خود سعی به بیان صادقانه نکات مثبت و مورد نظر بیماران، در کنار عوارض منفی احتمالی، به روشن نمودن موضوعات جراحی زیبایی بینی برای بیماران اقدام نموده است .

بهترین دکتر جراحی بینی در کرج

سخن آخر

با توجه به موارد ذکر شده، بهترین جراح بینی در کرج  شما را در رسیدن به آنچه می خواهید یاری می کند. پس با داشتن آگاهی و گرفتن مشاوره های لازم، با خیال راحت به اتاق عمل بروید و خود را برای داشتن یک بینی متناسب آماده کنید.

سوالات متداول درباره جراحی زیبایی بینی

بهترین روش دسترسی به بهترین جراح بینی در کرج چیست؟

با دوستان یا آشنایان خود که جراحی بینی انجام داده‌اند صحبت کنید و نظر آنها را بپرسید، همچنین مهم است که به تصاویر افرادی که بینی خود را توسط آن پزشک عمل کرده‌اند نگاه کنید تا بتوانید ببینید که قبل و بعد از جراحی چگونه به نظر می رسند. شبکه‌های اجتماعی و سایت پزشک نیز برای دسترسی به بهترین جراح بینی در کرج می‌تواند کمک کننده باشد.

آیا توجه به عکس‌های قبل و بعد جراح، تاثیری در روند انتخاب دکتر مناسب دارد؟

بله. قبل از اینکه جراح خود را برای جراحی انتخاب کنید، بهتر است تصاویر افرادی را که توسط آن پزشک جراحی شده‌اند را ببینید. معمولاً می توانید این تصاویر را در وب سایت جراح پیدا کنید. تصاویر نشان می دهد که جراح چقدر در انجام عمل جراحی و بهتر به نظر رسیدن بینی افراد خوب عمل می کند.

آیا پس از عمل بینی حس بویایی تغییر خواهد کرد ؟

از آنجائیکه جراحی در ابتدا باعث تورم بینی می شود، این پدیده طبیعی است اما جای نگرانی ندارد. حدود 4 الی 6 هفته پس از جراحی شرایط کاملا به حالت طبیعی برمیگرددو به هیچ وجه دائمی نیست.

برای کاهش تورم پس از عمل چه کنیم؟

با راهکارهای ساده و طبیعی می توانید جلوی بروز مشکلات پس از عمل را بگیرید. مصرف آبمیوه ، آناناس، استعمال نکردن از دخانیات، کمپرس سرد، انجام ندادن فعالیت های سنگین و…

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ