۲۰ اردیبهشت

چه مدل بینی برای جراحی مناسب است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

چه مدل بینی برای جراحی مناسب است؟

جراحی بینی جزو عمل های شایع در بین افراد است که هر روز به تعداد آن اضافه می شود. جراحی بینی عمدتا برای از بین بردن افتادگی بینی ، برطرف کردن شکستگی ها و یا جابجا کردن غضروف ها کاربرد دارد.

برای عمل بینی مدل های مختلفی اعم از فانتزی، نیمه فانتزی ، طبیعی و … وجود دارد که ممکن است بیمار در انتخاب نوع آن سردرگم شود که چه نوع فرمی برای وی مناسب تر است.

انتخاب فرم بینی به سلیقه بیمار و با مشورت جراح بینی صورت می گیرد اما ممکن است در برخی شرایط بیمار ترجیح دهد که جراح، مدل مناسب را برگزیند . اگر شما نیز قصد انجام جراحی بینی دارید در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع فرم ها و چگونگی انتخاب آن آشنا شوید.

 

فرم مناسب بینی

جراحان بینی معتقد هستند بینی به صورت طبیعی جراحی شود بهتر است . البته در بین خانم ها کمی فرم فانتزی داشته باشد و در اقایان کاملا طبیعی باشد. انتخاب فرم مناسب بسیار مهم است چرا که باید با تناسبات مابقی اجزای چهره هماهنگی داشته باشد. به این خاطر در جلسه مشاوره پزشک سعی می کند توضیحات لازم را در اختیار بیمار قرار دهد و بیمار را با انواع مدل ها روی چهره خود آگاه سازد.

محبوبیت مدل بینی طبیعی

امروزه بر خلاف گذشته که انواع بینی های عروسکی و فانتزی محبوبیت داشت، بینی های طبیعی مورد پسند قرار گرفته است. به طوری که درخواست عموم بیماران برای جراحی بینی ، داشتن شکل طبیعی از بینی هستند که تنها معایب آن برطرف شده است.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

دوره ای که بیمار بعد از جراحی بینی باید در نقاهت بسر ببرد حدود یه هفته است. در این زمان بهتر است بیمار از رفتن به سر کار و فعالیت های شدید خودداری کند. البته در کارهای فردی و روزانه مشکلی وجود ندارد اما باید سر به سمت بالا باشد و تغذیه مناسب استفاده شود.

 

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی بدون عوارض خاصی است به طوری که سطح دانش جراحان نیز بالاتر رفته و اگر توسط جراح بینی متخصص صورت گیرد ، عوارض ها به حداقل خواهد رسید.

برخی عوارض هایی کهب عد از جراحی بینی مشاهده می شود در نتیجه برش ها و روند جراحی است و موقتی هستند. مانند تورم و التهاب بینی که معمولا حداکثر تا دو ماه از بین می رود .

کبودی های ایجاد شده نیز بعد از مدتی برطرف می شوند و برای درد بعد از جراحی می توان با هماهنگی جراح خود از مسکن استفاده کرد.

 

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

 

تورم بعد از جراحی بینی

تورم بینی بعد از جراحی می تواند این نگرانی را در بیمار به وجود آورد که فرم بینی آنطور که انتظار داشته، نشده است. اما ورم و التهاب بینی طبیعی است و مدت ها بعد از جراحی باقی می ماند و باید به مرور زمان بر طرف شود. در مورد عمل بینی گوشتی این زمان بیشتر است و به زمان بیشتری نیاز است تا کاملا اثرات کبودی و تورم از بین رفته و فرم واقعی بینی مشاهده شود.

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده فرم بینی برای هر فردی که قصد انجام جراحی را دارد، مهم است. در ابتدا بهتر است انتظارات خود را با جراح بینی در میان بگذارید . سعی کنید از نظرات پزشک خود بهره ببرید چرا که این نظر علمی و با تجربه فراوان ارائه می شود.

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

پنج × دو =