۰۷ اردیبهشت

تاثیر مصرف سیگار در عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۳]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر مصرف سیگار در عمل بینی

آیا به دنبال جراحی بینی خود هستید ؟

آیا سیگار مصرف می کنید ؟

امروزه جراحی بینی مخاطبان بسیاری پیدا کرده که به دلایل مختلف به دنبال جراحی بینی خود هستند . برای انجام این جراحی محدودیت خاصی وجود ندارد . اما ممکن است افرادی که برای جراحی زیبایی مراجعه می کنند ، مصرف سیگار و یا قلیان داشته باشند . مصرف دخانیات در جراحی یا قبل از آن تاثیر منفی دارد . در این بخش ما به توضیح شرایط های خاص انجام جراحی بینی می پردازیم .

توصیه برای افراد سیگاری

به افراد که سیگار و قلیان مصرف می کنند ، توصیه می شود دو هفته قبل از عمل از استفاده آن ، جدا خودداری کنند و بعد از جراحی زیبایی بینی حتما تا شش ماه بعد از عمل ، از سیگار و قلیان استفاده نکنند .

نمونه عمل بینیعوارض سیگار

سیگار عوامل سمی بسیاری دارد ، تنها نیکوتین موجود در آن ماده سمی است که باعث می شود اکسیژن شین بافت ها دچار اختلال شود و این مسئله نیز باعث می شود تورم در قسمت هایی که جراحی صورت گرفته بیشتر ایجاد شده و دیر تر از بین برود .

تاثیر سیگار در جراحی بینی

ورم بینی

مصرف سیگار و قلیان باعث می شود ورم آن ها خیلی دیر تر بهبود یابد و خیلی از این بیماران به مدت طولانی از چسب استفاده می کنند اما ورم آن ها کم نشده و مشاهده می شود ورم این افراد ، دو تا سه ماه یا بیشتر طول می کشد . بعضی از بیماران تصور می کنند قلیان تاثیر کمتری دارد و نسبت به آن توجه کمتری دارند  اما مقدار نیکوتین قلیان از سیگار خیلی بیشتر است و این موضوع حتما باید مورد توجه قرار گیرد .

باقی ماندن جای زخم بعد از جراحی بینی

نکته دیگری که در مورد مصرف سیگار وجود دارد ، اسکار و جای برش ها در افرادی که سیگار و یا قلیان می کشند خیلی بیشتر است . بیماران عادی اگر بعد از شش ماه به پزشک مراجعه کنند ، جای اسکار و برش تقریبا محو می شود و قابل مشاهده نیست ، اما در مورد افرادی که از دخانیات استفاده می کنند ، جای برش ها به خصوص دو طرف بینی و یا وسط به طور کامل دیده می شود .

همچنین ترمیم بافت های مخاطی و غضروف و استخوان دچار اختلال شده و معمولا پروسه ترمیم در آن ها طولانی می شود .

عفونت بعد از جراحی بینی

در این افراد احتمال عفونت بعد از عمل خیلی بیشتر از افراد عادی است . این امر بسیار حائز اهمیت است و باید بعد از جراحی تلاش شود عفونت ایجاد نشود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

کلام آخر 

در نتیجه توصیه می شود افرادی که مصرف دخانیات دارند حتما دو هفته قبل از عمل و چند ماه بعد از عمل مصرف آن را شروع نکنند و حتما در این مورد با پزشک جراح بینی خود مشورت های لازم را داشته باشند .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

پنج × 5 =